Bulk - Yağ yakma - Kilo verme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve çörekotu tarafından 20 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar.

Önce vücudumla ilgili bilgi vereyim ki durumum net anlaşılsın:

173 cm boy, 71 kiloyum. Bunu ilk duyan normal kilo diyor ama; değil. Zira bu kadar zayıf olmama rağmen kalçamda, göğsümde(ki hatırı sayılır miktarda), göbekte ve basende yığınla yağ var. Haliyle kas kütlem de az.

Yani düşünün, zayıf vücut, zayıf kollar, zayıf bacaklar, ama kalça göbek göğüs şişkin. O kadar sinir bozucu bir durum ki.

Her yolu denedim yağ yakmak için. Fakat kas kütlem az olduğu için yağ yakmak da mümkün olmuyor çünkü metabolizma yavaş. Ketojen beslenmeyi bile denedim, lakin sadece ilk hafta vücuttan atılan suyla kaldım.

Aklıma gelen fikirse şu, önce kas kütlemi arttırıp metabolizmayı hızlandırmak için bulk dönemine girmek, sonra yağ yakmak, sonrasında ise kilo vermek. Çünkü şişkin bir vücuttan ziyade ince ama yağsız bir vücut istiyorum.

Bu konuda önerisi olan, şunu şunu yapabilirsin diyen varsa bir zahmet cevaplayabilir mi?

Yaşım 25 bu arada.

2. infazure

infazure Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Üstatlar tabi ki daha iyi bilir ama ben şunu uyguluyorum.
    Protein ağırlı besin.
    Yoğun tempoda haftada 4 gün interval cardio.

Kilo aldım aldım ama pantolonum bol gelmeye başladı, 6 kilo almama rağmen pantolon bol geliyorsa, bu demektir ki iyi giden şeyler var =)

3. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Interval Cardio için yeterli ciğerim yok ya. Yağ kütlesi de fazla olunca 5. dakikada kalbim sıkışıyor nefesim daralıyor. Ben de devam etmiyorum. En fazla hafif tempoda koşu yapabiliyorum.

Kas kaybetmekten korkuyorum bu sefer de. Hızlı tempo koşularda kas yanması söz konusu olabiliyor şeklinde yazılar okudum.

Zaten kas kütlem az, olanı da kaybetmek istemiyorum. Günlük protein alımını ne şekilde güne yaymalıyım, ne kadar almam lazım onu da bir türlü oturtamadım.

4. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    CLA VE L CARNİTİN TAKviyesiyle protein tozuda iç whey göbek basen gıder normal bb calısmanı uygula dostum. zamana bırak ekmek yeme

Sayfayı Paylaş