1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bu vücuda göre antreman şekli?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve bestfighter tarafından 27 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Abilerim arkadaslarım bu benim vücudum doğrusunu isterseniz bu fotoları çekene kadar bende kendimin bu kadar kötü oldugunu bilmezdim niye böyle oldu anlamadım :)

yaşım 16 görünenin aksine çevik ve güçlü biriyim sayılırım. Gögüs 103 omuz 121 kol 34 ölçülerim bu yönde..

benchte 70 kg 6 tekrar falan yapabiliyorum diğer hareketlerdede ağırlıklarda fena değil ama barfiks çekemiyorum. Göbek ve bel bölgem ciddem yağlı gördügünüz gibi.

Benim sizden istediğim kafama en çok takılan ilk kardiyo tarzı ant mı yapayım böyle sürekli zayıflamak için yoksa kilolara mı abanayım yada ikisini bir arada mı götüreyim önereceginiz program ne şekilde olur ve hangi bölgede nelere dikkat etmeliyim lütfen okuyan bilgisi olan herkes bilgisini esirgemesin.

9 aydır yapıyorum bu sporu 1.84 boy 85 kiloyum şimdiden teşekkürler..

bench_O

Ekli Dosyalar:

2. emre53

emre53 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    9 ay düzenlı çalıştınmı pekı

3. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Bence definasyon yap yağ oranını biraz daha indirmelisin bence kilo kaybet biraz daha. daha sonrasında kütle yapmaya geçersin.

4. rceylan2

rceylan2 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Moralini Bozmak İstemem Ama Hiç Çalısmmıssın Gibi 9 Ayda cok Değişmen Gerekirdi. Önerim İse Haftada 3 Gün Spor Yapman Nedenı Adelen Küçük Buyutmen İçin İlk 3 Gunle BAska Kasların Buyu Dukten Sonra Parçalmaya Geçersin.

Pazartesı Göğüs Triceps
    Çarsamba: Kanat Biceps
    Cuma : Omuz Ayak

Diyer Gunler Dinlenme Ve Unutma Kardiyoya Sokarlarsa Girme Kardiyo Buyumenı Engeller Diyet Yapmayı Dusunme Buyumenı engeller ekmeyı Azak Pilav Vs.. Arttır Karbonhıdray Alki Buyusun Adele.

5. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Yağ oranını indirmelisin. Normal bir insan vücudu var sende şuanda. Yağ oranın inince kaslarda belirginleşebilir.

6. trader223

trader223 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    göğüs günü triceps çalışmak hiç iyi olmaz göpüs hareketlerinin neredeyse hepsi tricepsi çalıştırır üstüne triceps girsen tricepslerin yorulmuş olucaktır bu da performansı ciddi bir derece düşürür.Göğüs biceps çalışmak en uygunu diye düşünüyorum :) iyi günler

7. rceylan2

rceylan2 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten Göğüsü İlk Çalısıcaksın Tricepslerin Isınıcak Sonra Tricepse Gececeksın İşin Mantığı O Zaten aynı Şey Kanat Ve Sonra Biceps Antremında da Geçerli Birde Söliyim Çalıstıgın Bölgeyi Sıcaktut Gelişmenı Arttırır Calıstıgın Bolge Sıcak kalınca dikkan edecen daha fazla şişecek bu yüzden VG ciler Yazın daha iyi büyür ve gelişir....

8. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    rceylan2

Sana katilmiyorum arkadasin dedigi gibi gogus de tricepsi isindirmaz aksine yorar. Isinma diyorsan gogus - biceps en iyisi gogus idmani bicepsi isindiracaktir. Sirt - bacak iyi gider . Omuz - triceps uygundur.

9. Mithat

Mithat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen katılıyorum göğüsle Triceps aynı gün olmamalı. Biceps çok daha mantıklı ve daha yüksek performanslı olur.

10. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Yazdıklarınız için teşekkürler ama demek istediğim şu ki bu geişmenin gecikmesinin sebebi bu sordugum soruarın yanıtsız olması ve hangisini daha önce yapıcam karar verememem fotolar antremansız halim bu arada.

