bulk dönemi ve definasyon

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve şahin izgi tarafından 16 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    herkese merhaba ile öncelikle :D sizlere sormak istedigim şey
    2013de
    fıtnessa ilk öncelikle zayıflama ile başlamışdım ve 100 kgden 60 düşdüm 6 ayda oldu
    2014 yılına girdigimizde geri başladım 6 ay oldu ve hep bulk dönemine girmiş gibi antreman ve diyetini uyguluyorum sizce
    definasyona girmelimiyim
    60kg
    göğüs. 94 sol kol 29 sag kol 29 bacaklar 40 idi ve yag oranımda %7 idi
    6 aydan sonra
    72kg
    göğüs. 108 sol kol 35 sag kol 35 bacaklar 58 ioldu ve yag oranımı bilmiyorum
    karın kaslarımın gözükmesini istiyorum karnıma elle deydigimde cok iyi bir şekilde hissediliyor ama görünürde birşey gözükmüyor yag tabakası kesin var her halde :D
    sizce definasyonamı girmeliyim uygulamam gereken diyet ve program ne olmalı
    şimdiden teşekkürler..

2. Zirzopp

Zirzopp Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim 35 kg kolun define hali 30 cm olur. İnsanlara vücut geliştirme yapıyorum dersen o halde sana gülerler. Sen düzgün beslen, işin kurallarını 1-2 yıl yerine getir şöyle 40-42 cm olsun kolların doğal olarak sonra düşün definasyonu

3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Az daha bekle definasyon için :D yaz bitti kardeş :D

Şaka bi yana cidden yaz bitti definasyon bilmiyorum sana kalmiş geç kaldin ama sen bilirsin ben 1 ay once basladm yaģ oranimi azaltip düzgun sekilde en az yaģlanmayla bulka gircem bence %10 yukarisinda bulka girmek çok yanlis sonra 17 18 lere cikiyor ugras dur

4. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    o zaman bulk diyeti ve bulk antremanına devam diyosun yane de 1 -2 yıl fazla değilmi be usta bi yardımcı olsan
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ağustos 2014 ---
    yag oranımın 6 ay fıtnessdan sonra %11 cıkmışdı metobolizmam gercekden cok hızlı ve cok terliyorum şuanda kg alamıyorum fazla yaglı oldugumu düşünmüyorum karın bölgesi haric :D alt taraf yag harbi var ele geliyor ama görüntü yok :D ben o zaman kg olarak hedefimi yükseltiyim 80 kg geldikden sonra definasyona gecerim :D

Son düzenleme: 17 Ağustos 2014
  5. Zirzopp

Zirzopp Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer %11 yağ oranındaysan ki bu müsabaka amacı olmayan bir insan için güzel bir oran, bu şekilde düzgün beslenerek çok fazla yağlanmadan 80 kg yaklaşırsan iyi bir görüntü elde edersin

şahin izgi bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Definisyonda yediğin şeylere gün içerisinde aldığın şeker ve karbonhidrata dikkat etmelisin.Ve yediğin öğünlerin saatlerine dikkat etmelisin , kalori açığı en iyi taktiklerden biridir.

Blonde bunu beğendi.
  7. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    metabolizmam cok hızlı yemek yemedigim an direk kg veriyorum 5 gün karbonhidratı kestim 75den 73 düşmüşüm defineyegirerken iyi olur ama vücutu biraz daha büyütmek istiyorum pilavı lapa değilde normal pilav yesek ne olur acaba
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ağustos 2014 ---
    şeker hiç tüketmiyorum meyvelerde sadece muz yiyorum pilavı kesmeyi onuun yerine makarna ve bulgurdan devam etmeyi düşünüyorum
    bu kısır var ya bulgurdan olan ondan yemeyi düşünüyorum pilav biraz göbek yaptı bende buda moralimi etkiliyo

Son düzenleme: 19 Ağustos 2014
  8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Beyaz Pilavın obezite gerçekliği ortada ama karbonhidrat genel olarak doğru yerde alınmadığında yağlanmaya sebep verir.Bulgurdan devam et ve yeme şansın varsa lapa ye.Makarnada kepekli ve lapa ye.Muzdada çok şeker var , antreman öncesi tüketmeye denk getir ben öyle yapıyorum

şahin izgi bunu beğendi.
  9. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    muzu zaten spor öncesi veya sonrası alıyorum pilav ve makarnayı hep lapa yedim
    bundan sonra pilav yemiyecem arada yerim belki ama bulgura agırlık vermem lazım :D

Sayfayı Paylaş