Bu vücut nasil adam olur dersiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve operadakihayalet tarafından 18 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. operadakihayalet

operadakihayalet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Samsun, Turkey
    PicsArt_1384742109971.jpg
    Merhaba. 180 cm boyunda 93 kiloyum. Dukan diyeti ile 7 kilo verdim. Son 3 yilda 4 ayri salona gittim. Harfiyen denileni yapmama ragmen bi faydasini gormedim ve motivasyon felan kalmadi. Forumu biraz inceleyince ne kadarsaçmşeyler yaptirmislar dedim. Ama yilmadim bu vucudu sekle sokucam. Bana bir yol gosterirmisiniz? Ayrica işim cok yorucu. Enerji verecek ne kullanabilirim? Son gittigim salonda hocalar l carnitine ve cla sattilar ancak bi faydasini goremedim. Teşekkürler.

2. ktemur

ktemur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam beslenmenize dikkat ederek çok sıkı bir kardiyo çalışması yapmanız gerekir...

3. operadakihayalet

operadakihayalet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Samsun, Turkey
    Insanity workout denedim, ilk günün programini bi kac kez denedim bitiremedim. Vucut ağır mi geliyor ne. Enerjim aninda tukeniyor kardiyoda acaba performans arttiricimi kullansam?

4. ktemur

ktemur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam Insanity yada p90x gibi programlar işe yarar programlar fakat başlamadan önce belli bir spor geçmişi gerekiyor, yoksa hakkını vererek yapabilmek çok zor....

Bence en az 1 saatlik yüksek tempolu bir kardiyo + protein ağırlıklı bir beslenme ve akşamları belli bir saatten sonra yemeği kesmek yavaş fakat sağlıklı bir şekilde zayıflamanız için yeterli olacaktır. (Haftalık 1 kilo gibi)
    Haftada en az 4 gün gitmeniz ve kardiyo sonrası bir miktar ağırlık çalışmanız iyi olur. Çok da umutsuz bir durumda değilsiniz...

5. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    p90x güzel program sizde de baya fayda sağlıcaktır ama işiniz zor ve uzun bi süreç eğer gerçekten istekliyseniz . VG nin % 20 si antremandır bence %40 beslenme % 40 istikrar , sabır , azim , istek ...... yani olayı kafada bitirebiliyosanız bi yerden elbet başlayacaksınız :)

operadakihayalet bunu beğendi.
  6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük 2000 kalori alın içinde 150 gr en az protein olsun. Yeni başlayanlar bölümünden Flexor'un yazdığı başlangıç programını günde 3 defa uygulayın. 2 hafta içinde kilo kaybı başlamamış olursa 150-200 kalori daha düşük beslenin. Haftada 1 tartılın. Arada yağ yakımı durursa veya çok yavaşlarsa kalori miktarını biraz daha düşürün veya kardiyoyu arttırın. Fazla yağlar gidene kadar bunu sürekli hale getirin. Bu kadar...

Ekleme: Kardiyo yağ yakmanın olmazsa olmaz şartı değil. Yaparsanız günlük harcadığınız kaloriyi arttırarak yağ yakımına yardımcı olur, kalp sağlığı açısından faydalıdır ama saatlerinizi sıkıntıdan çatlayarak bisiklet veya koşu bandı üzerinde tüketmenize gerek yok.

Blonde ve operadakihayalet bunu beğendi.
  7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hemen bir salona yazılırsınız , 3. ayda vücut bu halinden çok değişik bir görünüm alır , hala yağ oranı düşürmeyi hedefliyorsanız , termojenik yağ yakıcıları öğrenirim.Salonda hocanın sattığını almayın diyicem.Önce supplement piyasasını araştırırsınız , nerden ne alabilirim , internetten veya yaşadığınız yerde bu tür ürünler satan yerlerde , sonra gidersiniz lipo 6 , animal cuts , hydroxycut markalarının yağ yakıcı ürünlerinden birini alırsınız.1 ay kullanır 1 ay normal beslenmeyle , 1 ay kullanır normal beslenmeyle gidersiniz. bu eder 4 ay başlangıçtada 3 ay da doğal beslenmeyle ilerlerseniz 3 ay + 4 ay = 7 ay vücudunuz tamamen değişmiş istediğiniz yere bayağı yaklaşmış olursunuz.Yanlız önemli olan bilinçli ilerlemek , antreman kaçırmamak , doğru beslenme programı , hareketleri doğru yapmak , supplement önerim hedefinize hızlı yaklaşmanız içindir.Önerdiğim marka ürünler etkinliği fazladır o yüzden.1 Ay kullanıp , 2. ay off yani o ay o ürünü kullanmamanızı öneririm.Değişmek istiyorsanız bu spora birşeylerinizi vermelisiniz.
    Teriniz akmalı , zamanınız gitmeli , belli bir maddiyat yatırılmalı , ruhunuzdan birşeyler vermelisiniz ki 1. ay daki halinizle 7. ay sonrasındaki haliniz arasındaki özgüven patlamasını yaşayabilesiniz...Herkes başarabilir ama bunları yapanlar başaran olur , yapmayanlar başarısız..

8. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    gün asiri nasil besleniyorsun. Antremandan önce komplex karba aliyormsun

9. operadakihayalet

operadakihayalet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Samsun, Turkey
    Oncelikle hepinize tesekkur ederim. Suan bi salonda uueligim devam ediyor. Burda edinecegim bi program ve takviye onerisiyle le devam etmek istiyorum. protein ve salata ile besleniyorum kabiseyida sosis salam peynir domates salatalik allah ne verdiyse :) isim geregi enerji ihtiyacim yuksek. Ancak gun sonunda spor yapacak hal kalmiyor. Biraz arastirdim grenade 50 kalibre aliyim mi ne dersiniz?antremandan oncellprotein tuketip l carnitin likid aliyorum ama bisey hissetmiyorum.

10. operadakihayalet

operadakihayalet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Samsun, Turkey
    O nedir hocam bilmiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Kasım 2013 ---
    Flex
    o Flexor un programlarina baktim. Biraz kafam karisti acikcasi haangisini yapiyim diye. Esasinda ben basligi yanlis actim. Parca kas yapmak istiyorum. Ayri bi antremanla mi yapiliyor acaba.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Kasım 2013 ---
    Sorumu eksik sormusum. Ben parca/ li kas yapmak istiyorum. Bu vucutla mumkunmu? Antremanlari nasildir bilgisi olan var mi acaba?

Son düzenleme: 23 Kasım 2013
  11. operadakihayalet

operadakihayalet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Samsun, Turkey
    Bikmadim calismaya devam ediyorum. 3. Ay programina gectim. Bir gun agirlik birgun kardiyo seklinde gidiyorum. Hazirana baya degisecek gibiyim. Yaptiklarimi yazsam, okuyup eksigimi gedigimi tamamlarmisiniz acaba?

12. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    cardiodan sonra ağırlık çalışabilirsiniz. eliptik bisiklet yapıp ağırlık çalışılabilir. haftada 6 güne çıkarabilirsiniz çalışma programınızı.
    cardio ile vücudu ısıtıp enerjiyi vucüttaki yağlardan alabilirsiniz. l carnitine yeterli bence. isterseniz program da verebilirim.

13. operadakihayalet

operadakihayalet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Samsun, Turkey
    Bir gün agirlik calisiyor bir gün kardiyo yapiyorum. Hiit kardiyo yapmaya calusiyorum: 20 dk kosu bandinda 196 kalori, 20 dk bisiklette 157 kalori, 20 dk eliptik 116 kalori. 20x10 crunch, 20x3 leg rises up yapiyorum. Iki defa yaptim gayet memnunum. Agirlik calismamdan henuz memnyn değilim. Gerçi geçtigim hafta aletleri ve hareketleri tanimayla gecti. Bugun göğüs çalışıcam. Ağırlıklari artirmayi düşünüyorum. Haftada bir gun bir bolgeyi çalışmak bana yetmiyor :s

14. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    DM den bana ulasirsaniz kisisel olarak antreman yapabiliriz. Iyi gunler.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Başlığı açalı bayaği olmuş çoğu şeyi öğrenmişsininizdir. Ek olarak temel hareketlere programinizda yer vermenizi tavsiye ederim squat Barbell row deadlift (çok dikkatli ve nizami yapmak kaydıyla hafif kilolarla başlayarak) vs gibi hareketler birden çok kas grubunu çalıştırdığı için fazla kalori harcatır. Ant programinda süpersetler yap çok etkisi olur. Setler arasi dinlenme 30 sn den fazla olmamali. Son halinin fotoğrafi varmi ?

16. operadakihayalet

operadakihayalet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Samsun, Turkey
    Evet zamanla ogreniyorum, birisinin dedigine digeri itiraz etmese net bilgiler olsa daha iyi olacak ama... bacak gunumde squat var, 2gun geçti hala ordek gibiyim. Deadlift yok. Ekliyim o halde. Arkadaslar bolge bolge calismaya yeni gectim. Calistigim gun o bolge cok iyi sonra hic hissetmiyorum. Sanki gelismiyor bosa yada yanlis calisiyor hissediyorum kendimi! Set sayisi ve agirliklari artirsam mi? Yada acele etmiyim mi ne dersiniz? Mesele su an kolum söndü gibi hissediyorum. Henüz fotografim yok. Bu ayin sonunda cekicem.

17. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  18. operadakihayalet

operadakihayalet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Samsun, Turkey
    Yani suan hepsi aklimda değil. Mesela göğüs bolgesi ve omuz ( yada kol) ayni gun. Bir cok alet ve hareket var. Ortalama 3 set 12 yada 15 tekrar. Nizami ve yavas yapmaya çalışıyorum. Hepsi bittiginde o gunki programi iki kere daha yapacak gucum enerjim oluyor. Hocam enerjimi kardiyoya (ertesi gune) saklamami tavsiye ediyor. Sabirsizimdir. Ama sorun burda sabirsiz olmam mi antremanjn cidden hafif olmasi mi ? Bilemedim. O salondan tukenip agrilarla cikmam gerekiyor sanki. Yoksa mutlu olamiyorum.

19. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aģırlıkları arttirman lazım o zaman. Antreman bittiginde kolunu kaldiracak halin kalmasın. 4x8 dene bir süre yada piramit. 4x 12 10 8 8 olabilir. Antremandan çikip gücün kalıyorsa yeterince zorlamiyorsun demekki. Set aralari dinlenmeyi 30 saniye tut

20. operadakihayalet

operadakihayalet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Samsun, Turkey
    Set ve istasyon aralari belki en fazla 30 sn dir. Ağırlığı değil setleri artiriyorum o zaman. 4x8 yada 12, 10, 8, 8 deniycem bugun. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş