BugraCavkayta/Yaş 13/Hedef %8 yağ oranı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve BugraCavkaytar tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Biraz klişe olabilir ama bu yaşta vücüt geliştirme sana şu zararları verir ;

Kemik dokun daha tam sertleşmediği için bu processi hızlandırmış olursun kısaca boyunu ciddi anlamda etkiler erkeklerin 21 hatta 22 haşına kadar uzadığı düşünülürse

Zayıflamak senin için pek sağlıklı değil zira diyetinde gördüğüm kaloriyi hesaplamadım ama kabataslak 1200 1300 civarıdır..Büyüme dönemindeki bi erkek için sağlıklı bi rakam değil heleki spor yapıyorsa bu kişi,hiç değil.

Sen bu yaşlarda kaloriden korkacağına dahada yüklenmen gerekir çünkü vücüt sürekli anabolik evrede istersen bütün gün peynir ye :) (Şaka)
    Tabiki sana kalkıp onu yapma bunu yapma deme lüksüm yok bunu yapmaya bi ailen bi kendin,birde aklı varsa spor hocan karışır .

İllaki yapıcaksan çok ağır çalışma derim :)

Kesinlikle amacım hırsını,cesaretini kırmak veya moralini bozmak değil sadece çok kişi yıprandıhırpalandı bu erken başlama yüzünden bi örnek verim;Kendim.

Babam,Annem,Abim kısaca bütün sülale uzun benim boyum hepsinden kısa 1 .76 da kaldı ve ben eminimki hem erken yaşta anabolizan kullanımı,hemde erken yaşta squat deadlift gibi hareketlere girmem buna neden oldu..

Umarım benim ve benim gibilerin yaptığı hatayı yapmazsın
    Kolay gelsin.

Son düzenleme: 9 Haziran 2013
  2. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    Böyle kilo alıp vermeler gençlik yaşlarında olur daha 13 yaşında bende aynı sen gibi çok kilo aldım verdim metabolizmanda hızlı şuanda yani 1 haftada 3 kg o kdar büyütmeyin gelişim çağında daha hareketliyse birde zaten o zmn kilo almaz daha kilo verir.

Sayfayı Paylaş