Bulktaki aşırı kilo alımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve YumurtaninBeyazi tarafından 26 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Selam arkadaslar yaklasik 10 gün önce definasyonumu bitirdim yag oranimi 19dan 8.8 e indirdim.67 kiloyum.Boyum 1.84.10 gun once bulk programima basladim.Olabildigince yagsiz kilo almak istiyorum.Beslenmemde gunluk en fazla 40 gr yag var.320 gram karbonhidrat 180 gram protein aliyorum.Aksam 7 den sonra hic karbonhidrat tuketmiyorum.Tuketigim karbonhidratlar ise spor oncesi ve sonrası haric birleşmiş karbonhidratlar.Yeterli protein aliyorum ancak ben nasil 10 gunde 1.5 kilo aldim onu anlayamiyorum.Sizce bu kilolar yag midir yoksa su falanmidir.Her turlu eleştiriye açığım.

2. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Boyuna göre kilo az olduğu için vücut ilk başlarda hızlı kilo alır. Git gide yavaşlayacaktır bu rakam. Daha da zayıf olsaydın 1,5 kg dan daha fazla alırdın. Vücut otomatik olarak normal kilosuna çıkmak için uğraşıyor.

3. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yağmıdır bu kilo peki sence?

4. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Tamamı kesinlikle kas diyemem ama yaptığın antrenmanı ve günlük olarak çok az yağ aldığını düşünürsek büyük bir bölümü kas tır diye düşünüyorum. Aldığın kiloyu vücudunda göremiyorsan yağ almıyorsun demektir. Ben 185 boy 57 kilo ile başladım. İlk başlardaki ani kilo alımları bende de her denememde oldu.

YumurtaninBeyazi bunu beğendi.
  5. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    karbonhidratlar vucütda su tutumuna sebeb olur. definisyonda da karboyu az aldığını tahmin ediyorum bir anda karboyu arttırdığında da arttırdığın miktarla orantılı olarak bir miktar su tutumu olmuştur ayrıca definisdyon da aldığın kalori bulktan daha az aldığın için yine ani geçişlerde metobolizma buna ayak uyduramamıştır bir miktarı da yağdır diye tahmin ediyorum ama kas kütlesi de kazanmışsındır illaki

YumurtaninBeyazi bunu beğendi.
  6. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen dedigin gibi kilo aldigim belli olmuyor fazla.Karın bölgesindeki kasların görünümünde hic bi fark yok.

Sağolun beyler yüreğime su serptiniz :)

HecToR Tuning© bunu beğendi.
  7. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Kafana takma, tartıya değl aynaya bak dostum. Bulkun tadını çıkar. Kompleks Carblar, proteinler ve kaliteli yağlarla birlikte :)

8. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Gecen yıl öyle yaptim sonra yaglaar havalarda uçuşmaya başladı :D Ama hiç birsey bilmiodum gecen yil.Saat 21 de falan oturup yarım kilo makarna yiyodum :D 6 ay definasyon yapmak zorunda kaldim.Bana iyi ders oldu :D

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Makarnayı yediğin saat yüzünden değil toplam kalori alımın çok fazla olduğu için kilo aldın.

requ. bunu beğendi.
  10. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    hem o var hemde yedigin saate cok onemli o kadar makarna 200 karbonhidrat ta yakin eder yatana kadar yakamazsin yani yaga donusur

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    200 gr karbonhidrat=800 kalori. İçinde yağ ve protein de olmalı. Yani daha da yüksek kalori. Ama uyurken de kalori harcıyoruz. O zaman harcadığımız kaloriler nereden geliyor?

requ. bunu beğendi.
  12. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    uyurken de harciyosun ama 1000 kalori harcamiyorsun

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ne kadar harcandığını biliyor musun?

14. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Vucutta o zaman 65 kilo kasi olan biri (su dahil) gunde 6 saat uyurken nasil 1000 kalori yakabilir.

15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ben yakar diye bir şey iddia etmedim ki. Uyurken kaç kalori yakıldığını soruyorum sadece.

16. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    700 800 civari

17. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdi baktım da, lbs başına uyurken 0.42 kalori yakıldığını yazmışlar. Çok da belli bir ortalama verilemiyor çünkü harcanan kalori miktarı uykunun aşamasına göre değişiyor. Bu ortalamayı doğru kabul edersek ve yağ ölçümlerin de doğruysa %8.8 yağ oranında 67 kiloysan eğer %19 yağ oranındayken 75 kg civarı olman lazım, bu da uykuda saatte ortalama 69 kalori harcadığın anlamına geliyor. Uyku boyunca 414 kalori yapar. Saat 21'de yiyip 24'te yatıyorsan mesela 3 saat de uyanık olduğun zaman var, ki bu zaman aralığında uyuduğundan daha yoğun enerji kullanımın olacaktır. O kiloda 2500'den aşağı kalori harcadığını zannetmem, 2500 desek ve bunun 414'ü uykuda gidiyorsa kalır sana uyanıkken saat başı 115 kalori. Eğer 24'te yatıyorsan bu yatana kadar 345 kalori harcadığın anlamına gelir, uykuyla birlikte 345+414=759 kalori yapar. 23'te yatıyorsan 644 kalori yapar. fatsecret'tan baktığıma göre yarım kilo pişmiş makarna 655 kalori ediyor. Bu sabaha kadarki enerji ihtiyacını karşılamıyor bile, değil ki yağ depolamasına yol açsın.

Hesapta hatalar da olabilir ama zaten can sıkıntısından yaptım, 1 saat kadar vakit öldürmem lazım. Yoksa geç yemek yemenin yağ depolaması üzerine bir etkisi olmaz. Vücut belli saatlik periyotlarla çalışıp sonra kendini kapatan bir mekanizma değil. Gece depolanan yağlar sabah enerji için kullanılır, sabah kalkar kalkmaz kahvaltı yapılırsa öğle yemeğine kadar geçen süredeki kalori açığı gene vücut yağlarından karşılanır, eğer kahvaltıda fazla kalori alırsan da öğleye kadar kalori açığı olmazsa öğle ve akşam yemeği arasındaki açıktan karşılanır. Bu yağ depolamasının kalıcı olması için günlük kalori ihtiyacından fazla yemen lazım ki ona da zaten bulk diyoruz. Bulkta yağ depolaması olur ve sebebi saat kaçta yemek yediğin değil, günlük ihtiyacından fazla yemendir.

Hatta bir araştırma var, merka eden olursa linkini atarım. Karbonhidratlarının çoğunluğunu akşam alan insanların leptin seviyelerindeki artış sonraki günün sabah saatlerine denk geldiği için gün boyu kendilerini daha tok hissettikleri ve daha az yiyerek daha çok kilo verdikleri ortaya çıkıyor. Bu araştırmanın kesin doğru sayılması için tekrarlanması lazım tabi ama eğer doğruluk payı varsa akşam yediğin yarım kilo makarnalar kendini daha tok hissetmeni sağlayarak yağ depolamanı azaltmış bile olabilir.

Futbol enteresan.

requ. bunu beğendi.
  18. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yanlışın var 83 kiloydum

19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    83 kiloda %19 yağ oranında olsaydın yağsız vücut ağırlığın 67.23 olurdu. Şu anda 67 kiloda %8.8 yağ oranındaysan bu da 61.10 yağsız vücut ağırlığın olduğu anlamına gelir. Bu durumda verdiğin 16 kilonun 6 kilosu kas kaybı olması gerekir. Eğer durum buysa dünyanın en kötü diyetini yapmışsın tebrik ediyorum :) Durum bu değilse, ki %99.9999 ihtimalle durum bu değildir, yağ ölçümün yanlış. Nasıl ölçüyorsun?

Bu arada zaten o kadar yazdığımın konusu bu değildi.

20. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    benim o zamanki yagsiz vucut agirligim 65 kilo civarindaydi zaten.Cok fazla kas kaybettim bu dogru yaklasik 2 kilo kuru kas kaybettim.Tanita ile olculuyorum

Sayfayı Paylaş