bulking up...

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve speedtouch tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 45 üye.
  1. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Yaw senin ağırlık anlayışın benimkine uymuyor..:)
    80 kg nedir yahu ben 80 kg bench press basıyorum..:)

Örnegin atıyorum military 40 kg (ya da db de 20 20 )girebiliyorsam aynı kiloda neck te tekrar sayısı biraz daha iyi oluyor bende..

Az dedigin ağırlıklar gözümde o kadar büyüyorki speed bilemezsin..:)

2. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    zaman içinde farkettim ağırlık arttırmak için en güzel yol, kaldıramıyacağın bir ağırlığın altına girmek tabi arkadan işi bilen birisi duracak, negatif tekrarda ağırlık altında ezilmene izin verecek, pozitif tekrarı birlikte yapacaksınız hem gelişime çok güzel etki ediyor hem de güç arttırıyor...

military press tabi neck pressten daha zor, ben military press şu anda ayakta yapıyorum 40 kg ile 10 tekrar yapıyorum mesela...

omuz programını yazayım...
    bu haftadan itibaren drop set ekleyeceğim...

neck press
    12-10-8-7/drop set
    dumbell shoudler press
    14-12-8-8/drop set
    caple lateral rise çift el,12 tekrar/tek el ile sırayla sete devam şeklinde -4 set
    ayakta military press
    12-10-8-6
    reverse peck dec
    14-14-12-10/drop

khephnes bunu beğendi.
  3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    speedtouch uzun zamandır birşeyler yazmıyorsun,foto da kayıplarda :)

4. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

valla foto çekmeyi çok istiyorum çok şükür iyi diyebilirim formuma ama fotoyu direk herşeyi yansıtsın diye kaliteli bir makina ile çekmek istiyorum denk gelince direk yapıştıracağım fotoyu.Günlüğü düzenli tuttmuyorum çünkü sürekli foto ekleme şansım olmuyor bu yüzden fotosuz günlük yapmayı sevmiyorum güzel bir kamera bulur bulmaz günlüğe ayrıntılı devam edeceğim.

zeo64 bunu beğendi.
  5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bahsettiğin kilolar ağır bir kazadan sonra hiçte kolay değil Speedtouch bu konuda kendine haksızlık yapma. Ve performansın ciddi anlamda toparlamış diyebilirim. Allah bundan sonra sakatlıklar ve kazalardan koruması dileğiyle. Günlüğünü takipteyim :)

speedtouch bunu beğendi.
  6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    speedtouch's comeback...

comeback...

Ekli Dosyalar:

bodykazm, hkb, denizgnr97 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    evet arkadaşlar fotolar 3 hafta öncesine ait...yeni fotolar en kısa zamanda tekrar çekeceğim imkan olsa bütün pozları vererek fazla sayıda foto çekmek istiyorum fakat istediğim gibi ışık ve kamera malesef bulamıyorum bu arada fotolarda bacaklarım ince çıkmış kot pantolondan dolayı fakat ağır bacak idmanları yapıyorum ve geçen seneye göre çok ciddi ilerleme var bacaklarımda...

biraz idmanlarımdan bahsedeyim, heavy duty tarzı idmanlarımda kullanmaktayım fakat şöyle diyim speedtouchstyle heavy duty benimki, kendime uyarlama yaptım...

göğüs gününde örnek vereyim...

50 kg ile ısınma, 70 kg ile 10-12 tekrar, 80 kg ile 8-9 tekrar, 90 kg ile 6-7 tekrar(ardından 50 kg ile drop set-25 kg ile drop set, 100 kg ile 4-5 tekrar( 60 kg ile drop set-30 kg ile drop set)
    negatif tekrarlar her zaman çok yavaş olması gerekiyor, adelenin esnediğini gerildiğini hissedeceksiniz, adele yanacak, set aralarında laktik asidin kasınıza hucumunu yaşamanız lazım...
    açıkçası çok ciddi fayda sağladım üst göğüs adete taş gibi oldu, köprücük kemiği tamamen kapalı vaziyette fakat geçen seneki gibi sulu durmuyor, o agresif taş gibi görüntüyü nispeten sağlamış durumdayım...

şu anda 90 kg yim ve geçen seneki 90 kg lik halimi de biliyorum arada çok fark olduğunu düşünüyorum, geçen sene balon gibi dururken bu sene agresif duruyorum bodyci gibi duruyorum, tabi ki alınacak yol çok çok fazla...

93-94 olup diyete gireceğim bu sefer işallah diyet yarıda kalmayacak geçen sene yaşadığım şeyler benden çok şey alıp götürdü ama çok şükür şu anda ordan buraya geldim belki o zaman hayak bile edemezdim ama azim ile çok yol aldım, hiç bir zaman pes etmemek gerek...

bir de şu foruma adam gibi foto eklemeyi öğrenebilsem, küçük ikonlarla çıkıyor fotolarım , bu seferde link olarak çıktı enteresan :) sayfada direk çıksın istiyorum foto bilen biri bir yardım ederse sevinirim :)

8. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Speed polat hocanın söylediğine göre yarışmaya katılacakmışsın bol şanslar dilerim bu arada kaza geçiren birine göre oldukça iyi bence vücudun hali şu anda define olsan yine ortaya sağlam bişeyler çıkar

speedtouch bunu beğendi.
  9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

pazartesi günü polat hocanın salonundaydım, yarışma düşünüyorum evet tabi iddalı değilim çünkü benim yarışacağım kiloda çok ciddi 2-3 yarışmacı var onlarla boy ölçüşmem mümkün değil "size" olarak ciddi şekilde büyükler zaten 1 tanesi milli sporcu...zaten değerlendirmeyi define olduktan sonra yapmak daha sağlıklı...

açıkçası fotolarda biraz zayıf çıkmışım güzel ışık açısı bulupta foto almak zor gerçekten kullandığım telefon da bildiğin tost makinesi kıvamında çekiyor foto...
    polat hoca 2 hafta önce vucudumu değerlendirme yaptı kollar hariç iyisin gir yarışmaya falan dedi ama polat hoca acayip gazdır o hep iyisin gir der zaten :)

kazadan sonra toparlamamda kas hafızasının çok önemli payı oldu, yarın imkan bulursam foto çekeceğim yine ,geçen sene 90 kg lik halim kazadan sonraki halim ve şu anki halimin fotolarını koyacağım, güzel bir değerlendirme olacak...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:20 ----------

bir motivasyon videosuda ben koyayım...bu videoyu ararken full halini gördüm bir de baktım ne göreyim meğersem youtube'e uploadu bizim "SCHWARZ" baba yapmış, kendisine burdan teşekkürlerimi iletiyorum...

Animal Delts - YouTube

ataberkim, denizgnr97, khephnes ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. RobertDeCraon

RobertDeCraon Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara/TanSpor
    Baştan sona nerdeyse 18 sayfayı okudum cidden başına gelenler çok kötü ama yeniden toparlanman çok iyi bende Ankaradayım aslında konuna 1.5 aydır birşeyler yazılmıyor ben yazıyım dedim iyisin devamını bekliyorum. Ankaranın neresindesin ?

11. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    tebrik ederim son fotolar çok iyi özellikle darısı başımıza

Sayfayı Paylaş