Burger King Tavuk Burger ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve metalic_wampire tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar bişey sormak istiyorum. öğlen okulda okulda falan oluyorum mecburen dışarda yemek zzorunda kalıyorum e haliyle dışarda ne tür seçenekler var bilirsiniz.

e bende düşündüm öğlen yemeklerinde burger king in ttavuk burgeri var onu sossuz sade bir biçimde alıp yiyiyorum sizce zararlımıdır?yada başka önerileriniz var mı ?

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bir vucutcu icin hic iyi bir secim degil. ogle arasinda evde kepak ekmegine hazirladigin ton balikli sandvici yiyebilirsin. burger king urunleri cok yagli ve icinde yazan protein miktarina ekmegindeki protein bile dahil. protein olarak yetersiz ve yag olarak fazla bir ogun olur. uygun olmaz yani.

3. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    demek ekmeğindeki dahil hımmm :S peki hocam saol dediğin şekilde yapıcam

4. pyloth76

pyloth76 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    burger king in eski bir müdürü olarak şu kadarını söyleyebilirim....bırak bol yağda 3.25 dakikakada kızarmış tavuğu sadece kullanılan 4 inç ekmek bile şeker yüklü. git normal tavuk döner yapan yere 1 ekmek arasına doldurt döneri, yediğin tavuk burgerden daha az zarar görürsün thums:

5. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Mümkün oldukça fastfood'larda uzak durmanızı öneririm , ne olursa olsun vücudunuza çok yüksek miktarda yağ katıyorsunuz , ayrıca katkı maddeleride içeriğiyle beraber size katılıyor ... Biraz daha çevrenize dikkat ederseniz arkadaşlarınızın hoşlanmıcağı ama sağlığınız için size daha iyi besinler sunacak alternatif mekanları farkedebilirsiniz gibime geliyor , saygılar .

6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    uzak durmak lazım geçenlerde nefsime hakim olamadım tam 6 tane double king chicken yedim az kalsın çatlıyodum :D

7. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Garip olan neyi seviyorsak ya da yerken neyden zevk alıyorsak hepsi sağlığımız için sakıcalı ve diyet için mümkün değil.Peki neden doğal yiyecek ve içeceklerden bu kadar zevk alamıyoruz her zaman merak etmişimdir.Benim en çok sevdiğim ilk 20 yiyecek ve içeceği saysam hepsi yasaktır kesin sporcular için

8. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    sevdigin yiyecek alistigin yiyecektir. ben kolayi cok severdim eskiden simdi 3.yudumu zor aliyorum. ayni sekilde alkol eskiden muptelasiydim suan tadi bana kotu geliyor. ton baligi eskiden kagit gibi geliyordu kepek ekmegi saman gibi geliyordu simdi bayilarak yiyorum

SSUO bunu beğendi.
  9. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    aynen alkol olayına bende katılıyorum içmekten kendimi alamazdım ama 1 senedir ağzıma sürmedim.mantık şu : >Bodybuilder adam alkol kullanmaz.Aslına bakarsak sırf görüntü değil body building 'in insana kazandırdığı çok şey var.

Mugen ve zhu.zhq bunu beğendi.
  10. DeliKase

DeliKase Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    illa burger king'ten yemek zorunda kalıyorsan delight ürünlerini (özellikle salataları) tercih edebilirsin. ben arkadşlarla fast food'a gidersem sadece sossuz tavuklu salata yiyorum. gerçi ufacık et koyuyorlar ama hiç yoktan iyidir.

11. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53

Hayatımın bir döneminde ki bu dönem 3 sene kadar sürdü, gece yarımdan sabah 4'e kadar içtiğim kolanın haddi litresi yoktu. (Yanında yenilen pizzalarıda unutmamak lazım :)) Yaklaşık 2 senedir kola içmiyorum; hele ki son 4 aydır bir yudum dahi ağzıma sürmedim. Şuanda bırak kolaya para vermeyi üstüne para versen o zevk ile içmem, içemem. Alışkanlık konusunda sonuna kadar katılıyorum fakat şu konuda bir gerçek ki insanın hayattaki ilk tatlı ( tatlıdan kasıt zevkli, yapması-yemesi basit veya güzel ) tercihlerini genellikle zararlı tercihler oluşturmakta. Nispeten genellikle çok daha güzel yiyeceklerin büyük oranda diğerlerine karşın çok daha zararlı olduğu konusunda da diğer arkadaşa katılıyorum.

