Bulk yapmak için

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Pshaw tarafından 7 Ağustos 2005 başlatılmıştır.

1. Pshaw

Pshaw Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar, forumu dün okudum. ilginç konuşmalar ve yararlı bilgiler var. Bende body düşkünü biri olarak katılmak istedim. biraz kendimden bahsedeyim. Bodye üniversite yıllarında başladım. 1997 - 199 arası 1,5 sene düzenli yaptım. daha sonra bir yurtdışı olayı ve askerlik araya girince 72 kilodan 64 lere kadar geri geldim. 2 sene önce yeniden başladım ve çok hızlı toparladım fakat sadece fitness amçlı yaptuğımda düzgün bir tempo ile gitmedim. Yaklaşık 6-7 ay bir salonda hoca ile birlikte sağlam çalışarak kasları meydana çıkartıp hacim yaptım. Bugüne kadar hiç doping yapmadım. sadece bu yoğun çalıştığım dönemde amino asid sıvı ve protein tozu kullandım. son 2 aydır da salonu bıraktım evde kendi imkanlarınla az miktarda çalışmaya devam ediyorum. Kas kütlem fena değil ama hacim sorunum olduğunu düşünüyorum bir noktaya geldim ve orada kaldım. Boyun 1,77 ve kilom 72 biraz ince kemikliyim. hacim için bana ne önerirsiniz? İlaç kullanarak (karşıyım ama az miktarda hacim için az bir dönem neden olmasın?) elde edebilir miyim? yoksa suplementaller ile mi gideyim. Bunlarında zararlı olduğunu düşünüyorum sonuçta alınan aspirinin bile zararı var. Yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkürler.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.083
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ilk önce sitemize hosgeldin

Ince kemikliyim diyorsun, yinede okadar fark olmamasi gerek. Bir noktaya geldim ve orada kaldim diyorsun bu normaldir. Ilk baslarda cabuk ilerleme olur sonra bir noktaya gelirsin cok yavas gider ama oda düzelir yine diyorum, beslenmene bak antreman programini degistir.

Supplementerlerin zararli yan etkisi yoktur, acne olabilir..

Ilaclara gelince. Bence daha erken (kilona bakarak söylüyorum) Evde calismayla ilac kullanmak bence yanlis. Neden evde calisiyorsun ? ekonomik sorunlardan dolayimi ? egerki öyle ise bence ilaclari simdilik unut. Ilaclarla olmaz cünkü yanliz beslenmen iyi degilse takviye olarak supplementler kullanmalisin. eminimki egerki beslenmende biraz degisiklik ve antreman programini degistirirsen etkisini göreceksin. Benim sana tavsiyem 4 ay dene. Beslenme programini foruma atarsan onada bakariz. yanliz bu konuya atma lütfen karisiklik olmasin :)

3. Pshaw

Pshaw Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Cevap için teşekkürler Despo. Evde çalışmam ekonomik sorunlardan değil. biraz iş ve birazda yer değişikliğim yüzünden umarım geçici olacak. kışa yeniden salona başlayacağım. eve profesyonel bir bench sehbası aldım. biraz kombine bir model. omuz, bacak ve kol girilebiliniyor. kendime bir program çıkarttım salona gidemediğim dönemde çalışmak için. şu anki imkanlarımla tüm grupları girebiliyorum (salon gib değil elbet).
    Beslenmem fena sayılmaz ama supplement desteği gerekir diye düşünüyorum. tevsiyelerin çok mantıklı. 4 ay supplement desteği ile evde deneyeyim sanırım bir noktaya gelirim bu sürede salonada başlamış olurum. Bana hacim için supplement ve beslenme ile ilgili bilgi verebilir misin. Kilom sence ne olmalı?
    Teşekkürler

4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.083
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Simdi küre evdeki makine ile baslarsan, belki hafif gelir :) güc artisi olur elbet onun icin bence en iyisi salonda calisiyorsan yapmak nede olsa sagliga zarar veriyorsun ve en azindan en iyisi olsun dimi ?

Supplementler olarak Creatin tozu ve Protein öneririm.
    Beslenme ile ilgili cok yazilar var forumda, yanliz protein alimin en az 2- 2,5 gram arasi olsun kilo basi bu.

Kilona gelince tabi kemik yapin ve senin kendinin begendigi en önemlisi. Yanliz ben burada diyecek olsam 80 kg falan olursa bence cok güzel olur tabi yine vucut yapini bilmiyorum.

Sayfayı Paylaş