Bulking mi yoksa definisyon mu yardım lütfen....

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve balgamyus tarafından 24 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. balgamyus

balgamyus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar öncelikle merhaba. Bir konuda karar veremedim o yüzden forumun deneyimlilerine danışmak
    istedim. Vücut ölçülerim şöyle;

Boy = 1.90
    Kilo= 80
    Omuz = 117
    Kol = 37
    göğüs = 102
    bel = 82

3-4 yıllık body geçmişim var.. bu yaz ara verdim tekrar başlayacağım.
    sıkı bir diyet uygulayasım var düzenli bir şekilde. Fakat karar veremediğim konu şu;

1) önce bulking diyet yapıp sonra definisyona mı gırmelıyım?

2) önce definisyona girip yağı azaltıp daha sonra kaliteli karbonhidratlarla şişmeli miyim ?

şimdiden tüm cevaplar için teşekkürler....

2. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Bence bulk yap benim ölçüler boy 1.80 kilo 82 civarı kol 38 göğüs 102 omuz 120+ bel 87 iken hocam bana bulk yapmamı önerdi definasyon yaparsan vücudundaki yağları alıp kas kütlesini çıkarırız dedi ama zayıf kalırsın zayıf gözüküyorsun zaten dedi ben kendime güveniyorum mesela kaç yıllık spor geçmişim var dedi zaten senin ölçülerin pek farklı değil benimkinden kolun bir 43 cm olsun bence ilk önce adam gibi definasyon yaparsan 40-39 cm de kalır hiç değilse şimdi yaptın kol 3 cm gitse kaslı görünse ne kadar güzel olur ki ?

3. balgamyus

balgamyus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Bir yerde doğru diyorsunuz ama bulkingle beraber yağlanma da çok olucak o yüzden kararsız kaldım..

4. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    temiz beslen az yağlanırsın

balgamyus bunu beğendi.
  5. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Zaten bulkingde yağlanma çok olmasa definasyon gerek duyulmazdı bulkingde minimum yağ alımıyla kas hacmini artırman gerek definasyonda zaten o yağları alıp kas kütlesini çıkarmaya yönelik bir çalışma yapıyorsun ben 34-35 cm kol 100 cm'nin altında göğüs hacmi ile kaslı gözükmeyi severim diyorsan yaparsın ha ben bilmem ölçülerin ne kadar oynar belki daha fazla iner belki çok kaslı bile gözükmeyebilir ama 40 cm kol 110 cm göğüs 130 cm omuz ile fit bir görünüm daha şık geliyor bana herkesin hedefi aynı olmak zorunda değil.

6. balgamyus

balgamyus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    direk bulkinge girmek daha mantıklı o halde..

Sayfayı Paylaş