Bugün başladım yeni geliyorum bakar mısınız?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Episode13 tarafından 26 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Episode13

Episode13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben 18 yaşında hemen hemen 1.80 boyunda 65 kilo zayıf dar omuzlu biriyim.

Bugün dedeman oteline spora yazıldım 350 lira 3 ay Fitness,Havuz,Hamam,Sauna..

Ben nasıl çalışacağım ne yapacağım diye sormasam ilgilenmeyeceklerdi herhalde ama ilgi güzeldi yardım etti oradaki ağabey ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum.

İlk konuştuk ben göğüs,omuz istiyorum falan dedim.Göğüs var zayıf olmama rağmen.Aç bakayım falan demedi bende göstermedim.Doğru zaten kas yok şuan sende dedi güldü.

Sonra ilk olarak bisiklette ısın dedi ayarladı çok kolay biraz zor yap dedim zorlaştırdı.

20 dakika pedal çevirdim 50-60 rpm arası 5 dakikada bir kere 90 a falan çıkıyordum.

Isındıktan sonra..

Pench press yatay şekilde 4 kilodan 10 kere yaptım.Sonra..
    Pench press dikey şekilde 4 kilodan 10 kere yaptım.Sonra..
    4 kiloluk 1 dambıl ile yerden az yüksek bir sehpa vardı ona bacağımın tekini koydum domalma pozisyonu alarak 10 kere yukarı aşağı kaldırıp indirdim.
    Bunu sağ kol sol kol olarak yaptım.
    Sonra 4 kiloluk dambıl ile dambılı belimde tutarak sağa doğru 10 kere kaldırdım kanat açma yada kelebek hareketi mi diyorsunuz bilmiyorum o tarz bir şey sağ sol olarak 10 kere yaptım.Sonra sağ sol kol ile ön tarafa doğru yaptım aynı hareketi.

Bisiklet hariç son yazdıklarımı 3 set halinde yaptım pench press yataydan sonra dinlenmeden dikey girdim sonra dinlenmeden dambıla girdim.

Oradaki ağabey bekleme dedi biri biter bitmez diğerine başla dedi.

Daha sonra yemek programı yazabilir misiniz dedim.Gerek yok tarzında konuştu günde 1500 üzerinde kalori alman lazım bol yemen lazım yani dedi yedikten 2 saat sonrada gel burada çalış dedi.

İlk gün olduğu için dambılda 4 kilo kaldırırken yana doğru açarken ve öne doğru kaldırırken çok zorlandım kollarım titredi o yüzden 5 kere yaptım bazen 3 yarım yamalak oldu yani.

Sonra havuza girdim 5 kez yüzüp tekrar döndüm 10 kez oldu yani..

Oradan sonrada hamama gittim bir güzel keselendim ve eve döndüm yarın tekrar gideceğim.

Ve eczanede vücuda giden bir ağabeyim pharmaton diye vitamin hapı önerdi.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    hayırlı olsun.

yeni ögreniyosun heralde çok yanlış şey yazmışın

1. pech degil bench
    şını anlamadım benç in demiri zzaten 15-20 kg nasıl 4 kg basıyosun ?
    ilk sana hareketleri tanıtmıştır ilk girdigin bench press gögüsleri çalıştıran en iyi hareket 2. omuz pres omuzlarını çalıştırıyor.egilerek senin tabirde domalrak yaptıgın hareket kanatları çalıştırıyor.kollarını actıgın da omuz hareketidir kanat degil.
    omuzlarını zorlama pek ilk günden lif yırtarsın yarım yamalat da yapma bidahakı gittiginde 2-3 kg la çalış

phanmaton neden önerdi bi sormalısın yan etkileri çok olan bir ilaç

3. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    "pençh-ü se" severler güzeli kaslı ise.. :D

4. Episode13

Episode13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yanlış yazmadım kağıda öyle yazmış adam..

Ağırlığı azaltacaktım 3 kilo yapayım dedim 4 tan aşağı yoktu sanırım bulamadım.

Pharmaton kilo aldırıyor dedi kullanan bir arkadaş ve eczanedeki ağabeyim ve yorgunluk uykusuzluk nedir bilmezsin dedi kullandıktan sonra.

Nasıl 4 kilo basıyorsun demişsin aleti biraz gördüğüm kadarıyla anlatayım yattım ben alete oturdum kafamı sağa çevirdim aletin içinde taş gibi slotlar vardı 1-2-3-4-5-6-7-8-9 diye çıkıyor bir çubuk vardı tutacağı var o çubuğu o slotlardan 4 yazana soktu adam sonra çalıştım işte.

5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    4 kilo olmuyor işte .kilo felan aldırmıyor sadece vitamin.

6. Episode13

Episode13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ağabey yarın gideyim mi yoksa dinleneyim mi üst üste gitme 1 gün arayla git diyorlar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:16 ----------

Arkadaşlar?

7. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    aralikli git 1gün on 1gün off yap pharmaton nasil önerdi aynen onu bende anlamadim :)

8. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Aralıklı gitmene gerek yok. Her kas grubunu her gün çalışmaman yeterlidir zaten.

9. Episode13

Episode13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yarın Ömer ağabey dediğim adam oradaymış mutlaka gidicem adam gibi konuşup düzenli bir şekilde çalışacağım pharmaton ilacını birde ona soracağım teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş