Bu spora nasil basladiniz ??

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve androm tarafından 5 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    forumda boyle bir baslik yok sanirim ve okuduklarim arasinda birkac cok ilginc baslama hikayeleri vardi.
    Her ne kadar benim bu spora baslamam cok ilginc bir hikaye olmasa bile eminim guzel hikayeler vardir.
    benim baslamam :
    Yaklasik 10 ay evvel once arabamla hergun onunden gectigim ve benim icin hic birsey ifade etmeyen spor salonunu, aniden icimden gelen bir durtuyle ziyaret etmem gerektigini dusundum ve iceri girdim. ve o gunden bu yana bu spora asik oldum. kendimi dinledigim ve sadece kendim icin birseyler yaptigim guzel mekan !! malum gun boyunca isyerinde harcadigimiz enerji yuce firmamizi gelistiriyor bizi degil :)

2. ron ron

ron ron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse cevap yazmamış ben yazayım bari;sene 1998 aylardan şubattı sanırım yaşım 17. Daha önceleri evde şınav mekik barfiks yapıyordum.Hep hevesim vardı ama aileden ne maddi ne manevi destek yoktu.Ankara'daydım üniversite için Başbakanlık bursum VG için salona ilk adımı atmamı sağladı sonra gerisi geldi zaten. 8)

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

2 sene önce başladım ben bu spora daha evvel sahil kenarında koşuyordum, şınav çekiyordum, apartmanın altındaki kömürlüktedeki bir yerde barfix çekiyordum, dönüştede evdeki 10 ar kiloluk dumbellarla acemice çalışıyordum, spor salonları bana çok yakındı hep önünden geçerken merakla bakıyordum fakat kapalı alan, kalabalık olduğu için birde kendimi izole edip kafayı dinleyemeyeceğim için merakım olmasına rağmen gerek duymadım, halbuki tam bireysel spormuş, ekim ayı gibi günler kısalınca benim koşu saatlerim akşama denk geldi ıssız tenha karanlık yollarda koşuyordum artık, birkaç defa geniş bir köpek sürüsü koşarken önümü kesti herhalde yusuf yusufa bağlasaydım kapacaklardı bi tarafımdan, birinci sebep bu, ikincisi hava şartları yani yağışlar artık başımı sokacak bir mekana ihtiyacım varıdı sonunda karar verip başladım salona 6 ay sonrada salon sahibinin yardımcıya ihtiyacı olduğu için bana bir teklif yaptı ve yardımcı antrenörlük yapmaya başladım tabi kendimide yetiştirerek, artık salon aidatı ödemiyordum birde üzerine para alıyordum, şimdilik bu kadar devamı birdaha ki bölümde anlatırım :D .

Saygılar.

4. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ben dövüş sporlarıyla ilgileniyodum üviversitede ozaman hoca bizi vucut geliştirme salonuna sokardı bazen ünv bitti 2 yıl spor filan yapamadım sonra ağırlık filan aldım eve acemice filan yaptık işte 1 yıl filan baktım ayaklara fazla ağırlık veremiyorum bari body salonuna yazılayım dedim şimdi keşke önceden yazılsaydım diye kafama vuruyorum.

5. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Cebimde sigara paketi özenti lise son sınıf öğrencisiydim. Koca koca binalar arasından kafamı kaldırdım. Ewet spor center yazısı parlıyordu yüzüme :)

6. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    yakışıklı biriym fakat 180 boy 60 kilo olunca kürdan gibi gözüküosnz haliyle bırakn ilgi çekmeyi kızlar sizi kardeşi gibi görüo yanaklarınzı fln sıkıo:D doğanın kanunun bu güç ilgi çeker!! evet itiraf ediorm bu spora spor aşkıyla değil milletin ilgisini çekmek için başladm başardmda spor ahlakm yok ama mutluym :D :D :D

Berkthagar bunu beğendi.
  7. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    7 sene hentbol oynadım. son sene tam profesyonel olacakken son maçımda dizimden sakatlandım. ön çapraz bağlarım yırtılmıştı. doktorlar ameliyat dedi ama daha önce ameliyat olanlar da tamamen düzelmiş değillerdi. rehabilitasyon amaçlı başladım. önceleri merdiven bile çıkamazken şu an squatta kendime göre iyi kilolara girebiliyorum.

8. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben büyük gösterme amaçlı başladım bu spora itiraf ediorm.. :evil:
    Erkek arkadaşım wardı 22 yaşında bende 16-17..Onun arkadaşlarının yanında ben kürdan gibi kalıorm hatta ortaokulda mısın muhabbetleri oluodu..Bi kız için küçük göstermenin dezawantajını yaşayan nadir insanlardanım sanırım..Dedim şöle geniş omuzlarım olsun ince belim güzel karnım fln..Bunun için kilo alsam olmaz heryerim şişerse nası geniş omuz olucam?Zaten abimde 5-6 senedir bu sporu yapıodu fazla yabancı deildim ayrıca bende 5-6 sene lisanslı olarak atletizmle uğraşmıştım sporu sewen bi tipim böle başladım çok memnunum..

9. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen sene iş yerindeki arkadaşların bana "dombili" lakabını taktıklarını ve ben yokken bana "dombili" diye hitap ettiklerini öğrendim.2 ayda 15 kilo verdim.İstediğim kiloya sahip olduktan sonra da senelerdir içimde bir heves olan body sporuna başladım. (Not:Bu sefer de geçen gün kız arkadaşım vücuduma bakıp bana goril dedi. :) )

10. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Sene 1900 çift sıfır :D

1 sene oldu başlayalı. Kilo problemimden ötürü başladım ancak vücudumun da güzel olmasını istediğimden ötürü her gün önünden geçtiğim spor salonuna kayıt oldum.
    Haziran başında.
    Ekime kadar çalıştım ve daha sonra iş ve okuldan dolayı ara vermek durumunda kaldım.

Martta tekrar başladım ve askere gidene kadar da bırakmayı düşünmüyorum.
    Gİtmediğim günler kendimi boşlukta gibi hissediyorum nedense :D

11. kiraly

kiraly Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    bu spora kilo vermek için başladım.124 ten 90 a düştüm iki ayda sonra devam ettim 79 a kadar düştüm .bi bün bizim salona ersin kuruel ve serdar aktolga gelmişti onları gördükten sonra bende böle olmalıyım dedim o gün bu gündür yapıyorum

12. Lanvin

Lanvin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    "o şişman arkadaş burdamı" diyen birinin tam arkasındaydım. artık onun çok önündeyim.

13. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir
    lise yıllarında kick-box yapıyordum 4 yıl kadar yaptım talihsiz bir omuz sakatlığı yaşadım dünyalarım yıkılmıştı doktor devam edemezsin deyince sonra spora 1 yıl ara verdim 1 yılda 20 kilo aldım moral bozukluğu vs yattık kalktık yedik içtik yani sonra yavaş yawaş fitness ile girdim şuan bencte 120 kliloyla pramit set çıkararak çalışıyoruz allaha şükür bugünleride gördük kiloyu arttırabilirim fakat gerek görmüyorum şuanki halimi korusam yeter spor hayattaki en güzel şey bence herkeze tavsiye ederim zaten bir kere giren 1 ay geçiren napsa etse aklından atamaz bu işi

14. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    spor yapmadan önce zayıftım ve bu benim canımı sıkıyordu.2.5 sene önce van damme filmlerini izliye izliye spora başladım ilk önce sayısız şınavlar,25 30 tekrarlı barfix çekerek kas yapmadan önce güclenme çalışmaları yaptım. ozamanlar kilo almaya başlamıştım sonrasında vucut geliştirmeye başladım çok uzun sayılmayacak bi sürede ben başka iri oldum. ondan sonrada iyi bi vucutla iyi bir kondisyonla boksa başladım.şimdi boksla body i bir yürütmemin çok zor oldugunu biliyorum.ve kendimi daha çok boksa adamış durumdayım. bi vucutcunun 1 haftada yaptıgı çalışmayı ben 2 haftada tamamlıyorum ama hala gelişiyorum ve güçleniyorum. iyi ki hayatımda bu spor var.

15. coss18

coss18 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sakarya

durumunu çok veciz bi şekilde özetlemişsin:)genelde herkes hırs yapar da başlar.bende bi halısaha maçından sonra arkadaşların benle kötü oynayıp,güçsüz olduğumu söyleyip dalga geçmelerinden sonra başladım.şimdi benle ikili mücadeleye girmek isteyen pek yok:D

16. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    haziran ayının 4 üydü ... boy ve kilo ölçen bi tartıya çıktım boy 188cm kilo 183 yazdı ... haaa dedim spor yapmanın zamanı geldi dedim... 4 hazirandan beri haftada 3 gün evde dambullarla çalışıyorum şu an 188cm boy 173kilo..

hedefim 120kg a düşmek..

17. clasper

clasper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bütün bir yazı evde bilgisayarın başında geçiriyodum. annem evde oturmama kızıyodu ve git bi spor yap ve vücuduna bir hareket gelsin yeter artık evde oturdugun dedi ve spora böylece başlamış oldum. iyikide başlamışım :)

18. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    genelde 90-95 civarında seyreden ben bir sabah tartıda number1fm frekansını gördüm.
    o gün bugündür spordayım :)

*

yav bu abi şişmanmış diyenlere not: 194cm boyum var.

19. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    öncelikle merhaba savaş ,
    benim durumum da savaş ın durumundan farklı değildi 1.78 boy 96 kilo olduğum zaman fitness salonunun yolunu tuttum. ben sürekli kardiyo yaparken bir yandan da v.g yapanlara bakıp hayatta bu sporu yapmam diyordum kendi kendime :) sonra 68 kiloya düşünce biraz fazla zayıfladığımı fark ettim . ilk olarak sadece kol çalıştım sonrası geldi. şimdi bırakamıyorum ...

20. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    dayım vasıtasıyla başladım. 8. sınıfta bir çocuklar kavga ettiğimden ötürü eve 3er kiloluk 2 dumbbell almıştım:D onları yaklaşık 3 sene filan hiç kullanmadım. sonrasında hiç unutmam, hull city-chelsea maçının olduğu bir gün, 16 sularıydı yanlış hatırlamıyorsam. hull attı 1-0, drogba attı 1-1. maçın sonlarına gelindi, 90+2, frikik oldu, topun başında yine drogba, köşeye bir bıraktı, sonrasında formasını çıkarıp köşe gönderine doğru dizlerinin üstünde bir kaydı, aman allahım, kesin böyle olmam lazım :D zaten bodyci olan dayım bu olayın sıcaklığı geçmemişken bize ziyarete geldi, bu dumbbelları süs olarak mı aldın? kullansana vb. laflar etti ve bana ilk programımı hazırladı, basit bir fly, lateral raise, dumbbell curl programıydı. sadece 3 hareket:D bu şekilde başlayan maceram şu an bambaşka bir hal almış durumda...

Sayfayı Paylaş