Örneğin insan vücudunda fiziksel değişim söz konusu olmasa (buna diş ve ağız sağlığıda dahil, yalnızca yağ olayı değil) ve sana yemek tercihin sorulsa düşünme yeteneğin hala yerinde ise sanırım cevapların veya cevaplarımız fast-food / kola, şerbetli tatlılar, çikolatalar v.b ürünler/yiyecekler olacaktır.

Gerçeğe döndüğümüzde maalesef bunlar zararlı ve sonuç olarak dediğin noktaya dönüyoruz; yani sağlığımız için alıştığımız sağlıklı ve yağ oranları düşük yiyecekler sevdiğimiz yiyeceklerdir, olmalılardır.

zhu.zhq bunu beğendi.
  12. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    milletde bira gobegi olur bende resmen kolagobegi olmusdu bi zamanlar:)
    tabikide fiziksel degisim sozkonusu olmasa saglikli bir lokma girmez bedenime :)
    bu sporu hakkiyla yapmak gerek supplemente para veriyoruz salona para veriyoruz yoruluyoruz eger beslenmemize dikkat etmezsek verdigimiz para ve yorulmamiz yanimiza kar kaliyor gibi birsey . herkes herseye alisir tabiki onemli olan ilk baslarda kisinin kendine hakim olabilmesi.

13. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Kişinin kendisine hakim olabilmesi işin anahtarı. İtiraf etmeliyim ki benimde en fazla zorlandığım nokta o. Fast-food tarzı şeylere çok meyil etmesemde kendimi tatlıdan uzak tutmakta çok zorlanıyorum. Özellikle bir dönem şu döngüyü yaşıyordum; KFC den bir menü arkasına özsütten koca dilim bir pasta. Bu ikili beni uzun süre mahvetti. Şİmdi her ikisine de uğramıyorum ama tatlı gözümde buram buram tütüyor. Hatta geçenlerde arkadaşlarla Özsüte opturduk ve ben ilk defa özsütten tatlı söylemedim. Sadece şekersiz çay içtim.

14. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Burgerda hot wrap öneririm dürüm içine haşlanmış tavuk domates,salata gayet lezzetli.

15. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bunun yağ oranı nedir peki ? eminim lezzet olarak güzeldir :) ya arkadaşlarla böle yerlere çok gidiyoruz ve hiç birşey yiyemeyince problem oluyo buna bi çözüm bulmam lazım eğer yağ oranı düşükse yiyebilirim

16. kaslı erkek

kaslı erkek Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlarınıza ev yemeği satan bir yere veya kebapçıya gitmeyi önerin. Büyük ihtimalle umursamayacaklar; ama her öğlen fast food yemenin zararlarını anlatarak da başlayabilirsiniz.

17. cansubuyukova

cansubuyukova Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Poınt beef burger

Ben de eskiden Burger King hastasıydım ama şimdi değilim. Artık yeni mekanım Point Beef. Geçen gün eski bir arkadaşımla buluşup Point Beef'in Mecidiyeköy şubesine gittik. Oradaki burgerlardan aldığım lezzeti anlatamam yemeniz lazım. :)

Point & Beef Burger and Salad

18. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar bende beslenme programı yaptım ama arkadasın sorunu gibi aynı sorun bendede var benim dersanem var ve o bölgede birçok yemekçi var hatta ev yemeği bile yapan yer var dersane henüz başlamadı ama baslayınca öğlen mecbur oraya gidicem evdeki gibi yağsız yapmıyorlar öğlen bi istisna yapsam bana çok zararı olur mu ve bu yemekte ne yesem bana ne önerirsiniz

19. kelt

kelt Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bence sevdiğinle alıştığının alakası yok. 4 yıl önce 2 yıl gibi bir süre bb yaptım kolayı ayda bir bile zor içiyordum ama 2 yıl sonunda yine severek içmeye devam ettim (arada bir 6 ay felan hiç içmemişliğim var). diğer yemekler de ona keza kimse alıştığı için ton balıklı salatayı big king e tercih ederim demez kendimizi kandırmayalım :D

Sayfayı Paylaş