bulk/definisyon arasına ramazan girdi..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mestano tarafından 18 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,vücut ölçülerimi henüz bilmiyorum ama kollarım 41cm,boy 1,79m kilo 90kg a vurdu..kilo aldım son dönemlerde(önceki mesajlarımda 84 diyordum o yüzden söyledim)ama kas kütlem oldukça iyi..aslında yardım ve öneri isteyeceğim konuda nerde başlık açacağım konusunda kafam karıştı..
    Ramazanda oruç tutacağım allah izin verirse,ramazana kadar olan süre içinde bulka girip özellikle eksik olduğunu hissetiğim sırt ve omuzlarımı geliştirmeyi planlıyorum,oruç tutmaya başladığım zaman ise definasyona geçmek istiyorum.Elimde;
    Muscletech aplodan,twinlab fatburner var ayrıca iyi bir protein tozuda alıcam.
    -ramazanda parçalamaya mı gireyim yoksa vücudu koruma amaçlımı spora devam edeyim?
    -iftardan ancak bir saat sonra spora gidebilirim ya da iftardan önce aç karnına girebilirim(ama parçalamaya girersem çok kramp girer bence).Amacım parçalamayla birlikte kilo vermekte,ramazanda iyi kilo verebilirim ama su sorununu çok yaşayabilirim gibi geldi,kas kütlesini bile azaltıp vücudu yıpratır mıyım?
    -oruç tutarken beslenmeyle ilgili bir yazı okudum ancak benim sorum bununla birlikte nasıl bir antreman sistemi izleyeceğim,ne kadar ağır olsun,ya da hafif.
    -ayrıca eğer definasyona girersem antremanda( tek tek yazarsanız daha makbule geçer) genel olarak nelere dikkat edip hangi hareketlere ağırlık vermeliyim,antreman sistemini nasıl yapmalıyım.
    -bu dönemde elimdeki supplement ları nasıl kullanmalıyım?

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yıkımn zaten yüksek olduğu dönem ne bulka ne de definisyona uygun.
    En uygunu set ve tekrar sayılarının az olduğu mümkünse her gün bir bölge çalışılacak bip split antreman olacaktır.
    Bulkda nasıl yüksek kalori alman gerekiyorsa, definisyonda da o kadar çok protein alman gerekiyor kas yıkımını engellemek için. Bu ramazanda mümkün değil.

3. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi ramazana bi ay var yaklaşık..ramazanda definasyonu attım kafamdan ama şimdi bulka girersem bi ay yapıcam araya ramazan girer,ne öneriyorsun?ramazandan sonra mu bulka gireyim(ondada çok zaman kaybı olacak)

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    bence şimdiden bulka girmende sakınca yok. Yalnız bunun için pahalı bir supplement alımı yapma. Neticede ramazana kadar çalışacaksın antremanları bırakmayacaksın. Definisyon da yapmayacağına göre, yükse ağırlık ve düşük tekrarlar ile kütle kazanmaya başlamanda sakınca yok. Ramazan sonrası da bir süre daha kalorili beslenip, düşük kalori ile geçen ayın etkilerini üzerinden atar ve sonra definisyona girersin.

5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    ramazan süresince supplement alayım mı peki?normalde antremandan önce ve sonra alıyorum supplementları,aynı şekilde devam edeyimmi?hernekadar konusunu açsamda yazmışken sorayım;muscletech aplodan hakkında bilgin var mı?

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    aplodanı bilmiyorum. Ramazanda supplement kullanabilrsin. whey ve glutamine ideal olacaktır.
    Hatta ramazan için en güzeli sahurda alıncak kalsiyum kazeinat içeren bir protein tozudur. orucu açarken de amino alabilirsin.

7. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    ramazanda ben de kondisyon çalışması yapmayı düşünüyorum. bunun için belli bir desteğe ihtiyaç var mı yani gene denildiği gibi whey ve glutamine mi kullanayım yoksa onu yapmayıp ramazandan sonra hacim için sağlam bir supplement kürü yapmak mı mantıklı; yoksa ikisi birden mi?

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

SWARZXXL a katılıyorum, kısa süreli, az tekrarlı ağır yüklenmeli antrenmanlar, hatta çok fazla tamamlayıcı harekette yapılmasa daha iyi olur genelde temel egzersizler. Önemli olan muhafaza edebilmek, gerileme veya sürrantrene yaşamamak. Aslında ben kendim ramazanda oruç tutarsam her gün tek bölge giriyorum hatta bölge sırasında başa dönmeden önce 2 gün dinleniyorum böyle daha iyi verim aldığımı hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Ağustos 2007
  9. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    peki ramazanda hiç antreman yapmasak nasil olur sonuçta yeterli protein ihtiyacini karsilamak biraz zor görünüyo ....diyelimki yeterli proteini alamiyoruz ramazanda antreman yapilmalimi yoksa yapilmamalimi

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    komple bırakmak düşük protein alımı ile birlikte zaten kas kaybı demek.
    yeterli beslenemiyorsan antremanı kısa tutup az yıkımla kapatmak en iyisi.
    gerekirse bir bölge ve bölge başına 2 hareket. Ama tam yedirerek bunlar da.

Sayfayı Paylaş