bu suplamentlerle en iyi hacim kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve boran90 tarafından 17 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    weider mega mass 2000
    optimum whey
    creatin
    creatin
    gnc amino 2000

yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.. baya aradım ama kesin bi sonuca ulaşamadım
    kilom 76 boyum 1.83

2. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Amino dışında seçimlerin iyi olmuş ;)

Optimum Whey'i Sabahları 1 ölçek Antremandan sonra 1 ölçek. (Amino aldıktan 30 dk sonra almanı tavsiye ederim). Akşamları yatmadan önce 1 ölçek. Ölçek miktarını günlük protein alımınıza göre belirleyebilirsiniz.

Mega Mass için öğünler arası alabilirsiniz öğle yemeğinden sonra sütle birlikte antremandan 1 saat önce alınırsa su ile alınması tercih edilebilir. Akşam yemeğinden sonra yine ara öğün olarak shakerlayabilirsiniz.

Creatine kullanımı için ilk 4 gün yükleme dönemine girmeniz gerek. İlk 4 gün sabahları kahvaltıyla birlikte 330ml su bardağına 5gr yani 1 tatlı kaşığı atıp meyve suyuyla kahvaltıyla birlikte tüketebilirsiniz. Antremandan 30 dk önce yine meyve suyuyla 5gr ve antremandan 1 saat veya antreman sonrası öğünlerinizle birlikte hafif karbonhidratlarla beraber yine 5 gr tüketebilirsiniz. İlk dörtgün antreman olmasa bile bu yüklemeyi yapmanızı öneririm. İlk 4 gün geçtikten sonra sadece antreman günleri antremandan önce 2.5 gr yani 1 çay kaşığı ve antremandan sonra 2.5 gr şeklinde kullanabilirsiniz. 3 hafta kullanıp 1 veya 2 hafta ara vermelisin.

Amino konusuna gelince antremandan önce 4 ve sonra 4 olmak üzere kullanabilirsiniz. Antremandan sonra ilk olarak amino 30-45 dk sonra protein tozu almaya dikkat edin.

Bu kullanım şekillerini kendi düzeninize, yeterlilik oranlarınıza, antreman şeklinize ve beslenmenme şeklinize göre değiştirebilirsiniz.

boran90 bunu beğendi.
  3. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    cevabın için çok teşekkür ederim ama bikaç yerde gainerın antremandan sonra alınması gerektiğini okumuştum şimdi aklım karıştı önce mi sonra mı antremandan :/

4. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozunu kullan antremandan sonra gainer'ı dediğim gibi ara öğünlerde sütle karıştırarak kullanabilirsin. Sadece gainer kullansaydın o geçerli olurdu.

boran90 bunu beğendi.
  5. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler aydınlattığınız için. aminoyu kullanmamayı düşünüyorum şuanlık bana biraz fazlalık gibi geldi galiba definasyon dönemime saklıycam.ve kafamı karıştıran bişey var. mega mass 2000 de toplam 33 ölçek var yani hergün dediğiniz gibi 3 ölcek alsam 11 günde biter. bunun için söyle yapsam. off günler günde 1 ölçek öğle yemeğinden sonra. antreman günleri spordan 1 saat önce ve aksam yemeğinden sonra ara öğünle. bu nasıl olur sizce

Son düzenleme: 18 Mayıs 2010
  6. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kendinize göre ayarlayabilirsiniz öylede olur.

boran90 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş