BULK DEFİNASYON NASIL YAPILIR

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aytekingonlugur tarafından 27 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. aytekingonlugur

aytekingonlugur Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar koca forumda Definasyon ve Bulk hakkında tam randımanlı bir açıklama bulamadım.Hep yüzeysel anlatılmış.Hatta anlatılmamış değinilmiş.Kardeşim Bulk tam olarak nasıl yapılır.Neler yenir.Süresi ne kadar yapılır.Bulk beslenme programı varmıdır.Bulk döneminde özel idmanmı yapılır.v.s v.s.Tabiki Definasyon.Bu nasıldır.İnternette 7 günlük beslenme programı var.2000 kalorilik definasyon diyeti.Doğrumu bu koca sanal alemde sadece 1 diyet örneği var.O da bumudur.Başka yokmu.Süre 7 günmüdür.Duyuyoruz 2-3 ay yapan var.Aynı diyetlemi aynı diyeti 2-3 devam mı edilir.Nedir nasıl yapılır definasyon diyeti.Antreman farklılaşırmı.Millet bellemiş Biceps Triceps.İşte konu sanal alemde fark yaratın hadi.Tam açıklamalı bir şey neden yok.Senelerdir bu işi yapanlar tatmin edemiyor.Varmı bir babayiğit bu konuda en ince ayrıntısına herkezi bilinçlendirsin.Saygılar..Kusura bakamayın sinirli oldu galiba...

hsnsylk, Ceenk, SoldiersOfGod ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    dediğin gibi en ince ayrıtısı flan değilde kısaca bulk dönemi (kilo alma dönemi) bu dönemde BMR metabolizma hızına göre alman gereken kalorinin 200-300 kalori fazlasını alman gereklidir bunun için kilo başına 2.5 gr. protein 3.5 gram koplex karbonhidrat 0,75 gr kaliteli yağlardan hazırlanmış bir diyet uygulanmalıdır ve bu dönem için en iyi zamanlar tabiiki kış dönemleridir

burada dikkat etmemiz gereken şey ise karbonhidrat alımında basit şekerler yerine kopmlex karbonhidratlar almamız gerektiğidir eğer bu şekilde olmazsa tahmin ettiğimizden daha fazla yağlanma meydana gelicektir bulk döneminde en az 6 öğün yemek yenmeli ve toplam alıcağımız protein karbonhidrat ve yağlar buna göre ayarlanmalıdır

çalışma sistemi olarak ise haftada 4 gün yeterlidir ve her adele gurubu maximum haftada 2 kere çalıştırılmalıdır aslında çok şiddetli çalışıp 1 kere olsa daha iyi olucaktır set ve tekrar sayısı olarak normalde 3x8 yada 3x8-6-6 şeklinde uygulanabilir bana kalırsa HIT Sistemi uygulanırsa daha iyi sonuçlar alınacaktır. (H.i.t. Sistemini forumda aratabilirsin)
    bunun daha da ayrıntısı yok gibi ayrıntı besinleri ve sistemleri tanımaktan geçiyor.

definasyon dönemi ise naturel olarak yapılması çok zor yada yapılsa bile kas kayıplarının engellenemeyeceği bir durumdadır definasyon döneminde yine BMR metabolizma hızına göre almamız gereken kalorinin 50-100 kalori azını almak proteini kilo başına 3-3.5 grama çıkarmak karbonhidrat alımını dalgalandırmak yağ alımını da sıfıra yakın kesmek gereklidir bu dönemin sonlarına doğru (takriben son 2-3 hafta) tuzu gittikçe azaltmak ve son zamanlarda sıfırlamak gereklidir bunların sonucunda tabiiki adelelerde kayıp meydana gelicektir o yüzden naturel olarak cutting yapmak çok zordur ve çok çeşitli suplementlerin kullanılması bunu sonucunda da derin definasyonla birlikte derin bir bütçe açığı da meydana gelebilir.

çalışma sistemi olarak haftada 5-6 gün olabilir ve eğer dahada iyi hazırlanmak istiyorsak günleri 2 ye bölmeli ve adele guruplarını bu şekilde dagıtmalıyız set olarak 4-5 set tekrar olarak 12-15 tekrar kullanılabilir bu sistemde aşırı şiddet uygulanamayacağından ölçü almanız zor olacaktır ve hatta geri bile gidebilirsiniz :evil:
    tabiiki forumda benden daha bilgili arkadaşlarımızda var onlar belki dahada ayrıntıya girerler sanırım

ayrıca uslubunu değiştirmeni önerir

saygılarımı sunarım

omur1987, maietnigri, 0xhex ve diğer 24 kişi bunu beğendi.
  3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Azi ve Hymenalos bunu beğendi.
  4. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    *evet biraz sinirli olmuş... hele, son cümlelerini beğenmedim, ben de bazen hararetli yazarım ama bu tarz değil... sadece, çarpıcı ve yapıcı, böyle biraz yıkıcı ve kırıcı değil... onun için, - rep veriyorum... saygılar... ;)

muho444 bunu beğendi.
  5. aytekingonlugur

aytekingonlugur Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Evet Arkadaşlar öncelikle Neo teşekkür.Yazın güzel.Şu anda da bana BULK beslenme programı ve idman programı gerekli.Yardımcı olursanız sevinirim

6. antalya_romeo

antalya_romeo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bulk bir vücut için haftada 4 gün antreman yaparak bir kası iki sefer nasıl çalıştıracağız..???
    Ben daha önce uyguladığım bi programı yazacağım..

Pazartesi Göğüs biceps triceps

Salı : Dinlenme

Çarşamba : Kanat,omuz,bacak

Perşembe : Dinlenme

Cuma : Göğüs,biceps.triceps

Cumartesi : Kanat,omuz,bacak

Bu nasıl olur bilen bi arkadaştan yardım istiyorum..

7. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

sadece idman programın için konuşmak gerekirse zaten beslenmeni bilmiyoruz bu idmanla hacim almak için senin harukulade süper bir beslenmeye sahip olman lazım. bu idman ile hacim almak için beslenmenin olağanüstü olması lazım ama ne kadarlık sporcusun bunu belirtmemişsin. eğerki 1 2 aylık sporcuysan bu şekilde adaptasyon süresince çalışılabilir evet ama 4 5 ayında en kötü çift kas çalışman hacim alma konusunda daha faydalı olacakdır. tabiiki bu sadece idman sistemi için söylenebilir olay yine beslenmede biter. günde tek adele çalışsan bile beslenmen verimli değilse alacağın etkiden yine birşey bekleme.

bokslife35 ve omur1987 bunu beğendi.
  8. KDTT

KDTT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Bulk yaparken kilo basına 3,5gram karbonhidrat cok az bence 5,5 7gram ideali deilmidir?

9. antalya_romeo

antalya_romeo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

2001 de başladım ara ara 3 yıl kadar yaptım şimdiye kadar..
    Turizmde çalıştığımdan pek vaktim olmuyor yazın sadece kışları yapıyorum..
    5 gün önce tekrar başladım 3 kg aldım 5 günde..
    Universalın 4,5 kg luk kilo aldırıcısından ve biotech amino aldım..
    günde yarım kilo tavuk yiyorum ..antremandan 1,5 saat önce pirinç ve tavuk ve antreman sonrası tekrar pirinç tavuk ve 4 yumurta beyazı yiyorum..(ve kahvaltıda 3 yumurta beyazı)
    (bazen pirinç yerine makarna)
    ve kilo aldırıcı tozlarımı içiyorum ve sonra pirinç unu süt ve şekerle yapılan mama yiyorum..
    beslenmem bu şekilde..

Tek istediğim zayıf olduğum için vücudu parçalamadan bulk bir şekilde vücut yapmak..yoksa bruce-lee gibi olacam 65 kgda..

yukarıda yazdığım antreman şekli uyar mı acaba bilmiyorum,günde 3 adale çalışıp bi sonraki gün dinlenme şekli ile..

Günde iki adale çalışarak ve her bi kası haftada 2 defa çalışarsak bu haftada 6 gün atreman yapıyor pazar hariç..
    Haftada 6 günde benim gibi zayıf birisi için pek ii olmaz diye düşünüyorum..

