Bugun 4.gunum hala kilom sabit.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ares237 tarafından 23 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar selamlar,

Geçen sene aynı diyeti(sadece sabah 1 tam poğaça yerine , sabah akşam 2 şer dilim kepekli ekmek yiyordum) yaparak 6 gunde 3-4 kilo vermiştim.

Fakat gorun ki bugun 4.gunum ve kilom hala sabit gram bile verememişim.

Uyguladıgım diyet su sekılde.

1.Gün

Uyandıgımda -30 dakika kardio bol terlemeli(eliptik bisiklet) + şınav mekik

Sabah - 1 tam kıymalı poğaça , 5 tane zeytin , kibrit kutusu buyuklugunde peynir , bolca domates ve salatalık , yeşil çay

Ogle arası - zaten geç uyandıgımdan dolayı kardio duş felan derken saat 11 buçukları buluyo dolayısıyla bu öğünü atlıyorum akşama kadar yalnızca su tuketıyorum karnı tok tutsun dıye.

Akşam - Peynirli salata

2.gün

Sabah - 7-8 tane zeytin , kibrit kutusu buyuklugunde peynir , bolca domates ve salatalık , yeşil çay

Akşam - semizotu

3.gün

Sabah - 1 tam kıymalı poğaça , 5 tane zeytin , kibrit kutusu buyuklugunde peynir , bolca domates ve salatalık , yeşil çay

Akşam ton balıklı salata

-------------------------------------------------------

4.günümdeyim yarın diyetimin son gunu haftasonu normal beslenmeme donecegim benım anlamadıgım geçen seneye kıyasla dıyetımde pek bı fark yok neden hıc kılo veremedım en azından 4.gunumde 1 kılo eksılmıs olmam gerekırdı

2. notdream

notdream Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Sorunun içinde cevabı saklı olabilir. Başka sebepler de olabilir metabolizma değişikliği gibi. Ama poğaça büyük bir sebep gibi duruyor.

3. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    usta ben de dusundum onu ama bir pogaca yaklasık 300 kalori felan var ben de zaten eliptik bisiklete yarım saat bınerken 300 kaloriyi yakıyorum onun dısında zaten peynir zeytin domates derken sabah kahvaltım 300-400 kaloriyi(tahmin rakam belki daha bile azdır) geçmiyordur.Akşamki salata da en fazla 400(tonbalıklı oldugu ıcın) kaloridir diye dusunuyorum yani illaki kilo vermem lazım 4 kepekli ekmek bir poğacaya denk geliyor yani bişey farketmiyo :s anlayamadım zaten hergun yemıyorum diyetin ilk gunu yedim bi de 3.gunu bugun de yemıcem poğaça

4. shumi-206

shumi-206 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    satış temsilcisi
    Yer:
    İstanbul
    poğaça ile diet mi olurmuş bir yaşıma daha girdim ayrıyedten böyle bir iet programı olamaz baştan sona bir hata biraz ters bir yanıt oldu ama ne yapim gerçek bu

5. notdream

notdream Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında geçen yılki diyetinizle olan aradaki farktan dolayı hem poğaçayı hem de kan değerlerinizin yani metabolizmanızın bu sene farklılık göstermesinden dolayı bu şekilde düşündüm.

6. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Koskoca gun 1 tane pogacanın ne zararı olabılıyor kı aklım ermıyo kardiyo yapıyorum zaten eriyo o pogaca gunde 4 kepek ekmegı yerıne karbonhıdratı oradan karsılıyorum :s

Son düzenleme: 23 Mayıs 2013
  7. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    1. si o 6 günde verdiğin 4 kilonun yüzde 90 ını su.
    2. si kilo verdiğim zamanlar senin 1 haftada yediğini ben 1 günde yiyordum(kalori cinsinden)
    3. illa tartının üstünde daha düşük çıkmak istiyosan yaptıgın kardiyo ant. sonra çık tartıya sevinirsin.
    Allah aşkına böyle saçma sapan diyetleri görünce 1 yaşıma daha giriyorum

8. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Pohaça ile diyet mi olur? Saçma sapan işler peşinde koşmayın. Macera aramaya gerek yok. Adam gibi diyetini uygula ve sabret! Ayrıca şaka gibi konu açıyorsun, 4 günde ne kilo vermesinden bahsediyorsun?

9. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya ne şakası geçen sene bu sekılde 6 gunde 4 kilo verdim ve verdiklerim su degildi , cunku sonradan geri almadım

10. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Su atmadan, 6 günde 4 kilo yağ vermek demek; toplam 28.000 kalori vermek, gün başına yaklaşık 4700 kalori yakmak demek.

Günde 4700 kaloriyi nasıl yakacaksın? Bazal metabolizman zaten 2000 kalori ancak yakabiliyordur. Hadi yediğin yiyeceklerin termik etkilerini de çıkaralım 200 kalori. Sen bir günde 2500 kalori yakacak kadar aktivite mi yapıyordun?

Bu her gün 7-8 saat koşu veya nabzı sabit tutacak egzersiz yapmak demek.

Siteyi biraz araştır. Yalnış bir diyet yapıyorsun. Büyük ihtimalle yanlış çalışıyorsun. Aynı şekilde kilonu ve diğer verilerini yanlış gözlemliyorsun.

Özetle düzeltmen gereken çok şey var.

technical1967 bunu beğendi.
  11. ares237

ares237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tatmin edici bi cevap oldu tesekkurlerthums: yarın da devam ettiricem bu sekil eger bi sonuc alamazsam .Haftasonu normale donucem

12. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    valla sen başladığının 4. gününde yarım kilo vermek başarı olarak görüyorsan (su hariç) ben 5 ayda verdiğim 15 kiloya yanarım..1 grda kas eritmedim

Sayfayı Paylaş