Bulk Proğramım.Hedef 2.5 ayda 4 kilo.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve soncirit tarafından 21 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    BB'deki 3.cü ayımın ardından Bulka giriyorum;
    Boy:185
    Kilo:76
    Hedeflenen kilo: 80
    Tahmini süre : 2,5 ay

2.ci ayımdaki Vücut Resmim;
    http://e1301.hizliresim.com/15/p/j5n9y.jpg

Sabah

ilk kalkışta 1 bardak meyve suyu veya su ile birlikte pekmez-bal (Katobolitik etkiyi kırmak)
    3 tane yumurta+4 tane zeytin+100 gr peynir-kşar peynir+esmer ekmek(kepek, çavdar, tam buğday)

Sabah 10:00

gibi esmer ekmek arasinda fistik ezmesi+bal (üniversiteliler için bire bir)

ÖĞLE

esmer princ veya makarna veya bulgur pilavi+2 yumurta (öğrenciyiz yapcak birşey yok bütcemiz belli istemezmiyiz 100 gr tavuk göğsü :)

Saat 15:00

kuruyemiş

antreman oncesi-sonrası

90=120 dk onceden KB alimi+2 tane yumurta

antremandan 30 dk önce su ile birlikte hardline 3Matrix whey.

antremandan hemen sonrasi ballı protein (ballı olma sebebi insülini çıldırtmak su ile birlikte alıyorum kana hızlı karışması için...)

akşam 23:00

antremanan 1 saat sonra yavas sindirilen karbonhidrat genellikle esmer makarna oluyor.100 gr alıyorum.
    1 bardak sut veya suzme peynir(sebebi kazein proteini. uykuda gelişimimi sağlamak.Süzme peynir kullandığımda makarnanın üstünde yiyorum baya zevkli oluyor burcu burcu bir kokuyla )

Dip Notlar:
    -Antremanlarım 21:00 da başlıyor 45 dk sürüyor.
    -Saat 24:00 da uyuyorum.
    -En az 3 Litre su
    -Görüşerinize ihtiyacım var yanlışımla doğrumla thums:

2. kby

kby Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Amerika
    hic et urunu goremedim ben listede...

bu 4 kilonun buyuk cogunlugunu kas seklinde almak istiyorsaniz kirmizi et,
    tavuk ve balik eti agirlikli beslenmeniz gerekiyor. sadece sut urunleri yetersiz kalir.

beslenme programinda meyve yok.

kilo alma doneminde haslanmis patates tuketimi arttirilabilir,
    zira hem enerji deposu hem de kilo alman icin hic de kotu bir tercih degil..

antreman sonrasi esmer pirinc/makarna yerine beyaz pirinc tuketilebilir.

ve tabiki de yulaf ezmesi, listede olmayan elzem gidalardan birisi.

ayriyeten vucut yapiniza gore bulk donemi en az 1.5 yil kadar surmeli...

soncirit bunu beğendi.
  3. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    kby'ye katılıyorum ancak katılmadığım bir nokta antremandan sonra pirinç pilavı önermesi soncirit hem yatmak üzere olduğu için ve zaten antremandan sonra bal aldığı için insülin zaten fırlamış durumdadır beyaz pirinç bunu iyice körükler bu da pek sağlıklı değildir bence.
    --Ayrıca öğrenci olduğun için tavuk yiyememekten yakınmışsın ama yumurta yiyebiliyorsun 1 yumurtada 6 gr protein vardır ve 30 krş'tur 40 yumurtada 240gr civarı protein vardır ve 12 liradır aynı şekilde 240gr civarı protein bulunan 1 kilo tavukta 12 lira civarındadır yumurta labiliyosan tavuğuda alabilirsin.

soncirit bunu beğendi.
  4. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    tavuk göğsü alamıyorsun ama whey alabiliyorsun öyle mi?

denizgnr97 bunu beğendi.
  5. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Dedikleriniz dikkate alıcam.Sabah kahvaltısına 100 gr yulaf ezmesi ekliyorum.vucut yapıma göre bulk dönemi en az 1.5 yıl demissiniz burada ne demek istediğnizi tam anlıyamadım 1.5 yıl kilo almaya devam mı etmeliyim,çözemedim ben olayı ?

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

et ve balık kurumunda 1 kg tavuk göğsü 8 TL.100 er gramlık parçalar halinde alıp buzlukta tutarark günlük 100 gr listeme eklemeyi düşünüyorum Teşekkürler.

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

Kilom aşırı düşük değil o yüzden kas gelişimimi ön planda tutuyorum amacım bu sporu hayatım boyunca yapmak o yüzden 1-2 yıl sonrasına vücudumu hazırlıyorum bu yüzden bir tavuk göğsü değilde Whey daha önemli benim için.Wheye para var tavuğa mı para yok konusuna da gelirsek biraz espiri olsun diye yazmıştım onu fakat üniversitede sabah 08:00 akşam 19:30 durumu var bu yüzden işin aslı fakat karar verdim beslenme çantası götürüceğim. çünki ben bu yola baş koydum thums:

Sayfayı Paylaş