buna yorum yaparmısınız lütfen

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve emrah tarafından 30 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    beyler yaKlasık 5 aydır bu bende cıkıyo ama bellı aralıklarla ve kasınıyo ılk once hıc bır sey yok sonra kasınında kabarıyo ve kasıdıkca dahada buyuyo vucudun bellı yerlerınde cıkıyo bazen kolda bazen ayak bıleklerı bazende resımde gordugunuz yerde sızde bu karacigerdenmı yoksa alerjık bır olaymı saglık ocagına sordugumda bana dokundugun bır seye alerjın var dedı ama emın olamadım lutfen yardım

2. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Benzer olay bende ön kolun alt kısmında oluyor... Önce kaşınıyor kızarıyor kaşımaya devam edersen kabarıyor... Genelde tozlu ortamlarda oluyor... Kaşınmaya başladığında kolonya sürmeyi dene...

3. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    mehaba emrah, büyük ihtimalle daha önceden kullanmış olduğun ağırlık kemerinden olmuştur. nasıl mı? kemerini tenine değdirdiğin zaman bulaşan ter belli bir süre sonra kuruyor ve tozla karışınca da sen onu tekrar kullandığında gözenekleri kapatıyor. genelde bu deri eldiven kullanan arkadaşlarda da olur. öncelikle sana tavsiyem hamama git iyi ce bir terle bir de güzel kese attır. gözeneklerin açıldıktan sonra da herzaman spordan önce temiz atlet kullan. spor sonrası duş almayı sakın ihmal etme. kolonya sürmeni tavsiye etmem. çünkü kolonya baz içeriklidir. daha fazla tahriş edebilir. tabi ten olarak tepki olayı insandan insana değişebilir. geçmiş olsun.

4. mm2000

mm2000 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Manager
    Yer:
    İstanbul
    Görüntü itibarı ile mikrobik veya allerjik olabilir. Tekrarlaması mikrobik olması ihtimalini azaltırken diğer taraftan vücudunun farklı yerlerinde çıkmasıda allerjik olma ihtimalini azaltıyor. Yerinde olsam özellikle spor salonunda hijyene özen gösterir ve donanımlı bir hastanede allerji testi yaptırırdım.
    Yıllardır benzer bir durumdan müzdarip bir arkadaşımın 16 farklı maddeye karşı allerjik olduğu ortaya çıkmıştı.
    Evet mikrobik olabilir bu yolla salonda çok hastalık bulaşıyor o yüzden mutlaka kendi kemerin olmalı ve makineleri kesinlikle havlu ile kullan kişi çok bakımlı temiz olabilir fakat vucut hastalığı kişinin temiz olması ile alakalı değildir sende bu adam çok bakımlı ne gerek var havluya dersen böyle olur

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evet mikrobik olabilir bu yolla salonda çok hastalık bulaşıyor o yüzden mutlaka kendi kemerin olmalı ve makineleri kesinlikle havlu ile kullan kişi çok bakımlı temiz olabilir fakat vucut hastalığı kişinin temiz olması ile alakalı değildir sende bu adam çok bakımlı ne gerek var havluya dersen böyle

6. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    sunuda soylemek ıstıyorum bu mırolojık bır sey degıl bence cunkı eczanaden allerset dıye alerjı ılacı aldım onu kullandıgım zaman cıkmıyo bu bu alerjı testı dedıgınız cok pahalımı ve artı karacıger sorunu degıldır dımı bu olay

7. mm2000

mm2000 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Manager
    Yer:
    İstanbul
    ÖZel hastanelerde muayne dahil 150-200 gibi halledebilirsin ama buna gerek yok çünkü bildiğim kadarı ile devlet hastanelerinde değil ama üniversite veya araştırma hastanelerinde bu testleri yapabiliyorlar. (bedavadan az pahallıya:)

Sayfayı Paylaş