1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

bunlarda benden yorumlarınız benim için altındır........

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve doydoy tarafından 16 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. doydoy

doydoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben body ile 2 ay once tanıstım. iki aydır kendimce evimde birşeyler yapmaya çalışıyorum.
    yaşım 24 boyum 178 kilom 89.. yeni olduğum için belki yorum yapmak istemeyecek arkadaşlar olacaktır onlarda haklılar ama unutmayın farklı bakış açıları herzaman önemlidir.. sizce benden birşeyler olacakmıdır??
    sitedeki yazılarınızı çok beğendim eğitici gelçekten değişik açılardan resimler koyulmasını istemişsiniz yorumlar için, bende ondan dolayı değişik açılardan resimler çekip upload edeceğim.
    Fikri olan arkadaşlar olumlu veya olumsuz lütfen yorum yapsınlar çok sevinirim.. dediğim gibi yorumlarınız benim için çok onemli olacaktır. bu arada biraz cardio yapmalısın dediğinizi duyar gibi oldum çok haklısınız :(
    herkese teşekkür ederim. [​IMG]

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Salon da niye çalışmıyon

3. doydoy

doydoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    malesef vakit bulamadığımdan dolayı salona gidemiyorum. yanlız bildiğim kadarıyla yani buradan okuduğum kadarıyla koşu bandı, sehba ve dambell evde mevcut ise çalıştıramayacağımız bi bölgemiz kalmıyor yanlışmıyım.. eee bende de bunlar mevcut olduğuna göre şu aşamada zaten salona gitmeme gerek kalmıyor..haksızsam uyarın lutfen

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kaslarını tanıman lazım doydoy, mesela kollarındaki kasları, sırtındaki kasları, omuzlarındakileri.
    Bence bunun icin, ilk bir kaç ay, cidden düsük kilolarla ama en az 12-15 tekrarla ve az dinlenme süreleriyle haftada 3 gün çalışacaksın.
    Kas yapmayı simdilik unut, kaslarını hissetmen lazım.
    Neden dersen,yağlısın, ve zayıf bir adama göre o kasları hissetmen, onlarla diyalog kurman cok daha zor.
    Simdi harala gürele ağır idmanlara başlarsan, hiçbirşey hissedemez, ve zevkte almazsın.
    Ama az dinlenme, nisebeten cok tekrarla, hem kasları hissedecek, hemde insanı bu spora bağlayan o şişme hissiyle iyice haşır neşir olacaksın.
    Vücudun simdi berbat halde, büyük cesaret resimlerini koyman, tebrikler.
    Çok çalışman lazım, ama acele etmezsen bu iş olur.
    İyide fiziğin olur, garantisini veririm.
    Acele etme, ama idman atlama, 3 gününü ayır.
    Fazla değil, her bir idman 1 saat bile sürmeyecek.
    Yemeği kontrol altına al.
    Dediğim gibi, hepimizde kas var, onları önce hissetmen lazım, gelişim icin nereyi çalıştırdığını bilmen lazım.
    Her hareketi yaparken, o kası hissetmeye bak.
    Çalışmalarında bol sanş, bence kısa zamanda farko hepimiz göreceğiz.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  5. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu konu çok önemli, hani çok basit bir söz gibi görnüyor, vücut benim vücudum ben kaslarımı tanımicam da kim tanıyacak diye düşünüyor insan... Ben spora başlaıktan sonra, "vay be şurdada kas varmış da ben bunu niye daha önce farketmedim" dediğim çok oldu...

O yüzden sağlıklı yazılmış bir kondisyon programıyla başlamanı öneririm... Az ağırlık çok tekrar ile tüm kaslarını tanıman gerekiyor..

6. doydoy

doydoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu resimleri buraya koymam cesaret değil karasan sadece yardim isteğim. yoksa bende memnun değilim tabiki kendi vucudumdan. ağır antremanlara girmiyorum tabiki. fakat ne yapmam gerekenide pet fazla bilmiyorum acıkcası. Yapmam gereken hareketler hakkındada bana yardımcı olursanız sevinirim. Bende bu işe yüreğimi koymuş durumdayım. insanın kendi vücudunla oynaması onu bir heykel tıraş gibi işlemesi bana mükemmel geliyor hem sağlık hem fizik açısından. kim isterki yağlı göbekli bir vücudu. Buradaka bazı arkadaşlara hayranım belliki bu vücut anadan doğma bu şekilde yaratılmıyor...sabır, istek, hırs, azim vs. tebrik ediyorum o arkadaşları. Burası çok güzel bir forum yardımsever arkadaşların çok olduğu kaanatindeyim ve şu an sizlerle konuştuğum için çok mutluyum. inşallah bende isteklerimi yerine getiririm.dediğiniz gibi şu an sadece kaslarımı tanımam lazım. çok teşekkür ederim yorumlarınıza sağolun..

7. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Başlangıç ve kondisyon programları var... Arama yaparak detaylı bilgiye ulaşabilirsin... Ama herseyden önce en az 30 dakikanı kardioya ayır... Hem ısınma için iyi hem yağ yakımı için... Ek olarakda carnitine kullanabilirsin..

8. doydoy

doydoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler sinan hemen aramaya başlıyorum o proğramları... çok sağol

9. CENTAUR

CENTAUR Guest

Haksız değilsin fakat bağzı bölgeleri çok ağır kilolarla çalışman lazım mesela 10 kiloluk dumbell larla yatarak göğse pres saçma olur şınav çek daha iyi veya ilerde kesinlikle kuvvetlendikçe biceps triceps bile çalışırken 10 kilolar sana komik gelecek kullandığın ağırlıkları arttırmak zorundasın, yalnız sehpa değil, eğik sehpa veya ayarlanabilir bir sahpa da olması lazım ağırlığı değişebilen dumbellar ve yeterli ağırlık plakaları almalısın

Antrenman programı veya başka konularda kafana takılan bişey olursa sorabilirsin

Başarılar

10. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    resimler pek ic acıcı ve estetik deil acıkcası.. jinekomatsi war sanırım goguslerinde.. forumdan bu konu hakkında bilgi al ve tedavi ettir.. Calısma sistemine gelirsek,
    futbol ; cıkarsın halı sahana macını yaparsın 1 saat biter
    yüzme; cıkarsın hawuzdan biter
    atletizm: kosarsın durursun biter

ama bu sporun bütün sporlardan bi farkı wardır, salondan cıktıktan sonra, beslenme ile dinlenme ile asıl zor olan ve onemli olan kısım baslıyor. O yuzden spordan ote bi yasam tarzı ve felsefesidir bu spor.. bunu kafanının bi yerine cıkmayacak sekilde kazıdıktan sonra, arastırmalara basla, ewdede 10 numara vucut yapan arkadaslar war.. Ironpump 'ın resimlerine bakmanı ve o subjecti okumanı tawsiye ederim

11. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    yolun basindasin ama baslamak bitirmenin yarısıdır bunu unutma..
    goguslerde jino yok sadece fotografin cekim acisindan dolayı varmıs gibi duruyor pump_forever diger fotolara dikkat edersen olmadıgı gozukuyor..
    omuzların geniş olması avantaj. calısmalara ara vermezsen, duzenli beslenirsen (beslenme bolumunu okumanı tavsiye ederim), hareketleri muntazam bir sekilde ve hakkını vererek yaparsan super bir vucut olur merak etme..
    supplement bolumune simdiden bak derim.. 6-7 ay sonra supplement kullanabilirsin. maddi durumun yoksa sadece protein tozu ve multivitamin yeterli.. ;)

12. doydoy

doydoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet dexterrr jinekomasti yok resimlerde çünkü jinekomasti ameliyatı oldum yaklaşık 6 ay önce dikkatli bakarsaniz göğsün hemen altında izleri görebilirsinz. ama o izler kayboluyor tabi zamanla.bu arada yazdıkların için teşettür ederim.amacım yağsız bir vücut.bunda 6 ay önce 102 kiloydum şu an 89 a inmiş durumdayım.ama hala iyi diilim.yani dete devam etmem şart.fakat bir türlü başaramıyorum.hep biyerlerde eksik kalıyorum.evde ağırlıklarla çalışmaya devam ediyorum şu an.ama hala cücudumdaki kasları tanıma aşamasındayım.yani haldur huldu ağır kiloların altında diilim. bu arada dediğin gibi benim avantajım omuzlarım baya geniş. kollarımda soğuk 36 cm ama yağlı bu çalışmadan böyledi.inşallah bu istekle çalışarak dahada iyi seviyeye getirebilirm. yorumların için teşekkür ederim

13. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadasin birisi daha agir calisacaksin ama 10 tekrar degilde mesela sinav cekme gibi cümleler yazilmis :D Simdi arkadasim 10 tekrar ile son kuvvetini harcayarak yaptigin set sana süper agirdir. Bunu bilmeli. Olay sudur. senin cok setlere girmemen gerek. Bu iste agir olur. Yoksa kaldirdigin agirliklar zaten agir olmali ama 5-8 tekrar degilde 10-12 tekrar olmali. Evde de olur salondada. Sadece sana lazim olan aletler gerekli. Vars dambil ve uzun barin tamamdir.

14. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Senin işin baya zor kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş