Bunları yemiyorum başıma bi şey gelir mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve passkeys tarafından 11 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. passkeys

passkeys Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 2 ay dan beri artık bu ürünleri tüketmemeye karar verdim.. Bundan sonra bunların eksikliği vücuduma bir şey yapar mı_?

1) gazlı içecekler
    2) hazır meyvesuları
    3) cips
    4) patetes kızartması (dayanması en zor şey)
    5) hazır yoğurt
    6) her türlü ekmek (börek vb hariç ,yapılırsa)

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

hasta olmazsınız :) tek eksikligi bu olur herhalde :)

Azi bunu beğendi.
  3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Helal olsun vallahi :D ama bence ekmeği tamamen kesme kahvaltılarda 1 dilim ye en azından tam tahıllı felan

Son düzenleme: 11 Aralık 2011
    Control, Carier ve (silinen üye bunu beğendi.
  4. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    ben 1yıldır yemiyorum, sadece sakatlandım.

5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Lifli bir şeyler ya baride kabız olma...

Cidade de Deus ve Azi bunu beğendi.
  6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kepekli ekmek öğünlerde birkaç dilim yenilebilir özellikle kahvaltıda rahat tüketebilirsin kahvaltıdan kilo almazsın onun dışında bende 1.5 senedir o saydıklaını yemıyorum bomba gibiyim eskiden şişman hareketsiz biriydim :)

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ekmek ye demek birine sigara ic demeye benzer

siz karbonhidrat yani seker bagimlisi olabilirsiniz ama herkes olmak zorunda degil

8. passkeys

passkeys Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sizin atışmalar "EKMEK KAVGASI" gibi oldu:D:D:D:D:D

Azi bunu beğendi.
  9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bence hepsinin tadına bak o kadarda katı kurallar koyma kendine...en azından haftada bir gün kendini ödüllendir..herşeyin tadına bak Allah muhafaza sonra tuvalete gitmeyi unutursun :)

Cidade de Deus bunu beğendi.
  10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kendini odullendirmek mi ceza vermekmi yedigi gunden sonra anlar

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    heldic senin önerilerini ciddiye almıyorlar artık gereksiz önerilerde bulunuyorsun ve hep polemik yaratıyor yazdıkların yazdın cevap verme bari kişi istediğine inansın

passkeys ben 25 kg verdim sadece aburcuburu kestim yağsız beslendim light ürünler kullandım ekmek her öğünde yıyordum ama 1-2 dilim siyah ekmek belim 30 cm inceldi yanı sağlıklı kilo verdim yani ekmeği kesip kesmemen çok önemli değil diğerlerini kesmen isabet olmuş

edit:bu kadar kilo verdim deyip sakın yanlış anlaşılmasın hava atmak değil niyetim sadece ben canlı örneğim bir şeyi başardım ve sana öneride bulunuyorum heldic ne yapmış neye göre onuyasaklıyor uydurma bir makaleyi copy paste yaparak olmuyor

Danny Boy ve demircan256 bunu beğendi.
  12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hehe

Bende 62 kilo verdim noldu yani :)

Sen kilo verdin sagliksiz beslendigin icin kemigin kirildi :)

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    konu dışı boş mesajlar yazma heldic 62 kg vermiş hehe alay eder gibi saygın olsun karşındakine

kemik kırılmasının ekmekle ilişkisi nedir kalsiyum ile alakalı

ayağımın tarak kemiği çatladı 3 mt yukarıdan ayağımın üzerine düştüm ve düşerken ayağım sivri masanın köşesine geldi o ivmeyle bu kadarı bile iyi :)

ekmek ymek sağlıksız beslenme sayılıyorsa tüm sporcular yanlış yolda makarna yıyorlar o daha kötü beyaz undan yapılıyor;)

Kepek ekmeğinin faydaları:
    * Kepekli ekmek bağırsakları çalıştırma özelliğinden dolayı, Bağırsak kanserine yakalanma ihtimalini yüzde 50 oranında azaltıyor.

* Safra kesesinde taş oluşması ihtimalini de azaltıyor. Çünkü, kepek ekmeği; beyaz ekmek, çavdar ekmeği ve mısır ekmeği gibi diğer ekmek türlerinde bulunan bütün vitamin ve mineralleri içerir.

* Kabızlığı önleyen, kepekli ekmek; iştahı keser kilo vermeye yardımcı olur. Kolay hazmedilir.

* Metabolizmanın çalışmasını hızlandırdığı için, sindirimle ilgili rahatsızlıklara ve kabızlığa da birebir çözümdür. Bağırsakların çalışmasını sağladığı gibi, bağırsak kanserini ve hemoroit oluşumunu da engeller.

