1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bu Vücuda Tavsiye

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve M0ssento tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    http://c1209.hizliresim.com/11/h/d25z8.jpg
    http://c1209.hizliresim.com/11/h/d25zp.jpg
    http://c1209.hizliresim.com/11/h/d260h.jpg
    http://a1209.hizliresim.com/11/h/d2615.jpg
    http://a1209.hizliresim.com/11/h/d261l.jpg
    http://a1209.hizliresim.com/11/h/d2624.jpg
    http://a1209.hizliresim.com/11/h/d262l.jpg

Yaşım 13.Hocamın da tavsiyesiyle bu 2-3 ay sadece cardio yapıcam.En iyi sonucu almak için Carnitine kullanıcam.İstediğim vücut tam anlamıyla fit bir vücut.Yani yağsız dümdüz bir vücut.Görüldüğü gibi göbek deliğinin altında fazla yağ var.Aynı şekilde kollarımda.Vücudum kaslı ama yağlardan belli olmuyor.Hocam 2-3 ayda hiç birşey kalmaz dedi.Bir de size danışayım dedim.Ha birde fotoğraflarda sağ tarafta göğüs altı hafif şekil almış ama sol tarafta tık yok.Bunun nedeni nedir ? Ve cardio öncesi tavsiyeleriniz nelerdir ?

Teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:03 ----------

yorum yok mu ?

2. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Kendine bir spor branşı edin.. Örneğin basket. Carnitin falan hikaye bu yaşta boşuna bulaşma paran çöp olmasın. Benden tavsiye.

StormBlast bunu beğendi.
  3. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    MMA yapıyorum.Taekwondo ve Kickbox.Amatör olarak ta güreş.

4. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Yaşın küçük bu yaşta hevesin olur önemli olan daimi heves ama yine de öneri istersen basketbol,futbol dövüş sporlarına ilgin varsa devam ettir derslerinde çok başarılıysan spor başarının önüne her zaman geçmemeli.

5. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    O zaman sıkıntı yok. Bunların üzerinde yoğunlaş kendine güzel bir beslenme programı edin zaten bu branşlarda yeterli kaloriyi yakıyor olman gerek demek ki sorun beslenmede. Supplement işlerine girmene hiç gerek yok bu yaşlarda ama illa kullanıcam dersen kimse engel olamaz tabi.

6. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Bu sporlarda sadece birkaç dövüş taktiği öğreniyoruz sadece.Kalori yakıyoruz ama sıkıntı beslenmede.Ben de kalorileri hızlı bir şekilde yakmaya çalışacağım.Ne de olsa bu sporlarda bir beslenme programı yok ve amaç sadece kalori yakmak değil.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:30 ----------

sağ tarafta olan ama sol tarafta olmayan şekli nasıl yorumlandıracaksınız ?

7. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    bi tınlayın beni ya.

8. abcdefg

abcdefg Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    20 yaşında spora başlamanı öneririm

9. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    hmm... 13 yaşındasın spor hocan cardio önerdi ve carnitine kullanıyorsun? derdin ne senin çocuğum 13 yaşında sana bu öneriyi kim verdi? senin diyeti geçtim sürekli yemen gerekiyor zaten o yaşta günlük bin kalori hibirşey yapmadan yakarsın peki diyet yap cardio devam 18 yaşına geldiğinde burada topic açarsın boyum kısa kaldı çelimsizim diye!

10. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    çok amerikan filmi izlemişsin.

11. oguzhan59

oguzhan59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İçtigin Süt Dokundu Galiba sana ?

12. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
  13. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Hocan carnitine mi önerdi ?

14. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    hayır ama bu 2-3 ay en verimli şekilde yağ yakmak istiyorum.

15. Warlord_x7

Warlord_x7 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Senin derdin ne aslanım yaşın 13 metabolizman hızlı abilerinin sözünü dinle biraz daha büyü ondan sonra carnitine kullanırsın. Şimdilik sadece beslenmene dikkat et ve kardio yap.

16. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Belli ki sabırsız birisisin ama warlord un dediği gibi metabolizman oldukca hızlı yaşın dolayısıyla, iyi beslenmeyle 3 ayda zaten iyice kilo verirsin yağ yakıcı alman anlamsız tabi ki senin bedenin senin kararın

senden yaşça büyük olanlara ve seninle ilgilenip yorum yazanlara biraz saygılı olmalısın M0ssento

Kocyumurtası bunu beğendi.
  17. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili M0ssento ve Değerli Arkadaşlar,

M0ssento kullanıcı adına sahip kardeşimiz sayılabilecek yaştaki bir forum üyesine, irite edebilmeye zemin hazırlayacak söylemlerden ve üstü kapalı ihsaslardan vazgeçiniz.

Forumların kuruluş "erek"leri ve "misyon"ları her yaşa, cinse ve sosyal statüye sahip kişilere muavenet etmektir. "Muhalefet etmek" değil.

Her ne kadar tartışma içeren konulara "prensip" gereği istenilen düzeyde mesaj atmasam da, biliniz ki bunların her birini okuyor ve esef duyuyorum.

"Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmanın" nelere yol açtığını en iyi tarih sayfaları bize özetler. Mümkün mertebe her kişiye karşı, en sevdiğiniz ve saygı duyduğunuz kişilere yönelik muamele biçiminizle paralellik gösteren davranışları diğer bireylere de gösteriniz. Eminim bundan zarar değil, kâr göreceksiniz.

Maksadım burada kimseye nasihat vermek değil. Yanlış anlaşılmak istemem, yalnız daha duyarlı toplum olma bilincini kazanmadan kaybetmeyi de "ülkem insanlarının istikbali" için istemem.

Size gelince sevgili M0ssento, yaşınıza bağlı olarak bu sporun eklemler, ligamentler ve kas dokuları üzerinde oluşturduğu harabiyeti ve stresi, gelişme çağınızın verimli geçtiği bu yıllarda, pozitif gelişim evresini, farklı bir bölgeye kanalize etmenizi de açıkçası istemem.

Neticede siz bir yarışmacı, bu spordan para kazanmak odaklı çalışan birisi değilsiniz.

Kimi arkadaşlarımız size, farklı spor branşları konusunda alternatifler sunmuşlar. Bazıları ile yakından ilgilendiğinizi yazmışsınız. En sevdiğim sporlardan birisi olan yüzmeyi "ekseriyetle" tavsiye ederim. Mutlaaka eğleneceğiniz ve keyif alacağınız bir hobi hâline gelecektir.

Herkese huzur ve telakki dolu seneler dilerim.

Saygılarımla,

'Tuna ve Kocyumurtası bunu beğendi.
  18. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Ben vücut geliştirme sporuna 17 yaşlarımda başlamama rağmen yinede boyum kısalabilir, daha uzayamam ve ya kambur olabilirm korkuları vardı. Bacak hafif çalışıyordum arada ara veriyordum. Squat, leg press hareketlerine dikkat ediyordum. Ancak 13 oldukça küçük bir yaş. Kaslar geliştikçe kemiklerine baskı yapabilir, kemikler gelişimini tamamlaya bilir. Ayrıca ergenlik dönemide senin gereksinimin olduğu proteinleri kasların emip gelişimini yavaşlatabilir.

Sana tavsiyem illada kas yapmak istiyorsan boks, kick boks, güreş tarzı spor yapman. Vücut geliştirme boks un ve güreşin yanında 0 kalır diyebilirim. Benim elimde olsa boks ve ya güreş yapardım hatta kick boks yapıyordum da ancak kolum dirsekten kırık olduğundan dolayı bırakmak zorunda kaldım ve şuan boksör arkadaşlarıma imreniyorum. Hem vücutları iyi, hem dövüş teknikleri var, hem kondisyonu var, hemde bacaklarını vs. istediği gibi açabiliyor ve bir sürü şey. Vücut geliştirirsin vücudun güzel olabilir oradan öz güvenin artar ancak boks da kendine güvenin 2 kat daha fazla olur. Boks yaptıkça da omuzların daha geniş olur vücudunda gelişir. Benim tanıdığım boksör arkadaşlarımın çoğunun baklavası da var, omuzları da geniş göğüsleri de güzel.

Ayrıca güreş yaparsan da vücudun gelişir. Bizim salona gelen güreşcilerden biliyorum. Ayrıca güreşcilerdeki güç kimsede olmaz. Salonda bir güreşci abimiz var 2 vücut hocamız 1 de üye bunu yere sermeye çalışmıştı başaramamıştı. Deli gibi güçleri var açıkcası onlarda vücutlarıda cabası.

Edit: Birde üslubunu değiştirmen her şeyden önce olmalı. Eğer karşındakine saygı duyarsan, üslubun iyi olursa bir yerlere gelebilirsin. Ve yorumlarından da sabırsız olduğun gayet açık. Bu spor sabır işidir sabretmeyi de öğrenmelisin. Supplementler işin tadı, tuzu.. onlara güvenip yola çıkarsan ileride elinde olan boş bir vücut olur. Sağlam bir vücut isteyen biri önce beslenmesine dikkat eder, düzgün dinlenir ve adam gibi idman yapar.. adam gibi diyorum bak 8 tekrarsa 5 de bırakmak değil, gücüm bitti deyip idmandan çıkmak değil, bu gün karın yapmasamda olur yada bacak vs. yapmasamda olur demek değil. Gücün bitsede son 1 tekrarın kalmış olsada yarım saatde de o hareketi (hareket dediğime bakma 1 tekrardan bahsediyoruz..) bitirecekde olsa o hareketi tamamlayacaksın ve ardından o hareketin sana verdiği acıdan haz almıyorsan boş vereceksin bu spor sana uygun değildir. Eğer haz alıyor daha fazlasını istiyorsan devam edip sabredeceksin. Sabretmeyenlerinde halini internetden bulabilirsin bir sürü iğne vurulanların durumları vs. Eğer bunlar sana kolay geliyorsa, yaparım diyorsan o kadar kişinin yorumunu dediğin gibi tınlamıyorsan yap kardeşim sana kimse birşey diyemez

Son düzenleme: 24 Eylül 2012
  19. vforvendettaABS

vforvendettaABS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Belki Amerikan Filmi izlemedik ama tecrubelerımıze dayanarak konusuyoruz burada. Uzun olan ınsanların kasları kısalara gore daha az belırgın olur ancak sen taaa 13 yasından agırlıkların altına gırersen boyun 173 mus kalırsın 180 i goremeden sonra da kollarım kısa boyum kısa dıye konu acarsın demıs arkadas cok da dogru soylemıs ben 16 yasındayım doktorlar boyumun enn az 195 olacagını soyluyordu 1 yıl kadar once 1 yıldır salona gıdıyorum boyum 180 ki 5 yılda 15 cm atacagını sanmıyorum.. Gel bızı dınle sonra basla bu tur seylere. Ve kusura bakma da dovus sanatlarını SPORdan saymıyorum ben. Kucuk yastan bır egılımın olması lazım spora basket olur yuzme olur tenıs olur.

20. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    değerli üye ... iyi güzel yazmışsın 13 yaşındaki kardeşimiz sizin bu tarz yazınınzdan pek birşey anlayacağını sanmıyorum kullandığınız türkçe günümüz türkçesine göre çok ağır belirtmek istedim... açıkcası ben hukuk fakültesine ilk girdiğim sene prof hocalar da böyle konuşurdu o zamanlar okulu bırakmayı düşünürdüm:)

Sayfayı Paylaş