Bu sporda öğrenip tekrar yapmayacağım Hatalar!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve RaJeV tarafından 6 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Evet arkadaşlar biraz iç dökmek ve bu başlığı görüp tekrar aynı hatalara düşmemek için böyle bir konu açtım.

1) Bir daha gereksiz yere protein tozu kullanmayacağım. Günde zaten 3-4 öğün 40gr protein alıyorum sanki bir şey varmış gibi protein tozu da içiyordum. TAMAMEN gereksiz. Buna vereceğim paralar yerine çok güzel antrenman önce ve sonrası ürünlere harcayacağım ki bunlarda besinlerden karşılayacağım ürünler içerecek creatin bcaa glutamine vs gibi.

2)Yağ yakıcı kullanarak 25kg yağ yakmama rağmen bir daha yağ yakıcı kesinlikle kullanmayacağım. Vücuda en çok zarar veren supplement!!! Adamın feleği şaşıyor kullandıkça. Onun yerine 2 bardak kahve içeçeğim spordan önce

3)Haftanın her günü spora gitmek insana çok fazla bir şey kazandırmıyor. Haftada en az 2 kere dinleceğim.

4)Çok ağır diyetlere girmeyeceğim. Çünkü hiç hacim kazanamıyorsun. 2-3 aydır normal beslendim 6kg aldım çok fazla yağlanmadan.

5)Basit şekeri kullanacaksam dekstroz vs almayacağım. Onlara da para dökmek istemiyorum artık. Antrenman sonrası duruma göre meyve yada yanıma tatlı alıp en azından nefsimi öldüreceğim. hyper_Tamam dekstroz kadar etkili olmayacaktır ama en irademe sahip çıkacağım

6)Ben profesyonel yarışmalara hazırlanan biri değilim. Acele etmeye gerek yok ne kadar yersen ye ne kadar çok çalışırsan çalış ne kadar çok supplement kullanırsan kullan zaman çok önemli. Bunu geçenlerde ben çalışırken hocamın yanıma gelip "senin sadece zamana ihtiyacın var" dedikten sonra kafama dank etti.

7)Ağırlık antrenmanları eskinden bilinçsizlikten 2saate varıyordu. Artık 45dk fazla ağırlık çalışması 10dk fazla karın çalışması 30dk fazla kardiyo yapmayacağım.

Benim kendimce aldığım kararlar bunlar inş uyacağım thums:

2. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Hangi yağ yakıcıları kullandın ?

3. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    ben keske daha kucukken baslasaydim diyodum ondan sonra bidaha okadar cok yumurta yemeyecegim buda son zamanlarda kafami kurcaliyo(bi yerde sergio olivia donemindeki sporcularin gunluk 120 gr proteinle yetindiklerini okudum ki o adamlarin kilosu zaten 120 civari yani ben 60 kilo bi insanim kilo basina 2 kg protein tavsiye ediliyor ben bu halimle onlar kadar protein almis oluyorum yarisini alsamda olur yazinin dogrulugu tartisilir gerci ama dogruluk payi ar) ve hersey bir yana buyuk konusmiyim ama asla yapmicagim bisy varsa oda bi hevesle gidip aldigim yulaf ezmesini igrenerek yemeye calismak Allahin gucune gitmesin ama yedigim en kotu seydi yulaf ezmesi simit cay ve kizarmis peynirle kahvalti yaptigim donemlerde hem moralim daha iyiydi hemde gelisimimde bi yavaslama olmadi aksine daha iyi gelistim benden bukadar :D

Sayfayı Paylaş