bu sporda yeniyim beslenme programım nasıl

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ekincan123 tarafından 5 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ekincan123

ekincan123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet değerli arkadaşlar amacım hacim kazanmak ve kas yapmak boyum 74 kilom 180 önceden bu sporla 2 ay uğraştım ayrıca boks ve güreşte yaptım temelim iyi yağ oranım 15
    kahvaltı:3 yumurta 1 sarı 1 domates 1 salatalık yumurtaları omlet şeklinde yiyorum ve 50 gr lor peyniri ekliyorum ekmek 1 dilim

ögle arası:balık veya et pilav + salatalık +yogurt

antreman sonrası:3 yumurta sarısı olmadan omlet şeklinde yine 50 gr lor peynirli domates ve salatalık 1 adet

akşam yemegine 1 saat kala 500 gr yogurt ve 500 gr süt hepsini aynı anda yemiyorum aralıklarla

akşam yemegi:balık,et veya tavuk yiyorum + salata

gece yatmadan 50 gr lor peyniri

2. praetor35

praetor35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fazla protein alıyorsun fazlasını yağ olarak depo eder vücut. ayrıca günde yarımşar kilo süt ve yoğurt sence de biraz fazla değil mi :) son olarak yetersiz karbonhidrat alıyorsun öğünlerde protein azaltıp bir dilim ekmek takviyesi yapabilirsin

3. Gookhan34

Gookhan34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Proteinin fazlasıda arkadaşın dediğini gibi yağ yapar. Ona dikkat et

4. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Fazla alınan protein yağamı dönüşüyor :D Neye göre soyluyorsun bunu bi kaynak falan varmı elinde ?

Örnek : marc fitt bir öğünde 100 gram protein toplamda 600 gr. protein alıyor forumda bir sürü makaleler mevcut ve nitrococuk isimli üyenin açtığı konu mevcut protein alımıyla ilgili bi okumanızı tavsiye ederim...

bol keseden misali ...

5. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Gayet iyi besleniyorsun protein fazla felan değil kilona göre günde 150 gr protein alman lazım.Yediklerin saten yaklaşık olarak okadar ediyor.Whey kullanıyorsan akşamleğin yediğin balık-et-tavuğu azalta bilirsin veya onları antreman öncesi yiyip antreman sonrası 1 ölçek wheyi kafaya dikebilirsin ;)

6. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    600 gram bize göre fazla olabilir ama o adamın ihtiyacı o kadarsa depo edilir diye bişey yok ayrıca ner biliyorsun onun aldığı proteinin depo edilmediğini.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/fazla-proteinin-zararlar-t17164.html ilk maddeye dikaatini çekerim.

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

depo edilir derken yağ olarak depo edilir demek istedim bu arada

7. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Kesin bi kaynak kesin bi açıklama yok hiç bi yerde her yazılana inanmakta adetiniz yav...

Ayrıca marc fitti örnek verdim biz 600 gram almalıyız demedım :)

8. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Ben de 600 gram almalıyız demedim. Sadece 600 gram protein 600'ünüde kullandığını sanmıyorum. peki sana göre fazla alınan protein noluyor yağ olarak depo edilmiyorsa.

9. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Niye hemen yağ yapsın fazla protein vücudun lazım olan başka ihtiyaçlarına dönüşür bi rol üstlenir kaynak dersen ailede doktorlar var bu bilgiyi ordan edindim ama daha derin bi araştırma lazım tabi

10. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Bana göre programın çok yanlış bi yöne gidiyor. İstediğini bu programla elde etmen mümkün değil çünkü program neredeyse hiç karbonhidrat içermiyor. en azından kilo başına 3 gram karbonhidrat alacak biçimde kendini ayarlamalısın önce

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:22 ----------

Yeterli karbonhidrat alınmadığı zaman vücut alarma geçer.Bu son derece normal bir davranıştır çünkü beynin tek yakıtı glikoz yani karbonhidratların temel yapıtaşıdır. Beynin beslenmesi ise yaşam için elzemdir. Karbonhidratı azaltıp, aşırı proteinlerle beslenirsek Yüksek proteinli beslenme kemik erimelerine neden olur.. Çünkü kemiklerdeki kalsiyumun çekilmesine neden olur..
    Düşük karbonhidrat, yüksek protein diyeti uygulandığında böbrek taşını engelleyen, ‘Sitrik tuzu’ oranı yüzde 25 azalır.. Bunun sonucunda hızla böbrek taşları oluşur kas yapımı da gerçekleşmez.Aslında çok tehlikelidir.

Sayfayı Paylaş