Bu Sporda Yeniyim Bazı Sorularım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Özenç tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Özenç

Özenç Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    3cü Ayımdayım kilo almak için başladım ve 57 Kilodan 62 kilo ya Çıktım.bu kilo ya 2 ayda Ulaştım.Ama geçen ay kilo artımım durdu bende protein tozuna başlıyım dedim yaz sıcaklarında iyi beslenemediğim için ama proteininde kilo bakımından bir yararını görmedim:( şu an hala kullanıyorum.Beslenmeme dikkat ediyorum 3 öğün yiyorum ama kaliteli besleniyorum.Ara öğünlerim Yok

Sizce Kilom kışa doğru artmaya başlarmı?

haftada 4 gün gidiyorum 3*40 mekik çekiyorum
    bir başka mekik türü var onuda 3*40 yapıyorum
    Yeni olduğum için terimleri bilmiyorum kusura bakmayın.Bunda ise sorum Karın ortalama ne kadar sürer yani belirgin baklavalar ? şu an çünkü hiç bir şey gözükmüyor.

Ve ilk 1.5 ayımda normal iple kalıp çeken aletlerle çalıştım:Dİsimlerini bilmiyorum Sonra proteine başlayınca hoca serbest aletlere geçirdi
    Onlarda ise sorunum 7 aydır fitnesse gidem arkaşım 45 kilo yatarak halter basarken ben sadece 5 lik kalıpları takabiliyorum bu bile beni çok zorluyor çubuk kaç kilo bilmiyorum. sizde bu ağırlığım şu an normal mi? Yoksa arttırmaya mı çalışmalıyım ?
    Yaş 18 Boy 1.83

Yazım çok amatörce ama kusura bakmayın!

2. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Özenç öncelikle foruma hoşgeldiniz spor hayatınızda başarılar dilerim.Sorduğunuz tüm soruların cevaBı forumda mevcut,ama bir kaç sey söylemek istiyorum.Ama siz yine sabit başlıkları özellikle beslenme bölümünü iyice bir okuyun.

Aslına bakarsanız 3 ayda iyi kilo almışsınız bu nedenle çok da kilo alamıyorum diye karamsarlığa kapılmanıza gerek yok.

Öncelikle belirtmem gerekir ki sadece supplement kullanarak kilo alamazsınız.Birde kilo alma probleminiz varsa aslına bakarsanız gainer yani karbonhidrat tozları sizin daha çok işinize yarar.

Ama tabiki bunlar tekbaşına sizi hayal kırıklığına uğratir bu takviyelerin yanında beslenmenize de dikkat etmelisiniz.Günde 6 öğün yemeye gayret edin 3 ana 3 ara öğün beslenin.Zaten forumda beslenme bölümünde bunlar çok geniş olarak tartışıldı.

Kışa doğru kilom artarmı demişssiniz kış aylarında havalar soğuk olduğu için kilo almanız daha kolaylaşır.

Karın şu kadar sürede çıkar diye bir durum söz konusu depildir bu tamemen sizin yağ oranınızla alakalıdır ne kadar mekik çekerseniz çekin yap oranınız fazlaysa baklavaları göremezsiniz.Sadece onları güçlendirirsiniz.

Son olarak bu sporda asla kendiniz başkalarıyla karşılaştırmayın her zaman sizden iyi ya da kötüler olucaktır bu spor bireysel bir spor ve arkadaşınızın ne kadar kaldırdığının hiç önemi yok herkesin genetği,beslenmesi,herşeyi birbirinden farklı bu nedenle sizden iyi ya da kötü olması normaldir.

Siz sürekli kendinizle yarış halinde olun iyi beslenin,disiplinli idman yapın,iyi dinlenin gerisi emin olun gelirizaten hepimizin yaptığı şey bu, acele eder zamanı kafaya takarsanız bu sporda asla başarılı olamazsınız.

İyi çalışmalar dilerim.

Özenç bunu beğendi.
  3. Özenç

Özenç Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım Aslında çok Haklısınız ama hep içimde gelişme arzusu olduğundan antreman sonraları kendimi ayna karşında buluyorum

Birde yağ oranı demişssniz benim kiloma ve boyuma göre karın bölgemde yağ olamıcağı anlasılıyordur.sertlik var tabiki önceye göre ama hiç dıştan bir şey belli olmuyor.heralde oda zamanla Artık :(

Bende Antalyadayım Bu arada Hangi spor merkezindesiniz ?

Sayfayı Paylaş