10. warlords

warlords Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    defisyonu nasıl yapabilirim.Bana diyet proğramını nasıl yapabilecegimi söylermisiniz.Hangi besinleri kullanmalıyım

11. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Definasyon için ben de fikirlerinizi almak isterim . Ama bu fikirler kitap ağzı ile olmasın lütfen. Gerçekten bu işi yapmış ve uygulamış sporculardan. Yoksa herkes netten bakıp birşeyler yazabilir.

12. warlords

warlords Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    bulk döneminde neler yenmeli.Lütfen isinlerini yazarmısınız.

13. Richardd

Richardd Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Neo 3-3.5 gram protein yazmısın, ben merak ediyorum bu anabolic madde alanlara göre mi yoksa, herhangibir definasyon yapan adama göre mi yazdın anlıyamadım, 2-2.2 duymustum. Buda benim için bir yenilik oldu :D. Yanlıs anlasılmasın eleştiri adına sölemiyorum ama bu konuyu birkaç tane ünlü spor fizyoloğuna sordum, belki bu yazıcağım değerler abartı olucakda kilo başına almamız gereken protein 1-1.5 arası olmasının lazım oldugunu (anabolic madde alanlardan bahsetmiyorum) bu söledigim değerler yeni başlıyanla, sonrası için büyük değişiklik göstermediğini gösteriyor. Biliyorum burda bir çok usta sporcu bu değerlerin üstünde yazıyor. Onlarlada ilgili bir açıklama şöle yapılmış, Sporcular bu değerleri biraz ne olur olmaz diye yazdığı söyleniyor.

14. ferfecir21

ferfecir21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

kimse akıllıca davranmıyor. kilo başına 5,5-7 gram protein demek kilo başına 30-35 gram et yemek demek.. buda 90 kiloluk bir şahsın günde 5 kilo tavuk eti yemesi demek. bu resmen intahardır. kilo başına 1 gram protein yeterlidir.. çünkü kas bağlama miktarı sınırlıdır... bir insan sınırlı büyüyemez yani. antraman sırasında kaslar tahrip olur ve onarılması gerekir. bu iki şekilde olur. 1. tahrip sonucu yıkımlanan proteinlerin tekrardan biosentezi ve dışardan alınan proteinlerdir.. bunu da unutmamak lazım ki proteinlerin aşırı alınımı karaciğerde ciddi hatta ölümcül bozukluklara neden olur..kilo başına 1-2 gram kaliteli proteini geçmeyelim..saygılar.

15. KDTT

KDTT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    kg basina 5.5 7 dedigim karbonhidrat protein degil ;)

16. lost3468

lost3468 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yeni başladım 2 hafta oluyo salona gidiceğim günler yiyebildiğim kdr protein alıyorum ama önce bulk yapmak gerekiyomuş heralde yani çok ağırlık az tekrar ben az ağırlık çok tekrar yapıyorum şimdi daha kas yapmadan definasyon mu yapmaya başlamış oluyorum az ağırlık çok tekrar ile mi başlamalıyım yoksa çok ağırlık az tekrar mı? ve boy 1.72 kilo 66 ne kdr protein almam gerekiyor proteini hergün mü alıcam yoksa sadece spor günlerimi ?

17. cekon

cekon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki bulk döneminde set araları dinlenme ve hareket araları dinlenme süresi ne kadar olmalı bide benim metabolizmam hızlı çalışıyor onuda göz önünde bulundurarak cvplarsanız sevinirim

18. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ben bull mu yapcam definasyon mu. 2 sinin ortasındayım.anlamadım nasıl beslenceğimi ? Boy 1.70 kilo 63 . Göbek bölgesi altı ve biraz üstünde yağlanma var .????

19. Ata Aslan Yurtsever

Ata Aslan Yurtsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana
    Hocam merhaba ben 193 boy ve 114 kiloda erkegim guvenlik gorevlisiyim vardiyali calisiyorum spor salonuna yeni sladim hoca ilk kardiyi da sonra agirlik dedi beslenme nasil olmali ben asiri gelisim istemiyorum sadece fit olayim azda kas olursa iyi olur antrenman once ve sonra nasil beslenilmeli oncesi ve sonrasi yukarida dedigim gibi is vardiyali oldugundan beslenme sikintili sekeri de biraktim ne yapmam gerek

Sayfayı Paylaş