Yağ oranımı nasıl düşürebilirim ve çok tekrar az kilomu, az tekrar çok kilomu yapmalıyım beslenme ne yönde olmalı ve kardiyo ne şekilde yapmalıyım?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:59 ----------

Hayır ilk 3 ay neredeyse hiç ve 1 aylık bi ara verdim adam akıllı çalıştıgım 3-4 ay var. Cidden.. Beslenmeyede özen gösteremedim

11. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Gelisim olup olmadigi hakkinda yorum yapmak cok yanlis cunku kisinin baslarken ne durumda oldugunu bilmiyoruz. Safeo'nun yazdigi gibi, yag oranini dusurup akabinde kutle kazanma yoluna gidersen daha dogru bir yol izlemis olabilirsin kaldi ki gelisim yok degil, fotograflara dikkatli bakildiginda bu gorulecektir. Gelisimi gorebilmek icin inatla bunu sure ile dogru orantili dusunmek cahilliktir.

Kardiyo calismalarina agirlik vererek, gayet duzenli bir diyet programi ile yag yakimina agirlik ver ve yag oranini dusurdugun zaman yukleme yapmayi dene; daha iyi olacaktir vucudun icin.

neverzz bunu beğendi.
  12. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    9 ay yaptıysan salona sallana sallana gidip gelmişsin. Onun yerine inşaata gitseydin en azından cebine para girerdi.. :D

13. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    mesajın için teşekkür ederim o kadar yorum arasında tek sordugum soruya karsılık buydu heralde. kardiyo yu antremanıma nasıl dahil etmeliyim peki?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:07 ----------

dediğim gibi ilk 3 ay yapamadım gibiydi 1 ay ara verdim adam gibi çalıştıgım en fazla 4 aydır ve bu antremansız fotografım tamamen ama gercekten gelişme böyle düşünüyorsanız bikaç ay sonra sizi utandıracak bişeyler koyabilirim buraya.

14. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Mesela belirli gunleri yalnizca kardiyo icin ayirabilirsin. Forumda fazlaca kardiyo ve diyetler hakkinda yazilmis veya Turkceye cevrilmis yazilar mevcut onlari aratabilirsin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/h-zl-ya-yak-m-t32970p2.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/h-t-high-intensity-training-t25994.html?t=25994&highlight=hiit

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/neden-rl-k-antremandan-sonra-t26691.html

Ornek olarak birkac link verdim yukarida, bunlari incelersen faydali olabilir.

--------------------------------------------------------------------------------------------
    Ayrica, ''ketojenik diyet'' hakkinda da bu konuda bilincli bazi forum uyelerinin konulari mevcut forumda onlari da inceleyerek akabinde detayli bir arastirma ile bilinclenebilirsin;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/paleo-8211-atkins-ketojenik-diyet-t44861.html?p=444402

15. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir

Tesekkür ederim cok sagol gercekten yardımcı oldun vakit ayırdıgın icin sagol

16. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    yağ oranını ındırmelısın güzel bır dıyet ve duzenlı cardıo calısmaları ıle daha ıyı sonuclar elde edebılırsin

17. finikeli07

finikeli07 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 15 boy 177 cm kilo 85 omuz 122 göğüs 100 bel 93 kol 38 ön kol 31 yorumlarınızı bekliyorum hiç body yapmadım

18. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Arkadaşım sanırım 9 ayını biraz heba etmişsin. Gerçi boyun ortalamanın üstünde belki bu biraz kapatıyodur demekte istiyorum ama hatlar sönük kalmış.

benchte 70 kg basarak kimle yarışıyorsun anlamadım ama daha doğru ağırlıklarla vucudunla yarışsan daha verimli sonuçlar alırsın diye düşünüyorum. Yardımcı olan arkadaşların verdiği proğramları çerçevenin dışına çıkmadan hayata geçirebilirsen birkaç ayda gözle görünür değişimlere şahit olabilirsin.

Etrafında kaldırılan ağırlıklara aldırış etmeden kendi yolunda ilerlemeni tavsiye ederim.

saygılar.

Sayfayı Paylaş