bu sporda tecrübeli olanlar lütfen bir baksın!!!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve crixte tarafından 6 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu sporda 4. ayım (daha önceden boks ve karete yaptım)ilk ayımda hacimde artış oldu kollarda 2 şer cm galiba göğüstede aynı omuzda 4 cm ve ilk ay 4 kg kadar aldım 55 ten 59 kg ye çıktım fakat sonraki aylar kilomda zerre artış olmadı 2. ay hiç bir gelişme olmadı üstelik geriledim 3. ay sadece göğüs bölgem 10 cm arttı nasıl oldu onuda bilmiyorum bu arada fakat güç olarak artış oldu sonra ramazan ayında oruç tutacağım için 1 ay ara verdim ve 1 kg kaybettim artı olarak kas hacmimde geriledi şimdi yeniden başladım spora bayramda bile gittim yani :D yine aynı şeyler olacak ne gibi önlemler almalıyım internetten protein tozu sipariş ettim 2 kg lık ilk defa kullanıcam ayrıca yemem içmem iyi hocanın verdiği beslenme programına uymaya çalışıyorum büyük ölçüde yapıyorumda ilk ay hergün giderdim spora ve gelişme oldu fakat sonraki ay olmayınca 3. ay gün aşırı gittim yine pek olmadı galiba dinlenmeyle ilgili bir sorun değil şimdi protein tozu ile deneyeceğim önerilerinizide bekliyorum lütfen...

Son düzenleme: 6 Eylül 2011
  2. Body20

Body20 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aşırı gitmen avantaj değil vucudunun dinlenmeyede ihtiyacı var . ve aşırı ağır çalışmamalısın .

3. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aşırı ağır çalışmıyorum bunada dikkat ediyorum hocamda zaten ağıra girince uyarıyor direk ama birşey ters gidiyor bi endokrinoloji kliniğinede gitmeyi düşünüyorum...

4. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    ilk ayda almış olduğun 4 kilonun sadece %20 - 30 unu kas olarak almış olman geri kalan kısmın da yağ ve su olarak kilo yapması sonucu aldığın kiloyu hızlı bir şekilde vermişsin bu normal .hızlı gelen hızlı gider ....bunu unutma.henüz bu sporun çok başındasın ilk 2 -3 ayda hızlı bir gelişim alman mümkün ancak 4. aydan sonra bu gelişimin doğal olarak yavaşlayacaktır.zaman zaman beslenmene ve dinlenmene dikkat etmediğin zamanlar olacak ve bu zamanlarda gelişim durma noktasına gelecektir.bunlar doğal şeyler.
    bana kalırsa kliniğe vereceğin parayı yumurtaya - tavuğa - kırmızı ete ver daha iyi . tabi yine de sen bilirsin.

5. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    ilk aylarda hızlı gelişim oldukça normal.sonraki aylarda gelişim yavaşlar.düzgün beslenme ve antreman programı ile gelişimi bellirli seviyede tutabilirsin.belli seviyeye ualştıktan sonra (yaklaşık 6-8 ay)supplemente başlamalısın.

bodye başladıyıp ara verdikten sonra ilk ara verişte hacim ve kilo kaybı doğaldır.fakat zaman içinde kazanılan kütle oturdukça hacim kaybı ve vücudun kendini toplama süreside azalır.

günde 1 büyük 1 küçük kas grubu çalışacak şekilde haftada 3-4 gün gidersen yeterli olur.

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-11'e aykırı başlık açmak.

Alıntı:
    Madde 11-Kişiye özel başlık açamazsınız, başlıklarda kişiye özel mesaj yazamazsınız.(Ör: "sadece xxxx cevaplasın" ya da "sadece prof.lar baksın") Bu gibi durumlarda ilgili kişiye özel mesaj (PM) göndermelisiniz. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek ve üye uyarı alacaktır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş