Butterfly (Pec Deck)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve overmars tarafından 10 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. overmars

overmars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    arkadaşlar bana spor salonunda olanların bir kısmı bu altein gövde kısmını genişlettiğini ve bu sayede omuzlarımında biraz genişleyeceğini söylerken bir kısmıda bunun pek bir işe yaramayacağını söylüyor.hocam da çok ilgisiz.bütün gün dışarıda oturuyor.beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu hareket eskılerın tabiri ile iman tahtası denılen kısım uzerınde agırlıklı olarak etkısını gosterır.sakatlanma rısklerıne karşı spora yenı baslayanlar dumbell fly yerıne muadıl olarak bu hareketı gırerler.zayıf olan bağlar bu sure içinde adapte olur.benım favorım herzaman dumbell fly olmustur.pec dec yan kısımların açılımını engellıyor bence.

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Aaa nıye oyle dıyorsunuz pecdec candır, super pompa yapar, formdayken salonda soyle bı sısınımde cumle alem gorsun hele bı dedıgınızde tek gececegınız alettır, hele sanıyelısı lezzetınden doyulmaz.

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Yazımdaki amaç kesınlıkle bu hareketı kotuleme amaçlı değildi.tam tersine ölü noktanın sıfır oldugu sayılı pump yapma ımkanı veren hareketlerden bırıdır ama rastgele olarak antrenman programlarına yazılmasına karsıyım.sırf bu hareket uzerıne yogunlastıgı için gogus yapısı dar goruntu sergıleyen sporcular var etrafımızda.bu hareket super set sıstemınde ozellıkle uygulanması gerektıgıne ınandıgım hareketlerden bırıdır.yazım yanlış anlaşılmasın...Saygılar.

5. burn

burn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkdasın yorumlar yapılmıs bende katılıyorum arkadaslara fakat eger bır program yapılacaksa bunu HEM makinalı hem makinasız hareketlerle yap.mesela 1 hafta serbes dambıll ile DAMBIL FLY yap gelecek hafta ise butterfly yap..her hafta degistir bunları...ben oyle yapıyorum ve gercekten etkisini gordum..cunku 2 sini aynı anda yapıcak olursan ozellile bu yaz aylarında kendini cok kasmıs olursun cunku hangi birini yapıcaksıın ust gogusmu alt gogusmu yoksa digerlerimi..o yuzden nobetlese sistem uydur 2side sonuçta ise yarıyor ben faydasını gordum yapan bırı olarak sana soyleyeyim..kolay gelsin..

6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    vallla benim ilk başladığımdan beri dumbell fly var ama butterfly daha dengeli bi hareket bence

7. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    bu hareket sadece iç gögüs ve üst gögüsü etkiler..

8. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    bu hareket sadece iç ve üst göğüsü etkilemez..tüm göğüs adelesine etki eder..göğsümün ortasını doldurmak için:
    bench press 4*10-10-8-6
    üst göğüs dumbbell press 3*8
    dumbbell bench flyes 3*10
    dar bench 3*8
    kelebek 3*8
    canım isterse bide üstüne 1-2 set cable cross_over yaparım

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ilk baslangıçta dumbell fly çalışmalarını eklemlere ve bağ dokulara zarar verır.bu yuzden gerek harekete alışma gerekse bu noktaların adapte olacak şekilde gelişmesi için öncelikli olarak butter fly çalışılır.

10. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    doğru haklısın ama spordaki hoca bana ilk bu hareketi vermişti 6 aydır yapıyorum bende benim gögüs hareketlerim şunlar

machine bench press 3*15
    incline dumbell bench press 3*12
    dumbell fly 3*15
    dumbell pullover 3*15

bunlar salondaki hareketlerim birde ev

şınav 3*max
    göğüs yayı
    göğüs sopası

şimdi bu hareketler bütün göğsümü çalıştırıyor mu altta sanki eksik var gibide

11. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi arkadaşlar dumbell fly omurlara baskı yapıyor bu nedenle uzamamı etkilemesinden korkuyorum ama pec deck te sanırım yok bende tam araştırmaıdm ama forumda bi kaç yerde bunu okudum aklıma takılan butterfly yaparsam göğüslerim dar mı kalır yani istediğim üçgen vücudu elde edemezmiyim ? şu an göğüslerim yağlı bunu kullanmak istiyorum yanlış anlamayın yağı kasa dönüştürme olayı yok biliyorum ama göğüs şu an dışarıda yağ nedeniyle kas yaparsam dışarıya doğru çıkacağından güzel durur ama göğüsler dar kalır derken ?

12. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Butterfly bicepslere ve iman tahtası denen daha doğrusu göğse etki eder; omza etkisi çok çok azdır.

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    konuyu hortlatıcam ama hacim kazanmaya çalışan bulk yapan ama 5 aydır spor yapan birisi bu egzersizi yapmalı mı ve incline bench press i yapmalı mı. bazıları bu hareketler için çok üst seviye olduğunu söylüyor

Sayfayı Paylaş