Bulk Dönemine Giriş

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TommyM. tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TommyM.

TommyM. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler. BBye yeni başladım. Salona yazıldım. Bana full body workout + 45 dk cardio yazdılar. Beslenmem sağlam , bulk dönemine uygun. Ama antreman 2 saat falan sürüyor. Kilo kaybedebileceğimi düşündüm. Sizce sonuç ne olur?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmenin bulk dönemine uygun olup olmadığı birkaç hafta içinde çıkar ortaya. Eğer uygunsa, yani kilo alıyorsan devam edersin, değilse yani kilo kaybediyor veya sabit kalıyorsan kalori miktarını arttırırsın. Ama 45 dakika kardiyo haddinden fazla gereksiz. Kilo almak isteyen birisine 45 dak. kardiyo vermek kilo vermek isteyen birisine bütün gün kanepeye yayılıp tv izlemesini önermek gibi bir şey. 15-20 dak. ve antrenmanın sonunda yaparsan daha iyi olur.

3. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    boy ve kilonuda yazzadın daha iyi olurdu belki yağ oranı yüksektirki benim tahminim öyle yoksa +45 dk kardio yazmazlardı

4. TommyM.

TommyM. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yağ oranım % 15 . Ama ben kas kütlesi kazanmak istiyorum. Ki bu da bulk döneminde oluyor. Bu yüzden cardio yapmam gereksiz. Tabii yağ yakarak kas kütlesi oluşturmak gibi bir durum yoksa.

5. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    yağ yakarak kas kütlesi olusturabilirsin ama bu okadarda kolay değil benim tavsiyem %15 yağ oranı bulk için uygun tabi %15 oldgunu nerden biliyosun orasıda ayrı . bulk a gir kilo almaya yatkınsanda 20 dk hafif kardio yap antremandan sonra bide ıvır zıvır sağlıksız yiyeceklerden uzak dur ozmn hacimde kazanırsın zamanla yağ oranınıda düşürürsün definasyondada daha rahatlarsın . kolay gelsin :D

6. TommyM.

TommyM. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani yağ oranını bilmek çok zor bişey değil. Salonların çoğunda ölçüyorlar.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Salonların çoğunda yanlış ölçüyorlar.

Sayfayı Paylaş