Bulk yapayım dedim.Sonuç hüsran :(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fatiko15 tarafından 30 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba.8 aydır yurtdışında spor yapıyorum okuyorum orda.Ama beslenme imkanları turkiyedeki gibi değil.Pek kilo alamadım ve 70-72 kilo arası kaldım hep.Haziran sonu geldim evime.Annemin evi yemekler filan.3 ay tatilde kalıplanayıım bulk yapayım dedim.Sabah 3 yumurta,antremandan 2 saat once 1 tabak lapa pilav 100 gram tavuk gogsu, antremandan sonra 1 tabak lapa pilav 200 gram tavuk gogsu veya ton balıgı,aksam normal yemek 8 gibi.(oruc tutmuyorum aksam yemegi iftar).Yatarken 1 litre yagsız süt içtm.1 ayda 80 kilo oldum yüzüm gözüm şişti.Ekmek,tuz,şeker kullanmıyorum.Tek isteğim kalıplanmaktı.Ne yapmalıyım ? Nasıl eski halime dömücem ?

2. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Yapicak bisey yok kardesim, cok fazla abartmamissin aslinda yemeyi ama kisa surede baya kilo almissin bende anlamadim.artik definasyon donemine girmenin vakti gelmiş. :D

3. Genelkurmay

Genelkurmay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yani nasılı yok, yapacagın plavı azaltmak, haftada 4 kardio,az ağırlık çok tekrar, şeker ve tuz yemediğine emin olmak, yeşil çay, yoğurt, tarçın vs şeyleri kullanmak

4. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Anna yemekleri filan yazmışsın, zaten herşeyi açıklıyor.

Yemek hasreti = anne yemeği = kaçınılmaz sonuç diyebilir miyiz ?

Şeker tuzdan bahsetmişsin ama Börek - tatlı - hamur işi daha fena kilo aldırır çünkü içerisinde hepsi mevcut. Ayrıca gece de yiyiyor olabilirsin hele karbo ise kaçınılmaz son zaten.

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yorumlarınız içn teşekkur ederim.Pasta borek corek kesnlikle yok.Sadece lapa pilav,makarna,az ekmek,tavuk gogsu,ton balıgı ve yagsız ile yumurta vardı hep.Ben sadece kol olçumu filan arttırmak istemiştim.Kalıplanmak.Kolum 34 dü 1 ayda 36 oldu.Ama 36 cmde az agırlık cok tekrara gerek varmı ki abiler ?

6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    1 tabak lapa pilav diyorsun ama tabak ne kadar ,karbonhidratı abartmışsın. 50 gr pirinc yesen yeterli, tabak 150 gr cekiyorsa zaten fazla. ayrıca yatarken 1 lt süt cok fazla ,1 bardak yagsız tarçınlı süt ya da 100 gr lor peyniri yesen yeterli olurdu.

7. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Allah razı olsun ilgilediğiniz için.Peki karboyu azaltıcam.Ama ton balıgı,yumurta beyazı ve tavukda sorun varmı ? Antreman sistemini nasıl yapayım ? (boyum 180,kilom 80,kolum 36).Sadece kas olarak şişmek isterdim.Birde yemek yemeyi kaçta keseyim ?

8. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    abartmamak koşulu ile ton balıgı ,yumurta ve tavukda sorun yok. yalnızca cok cabuk kilo almıssın.bu da yağ olmuş herhalde. metabolizmayı hızlandırmak için gunde 1 kaç kere yeşil çay ,karanfil tarçın gibi bitki çayı alabilirsin.
    gunde 2 yumurta sarısından fazla yeme. tavugu da abartmana gerek yok.ara ögunlerde 100 gr tavuk ya da et alsan yeterli olur,bu aşamada yağı azaltmak için araöğünde sadece 1 avuç badem, ya da 100 gr yogurt bile yesen olur.ton balıgının yagını suzmeyi unutma.arada kırmızı et de yemen gerkiyor.karbonhidrat alımında pirinçten başka bulgur alabilirsin ya da proteinin yanına 1 adet haslanmıs ya da fırınlanmıs patates yiyebilirsin.hatta antreman oncesi tek bir elma bile yiyebilirsin. yağı çok az bol salata da yemen gerekiyor. aksam 20.00 dan sonra acıkırsan ,bastırması için 2-3 kasık yogurt yiyebilirsin.
    antreman sistemine gelirsek şu anki durumunda ölçü almak istediğin için eğer sabredebilirsen ,temel hareket ağırlıklı çalışman gerekiyor.her bölgede 2 ana hareket 1 izole hareket şeklinde hareketleri nizami yapabileceğin ağır kilolarla az tekrar biçiminde.yağ durumuna göre de kardiyoyu ayarlaman gerekiyor.

9. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Çok tşk ederim çok saol :)

10. bymodifieci

bymodifieci Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    biraz kilo aldım mı rahatsız oluyorum bende.Aldığın kiloları kas olarak alsaymışsın keşke.Ama olsun dikkat edersin bundan sonra.

11. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Evet kesinlikle

12. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Biraz abartmışşın kardeşim karbonhidratları sanki ama dedigim gibi sağlam bi beslenme + kardiyo iyi olacaktır senın için başarılar :)

13. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    karbonhidratı aldığın kadar düzenli antrenman yaptın mı merak ediyorum :) ben bulk yaptığım zamanda ağırlıklar 20 ise 30 oluyordu, az tekrar çok ağırlık :) + düzenli kardiyoda yapsaydın

Sayfayı Paylaş