Bu vücuda bulkmu definasyonmu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AzizK tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşlar yaklaşık 4 aydır salona gidiyorum başlamandan önce 3 aylık geçmişimde 82 kg den 71 e düştüm 4 aydır yapıyorum bu 4 aylık süreçte 67 düşüp geri 70'e çıktım tabi diyet yapıyorum fakat vücudumda gözle görülür şekilde kaslanma yağ azalması kaburgalarımı tek tek sayıyorum ve göbeğimi çekince belime yapışıyor fakat yanlar ve kalçalar fena şekilde 67 kilo 172 boyda insan için 87cm bel sizce normalmi ? Bulk dönemine girip 75'e çıkıp ölçülerimi arttırıp definasyonamı gireyim yoksa şimdiden direk definasyonamı gireyim karar veremedim.

Ölçülerim
    Omuz 108
    Göğüs 93
    Bel 87
    Kol 32

Beslenme programım 4 aydır:https://www.bodyforumtr.com/vbforum...lenme-programimsikilasmayag-yakimi-81451.html

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    67 kilo 172 boy 87 bel çok fazla gibi , benım 93 kiloya 95 bel . Yağ yak dicem ama zaten 67 kilo olmuşsun dahada zayıflarsan çok kötü durabilirsin. En iyisi temiz beslenme ile kas kütlesi kazanmaya çalış. Kas kütleni kazanınca definasyona girersin.

AzizK bunu beğendi.
  3. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    şaka mısın sen? 172 boya 67 kilo nasıl zayıf olur? tam olarak yağsız bir vücuda sahip olsaydı 55 civarı bir kiloya sahip olurdu.62 kiloya kadar düş derim

4. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sadece şunu söylüyeyim adonislerim belli oluyor yani yağ oranım fazla olsaydı belirgin olmazdı değilmi ? Amacım baklava çıkarıp adonis biraz göğüs ve 36 37 cm kol amacım bu fakat bel 87 olunca kafayı yiyorum. Amino asit ve lipo 6 yağ yakıcıda kullanıyorum ama şu yanlar felan yok abi olacak değil 87 bel ne demek yahu

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Belin boyuna göre kalın ama 67 kilo olduğuna göre fazla kas kütlen de yok demektir. Tam aradasın, en kötü durum, seçim senin. Çünkü şişman veya zayıf olanların ne yapmaları gerektiği bellidir, sen ise iki yöne de gidebilirsin. Benim tercihim bir süre yağlı gezmeyi göze alıp bel 95 olana kadar yavaş, minimum seviyede yağ depolayarak bulka girip sonra yağ yakmak olurdu ama tersini de seçersen senin bileceğin iş. Moralini bozma, 87 o kadar kötü değil :)

AzizK bunu beğendi.
  6. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet kas oranım düşük olabilir çünkü hiç proteinsel beslenmiyordum son 2 aydır protein yiyorum

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Önce üslübunu düzelt arkadaşın değilim. Aynı salondakı adamlar gıbı konustun 93 kilo diyince kardio yap mantığı. bi çıkarttır üstünü vücuda bak öyle karar ver. bi insanı görmeden boyla kiloyu oranlayıp kilolu zayıf diyemezsin. Önemli olan kilo değil yağ oranıdır. dahada kilo versinde iyice kaybolsun vücudu. Kas kütlesi kazanıp definasyon yapmanı tavsiye ederim seçim senin ben yorumumu yaptım. Zaten yukardada dendiği gibi çok bi kas kütlesi yoktur 67 kiloda daha kilo verirse dahada kötü bir görünüm olur. olabilciğince temiz kas kütlesi kazanmaya çalış.

Benimde bel 95 :D ama omuzlar 130 olduğu için o kadar kötü bir görünüm yok şuan :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:23 ----------

benim zayıf dememin nedeni yağ oranı kaburgalarımı sayıyorum , göbeğim kaburgama yapışıyor diyor.

Son düzenleme: 28 Ekim 2013
  8. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Abi 4 aylik sporcusun daha definasyonu kolay bisey sanma sen bu halde simdi definasyon denersen 2 ayda kuru kuru gezersin ortada 20 cm kolla

9. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Karbonhidrat ile protein alımına devam edicem karbonhidratı kesmicem normalde antreman sonrasında almıyodum hem yağ yakıp hem kas kütlesini arttırmaya çalışıcağım ne olacak bakalım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:20 ----------

kolum 36 cm den 31 e düştü şimdi 32 ye çıktı önceden kilolu olduğum için kilo almak istemiyorum hem kas kütlesini arttırıp hemde yağ yakmak gibi bir çözüm yokmu

10. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Benim kol bulk da 39 du hocam genede definasyon gitmez dedi sadece yagi sekeri un u kes dedi dedigini yaptim 81 kg dan 73 e indim sonra geri 75 e ciktim vucut takir takir oldu temiz vucud oldu yani bana sorarsan sen yagi unu şeker i cikar hayatindan kilo alma bi sure sabit kiloda kalip belini incelt 87 cm bel sana fazla beli incelttilden sonra temizbi bulk yap bence kendine en iyi yapcagin sey budur

11. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    abi yağ un şeker sıfır zaten ölüm diyeti yapıyorum günde 150gr protein 130 karbonhidrat 27gr yağ alıyorum antreman öncesi ve antreman sonrası karbonhidrat olarak makarna yiyorum yağ yakıcı ile amino asitte kullanıyorum hiç kaçamak yapmıyorum arada spor hocam haftada 1 kere diyetten çık diyo onuda yapmıyorum bakalım 1 ay böyle devam edicem olmadı bulk basıp şişip direk definasyona giricem

12. serhat151

serhat151 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli-Darıca

pazar gününü kendine ayırmazsan metabolizman zayıflar hocanın dedigini yaparsan faydasını görürsün ve ölüm diyeti yapmana da gerek yok yukarıda ki arkadaşın dediği gibi yağı,şekeri,unu,tuzu hayatından çıkartırsan gözle görülür degişiklikler olacaktır. Benim de seninle aynı problemim var bel 89 cm ama sabır gerektiren bir spor yapıyosun :) ben mesela kardiyo yapmıyodum agırlıktan önce, bugün 25 dakika 6kmde yürüyüş yaptım çıkışta da 15 dakika bisiklete binicektim ama bacak kaldırmadı :) 1 ay böyle denemelisin sen de :)

13. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende kardiyo yapmıyorum 1 aydır yoksa antreman için enerjim kalmıyor nasıl olacak akalım deniyeceğim fakat adale bu şekilde beslenmede büyürmü acaba sıkıntım orada

14. onursuz23

onursuz23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yağ oranını %25'ten %16ya kadar düşürmüş biri olarak, yüksek yağ oranlarında spora başladıktan sonra diyet ve kardio ile gelinen noktada insan ne kadar zayıflasa da yağlı görünümden kurtulamaması oldukça psikoloji bozan, motivasyon kıran bir şey. O kadar emek verip istediğini alamıyormuş duygusuna kapılıyor insan.
    Ben tercihen, bulk yapıyorum diyemem ama diyetten çıkıp kas kütlesi arttırma aşamasına geçtim. 78 - 80'e kadar elimden geldiğince daha da yağlanmadan kas kütlesi kazanmaya çalışıyorum. Bu noktada ek besinler daha bir önem kazanıyor. Sağlam bir supp. kürü bu aşamada şart bence.
    Kas kazandıkça hem matematiksel olarak hem görünüm olarak vücuttaki yağ kilo olarak sabit kalsa da (hatta artsada) yağ oranı düşüyor. Bu benim açımdan motive edici bir durum oldu. 2 ay önce 10kg ile fly yaparken şu an 20 kg ile yapabiliyorum.
    Sana tavsiyeme gelince bu iradeni hiç kaybetmeden (imkan, bütçe müsaitse mutlaka pro yardım alarak) kendine yeni bir beslenme ve antrenman programı oluşturup min 5-6 kg alman. Bu kilonun büyük kısmını kas olarak alacağından vücut yapın da da değişiklik olacak, bu da seni motive edecektir.

AzizK bunu beğendi.
  15. serhat151

serhat151 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli-Darıca
    büyür bide yukarıda ki arkadaşın dedigi gibi kas oranı arttıkça yağ oranı düşer :)

16. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Beslenmem:
    Sabah 6:40
    1 Bardak süt
    1 Kase lor peyniri
    2 yumurta beyazı

Saat 8:30 gibi lipo6 atıyorum

Ara öğün Eti crax sade 36gr paket

Öğle
    Lor peyniri
    2 Yumurta beyazı
    1 bardak süt

Antreman öncesi
    1 Tabak haşlanmış makarna
    Lipo 6
    Amino asit

Antreman sonrası
    1 Tabak haşlanmış makarna
    1 Kase lor peyniri
    2 Tavuk butu haşlanmış

Saat 20:00

Baklagil veya çorba
    Örn: kuru fasulye, barbunya, yeşil fasulye
    Örn:Mercimek çorbası

Saat:23:00 yatış
    2 yumurta beyazı
    1 kase lor peyniri

Ve günde 3 4 litre su

Buda antreman programım 4.ayım kendim oluşturdum
    Göğüs
    Bench Press 12-10-8-8
    Dumbell Fly 12-12-10
    Alt göğüs bench press 10-8-8-8
    Alt göğüs dumbell fly 12-12-10
    Üst göğüs Bench press 10-8-8-8
    Chest Press 12-10-8
    Triceps
    Dips
    Yatarak Dumbell Triceps
    Dumbelle Sırta indirme
    Wrist Curl 3x10
    Reverse wrist Curl 3x10
    Karın hareketleri

Salı
    Sırt
    Sırta çekme 4x10
    T bar rowing 4x10
    Karna çekiş 4x10
    Dumbell Rows 4x10
    Biceps
    Barbell curl 10-8-8
    Dumbell curl 3x10
    Konsantrasyon 10-8-6
    Hammer curl 3x10

Çarşamba

Omuz
    Shoulder press 4x8
    Arnold press 10-8-8
    Lateral Raise 3x10
    Dumbell front raise 3x10
    Bacak
    Leg extension 12-10-8-6
    Leg press 3x10
    Calf raise 3x50
    Karın hareketleri

3 gün gidip 1 gün dinlenme

17. onursuz23

onursuz23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar

Ben profesyonel değilim :) tavsiyem sadece yemek menünü daha çeşitlendirmen yönünde olacaktır. Yeterli proteini alacağım diye her gün aynı şey yenmez. Ayrıca belki supp. takviyesi gerekebilir.

18. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arada tost yemeyi düşünüyorum supp takviyesi olarak amino ve yağ yakıcı alıyorum haftasonuda protein tozu alacağım

19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenman programın çok kötü. Nasıl yapılacağını öğrenene kadar kendin hazırlamamalısın. Hazır bir alt/üst veya itme/çekme kullanmanı öneririm.

20. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    merhabalar aynı sorun bendede var 87 kilo idim belim 105 cm idi şimdi 73 kiloya düştüm ve belim 88 de kaldı ve artık eritemiyorum yanlar ve göbek biraz kaldı bb yapalıda 5 ay oldu .sorum şu artık çelimsiz gösteriyorum biraz kilo almalımıyım yoksa rejime devam mı etmeliyim kilo alırsam doğal olarak belimde kalınlaşacak ama bu durumda ne yapmalıyım önerileriniz nedir?

Sayfayı Paylaş