Bu vücut ile body ? :D [Bilgili abi,kardeşlerimden yardım bekliyorum]

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve feendronk tarafından 28 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. feendronk

feendronk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ♥ Sakarya [ 54 ] ♥
    Merhaba abilerim,kardeşlerim.
    Öncelikle ben 115 kg lık bir ''dev''dim :D Tabi bu artık eskide kaldı büyük bir azimle 37 kg verdim ve suan 78 kiloyum.Tüm çevremden aldığım olumlu tepkilerden sonra herkesden''madem bu denli büyük bir değişim geçirdin body'e başla'' tarzında öneriler aldım.10 şubattan önce bir salonda body'e başlamış olacağım kısmetse.Temmuz ayında büyük bir tatil planımız var bende temmuz ayına kadar güzel bir vücut ile arkadaşlarımla beraber o tatile girmek istiyorum.Sizlere sormak istediğim suâl şudur; temmuz ayına kadar 5 ay var bu 5 ayda 37 kg vermemi sağlayan diyet ile beraber düzenli body'e gittiğim takdirde nasıl bir gelişme sağlarım aşağı yukarı ? Vücut yağ oranım evdeki hassas tartıya göre %24 :( Sağlam bir vücut için %11 in altına düşmesi gerekiyormuş bunuda cardiyo çalışmalarla sağlayabiliyormuşuz.Tabiki şunlarıda belirteyim;
    # Yaş > 19
    # Boy > 1.78
    # Kilo > 78
    # Bel çevresi > 94 cm
    # Göğüs > 105 cm
    # Vücut yağ oranı > %24

5 ay sağlam bir çalışma ile tüm bunlarda nasıl bir değişim sağlarım?Six pack'e felan çok özeniyorum malum önceki halim 115 kg :D ama hemen olmayacağını düşünüyorum :D Neyse 5 ayda neler olur görmüş geçirmiş abilerim,kardeşlerim ? [ Üşenmeyip tüm yazıyı okuyan ve yorumlarıyla yardımda bulunacak herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum ]

Son düzenleme: 28 Ocak 2012
  2. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Abi nasıl bir iş ya :D 94 cm belin mi var 90 kiloyum 183 boyundayım bel kalınlıgım 95cm yağ oranım %21 çok mu iyi iş yapmışım yoksa sen fazla mı kas kaybetmissin :D anlamadım

beslenirsen bence olur gelişimini tamamlamışsın ben tamamlamadıgım ıcın fazlaya kaçmıyorum kolay gelsin.

3. feendronk

feendronk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ♥ Sakarya [ 54 ] ♥
    Eski kilomda iken yağ oranım %30 civarıydı :) Diyetimi bir uzman eşliğinde yaptım ve 37 kg verdim ancak bunu yaparken kas kaybettiğimi sanmıyorum çünkü doktorumla herşeye çok özen gösterdik.Neyse cevabın için teşekkür ederim.

4. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yanılıyorsun bende kiloluydum bundan 2 sene önce 110 kiloydum vücuttaki yağ oranım %29 du şuan %21 yaklaşık 20 kilo verdim 37 kilo verip o yağ oranına düştüysen büyük ölçüde kas kaybetmişsindir

5. dogus

dogus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Sen kilo almaya yatkın bir vucuda sahipsin bence ve bunun ıcın sporu bırakmaman gerek kas yapımı kısmına gelirsek Yemek tarifleri bölümünde gez. sürekli forumda birşeyler araştır başka türlü bilgi alamazsın bana sorarsan ama 5 ayda olabilir birşeyler hoş bir görüntü hiç değilse ama bu senın Çalışmana+Yeme içme+supplement kullanmana ve en önemlisi Genetigine baglıdır. ama bu kadar kiloyu verdıysen jay bile olabilirsin başarılar kardeşim

Sayfayı Paylaş