* Kepek ekmeği; östrojenin ( kadınlık hormonu ) dolaşımını da azaltır. Bu da kadınlarda, göğüs ve rahim kanserini önleyen bir faktör oluşturur.

* Şeker hastalarının ve kilo problemi olan kişilerin rejim listelerinin başında olmalıdır.

* Kalp ve dolaşım hastalıklarına iyi gelir. Besin değeri yüksek, ekonomik bir gıdadır.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin

“Genelde kepeği ayrılmış beyaz undan yapılan ekmek tercih ediliyor. Halbuki, kepekli ekmek hem bol miktarda vitamin içeriyor hem de sindirim yollarını rahatlatıyor. Kepekli ekmek, sadece kilo sorunu veya şeker hastalığı gibi rahatsızlıkları olanlar için değil, bir sağlık sorunu olmayan tüm insanlar için faydalıdır. Buğday, sağlık açısından yararlı olan B2 ve B6 vitaminleri ile niyasin, folik asit, demir ve çinko içeriyor. Bu nedenle kansızlık yapmaz. Bu maddelerin daha çok yoğunlaştığı kısım olan buğdayın dış kabuğu, un yapımı sırasında ayrıştırılıyor ve bu yüzden ekmeğin besin değeri düşüyor. Bu nedenle, beyaz ekmek yerine kepekli ekmeğin tercih edilmesi daha sağlıklıdır.”

heldic mesajına cevap yazmıycam sonra konu gereksiz uzuyor ve konu dağılıyor soran arkadaş doğrusunu anlar ümidiyle.

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bır eksıklık olmaz saglıklı bır secım olur

ara sıra yemek de bır zarar vermez

bu arada heldic sacmalıgın dıbıne vurmus yıne :) adamın bacagı kırılmıs o dıyor ekmek yedın ondan harbı garıpsın heldic adam dustum dıyor ne alaksı var kırılmasının bunla

sankı sen olumsuz oldun ekmek yemıyorsun dıye yada karbonhıdrat almadın dıye celık sertlıgınde kemıklerın var sankı sende dussen senınkılerde kırılcaktır bısey yazarken sacmalamadan yazmak gerekır

demircan256 ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar doğanın kanununa ters besleniyorsunuz, doğa ana boş durur mu tabi ki belamızı verecek...
    Ya kemiğimiz kırılacak, ya yıldırımlar gelecek ;)

kaanmert, demircan256, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Direkt hakaret kart lazım :D (iddia başlığında fazla dolaştım ;))

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    komık duruma düşme mesajıda hemen editlemişsin

kalsıyum eksıgım yok konuyu saptırma:) benım kemiğimin kırılması ivmeyle masanın sivri ucuna girmesi yüzünden çatladı tarak kemiği tarak kemiği zaten hassastır

Danny Boy bunu beğendi.
  18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

heldic ben bugune kadar sana karsı hep anlayıslı oldum ve saygımı bozmadım ama sen sınırı astın aklını basına al ne konustugunu bıl ole konus . buradn klavye delıkanlılıgı yapma derdın varsa benımle ozel mesaj at halledelım burdan karı gıbı saglık sorunuma gonderme yapma erkeksen adam gıbı konus ınsanın canını sıkma

Cidade de Deus bunu beğendi.
  19. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    diez e şikayette bulundum bir konu böyle çöp edilir işte heldic bu forumda 2 senedir hergun gırıp cıkıyorum senın kadar terbıyesızını görmedım yaşın kaç bılmıyorum ama akıl zaten yaşta değil başta dır. o yaptığın hakaretı ben bıldırdım hemen silmişsin yazıyı arkasında duramıyorsan yazmıycaktın umarım geregını yaparlar bu kadarına pes dıyorum polemık cıkmasın dıyoruz ısrarla çıkarmaya çalışıyorsun hakaret neden edıyorsun ne haddine derdın varsa özel mesaj var konuyu nedne kırletıyorsun bu yaptığın hoşmu sana saygımı duyucaklar çamur at izi kalsın mantığıyla yazılmış yorumlar moderatorler lütfen gereğini yapın artık.

Son düzenleme: 12 Aralık 2011
    Danny Boy bunu beğendi.
  20. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ortamı yatıştırmak için şakayla karışık söylemeye çalışıyorum ama heldic gerçekten direkt direkt hakaret ediyorsun artık...

Ketosunu filan geçtim bir insanın hastalığı ile alay etmek diğerinin kemiğine laf etmek filan...

Ya arkadaşlar bu son lafım hepimize koca koca adamlarız; bu spora yeni başlayan arkadaşlar şu yazışmalarımızı okusa ne der Allah aşkına...

Herkes biraz sakinleşsin beyler ;)

Danny Boy ve Cidade de Deus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş