Bu Supplementleri En Iyi Hangi Sekilde Kullanabilirim?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Tyler~Durden tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Tyler~Durden

Tyler~Durden Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okul
    Yer:
    Ankara
    Oncelikle konuyu dogru yere actigimdan emin degilim, forumda baktim ve en uygun yerin burasi olduguna karar verdim. Elimde whey protein, ultimate nutrition creapure creatine, universal nutrition amino 3001 ve l-glutamine supplementleri bulunmakta.

Normalde gunde 4 olcek whey protein kullaniyorum. Sabah , antremandan once, antremandan sonra ve yatmadan hemen once. Haziranda bir basketbol turnuvasina katilacagim, o yuzden vucudumun da bu turnuvaya en iyi sekilde hazir olmasini istiyorum.

Elimdeki bu 4 supplementi sizce hangi sekilde kombine edersem en iyi sonucu alirim? Creatine kullanimina 7 haftalik bir ara verdigimden dolayi yeniden yukleme yapacagim ilk hafta.

Genelde sabah 6:30da kalkiyorum. Antremana saat 15:45 de basliyorum(haftada 4 gun) ve antreman genelde 17:00 civari bitiyor.

Sabah kalkar kalkmaz ve yatmadan hemen once 1 olcek protein tozu kullaniyorum. Ilk hafta creatine yukleme haftasi oldugundan gunluk 20 gr creatine almam gerek ilk haftada.

Kafami en cok mesgul eden sey antremandan 1 saat once 1 olcek protein tozu, 5 gr creatine ve 3 tablet universal 3001 ; antremandan hemen sonra 5 gr creatine,3 gr l-glutamine , 1 olcek protein tozu ve 3 tablet universal 3001 kullansam karacigere cok yuklenmis olur muyum? Bunlari kullanmak yaklasik 2.30 saatlik bir sure icinde 60 gr protein, 10 gr creatine, 3gr l-glutamine(ki universal 3001 in icinde de glutamine var) ve 6 tablet universal 3001 ediyor.

Yani bu supplementlerin hepsi 1 seferde kullanilabilir mi yoksa 1ini kullandiktan sonra bir digerini kullanmak icin biraz beklemek mi gerekli? Bu 4 supplement sizde olsa siz nasil bir program uygulardiniz?

Herkese simdiden tesekkurler.:)

2. Tyler~Durden

Tyler~Durden Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okul
    Yer:
    Ankara
    Benim kafamda soyle bir program var;

Sabah Kalkar Kalkmaz - 1 olcek protein tozu ve 5 gr creatine (Saat 6:30)
    Kahvalti - Yulaf ezmesi, 2 full yumurtali omlet, 2 adet tost (Saat 7:00)
    Ara ogun - Evden hazirlayarak goturdugum bir sey. Genelde 25-30 gr protein icerir. Cok az karb icerir. (Saat 10:00)
    5gr creatine (Saat 10:50)
    Oglen yemegi- Tonbaligi , Hindi ya da tavuk iceren bir sandwich ve 250ml sut. (Saat 12:00)
    1 olcek protein tozu, 5 gr creatine ve 3 tablet universal amino 3001 (Saat 15:00)
    ANTREMAN (Saat 15:45)
    1 olcek protein tozu, 5 gr creatine ve 3 tablet universal amino 3001 ve 3 gr glutamine (Saat 17:00)
    Bol karb iceren bir yemek. Makarna, pilav gibi. (Saat 18.00)
    Saat 8den once 1 tabak salata ve saat 22:00 dan once biraz meyve.
    Yatmadan hemen once de 1 olcek protein tozu.

Okul oldugu icin bu tur ek besinler olmadan pek iyi beslenemiyorum. Bu program ile 3 ayda 10kg civari alabilecegimi umuyorum. Siz ne dusunuyorsunuz bu konuda? Bu arada bu program sadece creatine yuklemesi yapacagim ilk hafta icin; ilk haftadan sonra creatine alimini 20grdan 10 gr a dusurecegim(Antremandan once ve sonra olmak uzere).

Bu program hakkinda da goruslerinizi belirtirseniz sevinirim. Ust uste 2 mesaj attim, bunun icinde ozur dilerim, ancak diger turlu ilk mesaj cok uzun oluyordu.

Son düzenleme: 5 Mart 2010
  3. Tyler~Durden

Tyler~Durden Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okul
    Yer:
    Ankara
    Yok mu yardim edebilecek biri?

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidratları antrenman sonrasına saklamışsınız daha çok. Halbuki antrenman öncesi karbonhidratı yoğun tutup antrenman sonrasında karbonhidrata özel ihtiyaç olmadığı için fazla almaya çalışmak gibi bir durum söz konusu olmaz.

Ara ogun - Evden hazirlayarak goturdugum bir sey. Genelde 25-30 gr protein icerir. Cok az karb icerir. (Saat 10:00)
    Bu öğününüze bol miktarda karbonhidrat ekleyebilirsiniz.
    Sandviçin yanında içtiğiniz sütü gece yatmmadan önce içtiğiniz whey proteini ile karıştırıp alabilirsiniz.
    Karaciğer sandığınız kadar kolay zorlanacak bir organ değil.
    Buun dışında da beslenmeniz çok fazla protein tozuna dayanıyor. Günlük kullanımınızı azaltıp normal yemeklere ağırlık vermelisiniz.

Salash ve Tyler~Durden bunu beğendi.
  5. Tyler~Durden

Tyler~Durden Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okul
    Yer:
    Ankara
    Okul saatlerinde pek yemek yiyemiyorum. Saat 10:00 da karb iceren bir sey yemem zor gozukuyor okulda. Okula makarna, pilav turu bir sey goturemiyorum. Acaba saat 10 da karb almak icin 2 tane tost yesem yeteri kadar karb almis olur muyum? 2 tost icin 4 tost ekmegi kullansam 56gr karb ediyor. Karb az ise tost sayisini arttirabilirim, onun disinda pek yiyebilecegim bir sey yok.

Oglen yedigim sandwichi ogle arasinda yiyorum. Ancak yaninda sut icmemi onermiyorsunuz heralde. Boy uzamasi icin gunde 3-4 bardaktan fazla sut tuketiyorum kucuklukten beri. Bir de aksam ictigim whey proteini zaten sut ile tuketiyorum. Ictigim diger whey proteinleri su ile tuketiyorum. Protein tozu hakkinda dediklerinizi uygulamaya calisacagim.

Kafami en cok mesgul eden karaciger sorununa degindiginiz icin de tesekkur ederim.

Sayfayı Paylaş