Bu spor neden bu kadar pahalı :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve cNyT tarafından 16 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar neden böyle bu ya. valla bıktım artık annem her gelene şöyle pahalı besleniyo böyle bilmemne anlatıyor odamda duyuyorum bende onlarda ne gerek varki falan bilip bilmeden konuşuyolar. normal yesin sebze falan yine gelişir diyolar. sanki profesyonel beslenme uzmanı yada body antrenörü gibi.

süreklide bana yemek yapmaktan şikayetçi. kendiside diyet yapıyo 6 öğün yemeği var benim 5 öğünüm batıyor resmen. hayır ben yapayım öğret bazılarını diyorum hatta bildiğimde var onada izin vermiyo.

yemezsemde gelişemiyorum yani ne yapıcam kafayı yedim.

2. brujah

brujah Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Et,omlet,makarna yapmayı bide konserve açmayı :D öğrenirsen kimseye muhtaç kalmazsın.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu birtek senin sorunun değil..pro.bodyciler bile artık kendi menülerine hakimler..brujah'ın dediği gibi tavuk ,yumurta ,makarna ve patates haşlamayı bilmen şimdilik yeter.(ben hatta kendi yapmadığım tavuğu yiyemiyorum okadar çok yapmaktan başkasının ki farklı geliyor..).ee bi bodyciyede kim yemek dayandırabilirki..hangi dakika bana menümden yemek yapılsa hiç reddetmem valla..ama bu bir hayal tabi..zaten bu gerekli maddeleri alıyorsan gerisi evde yapılanlarda sana yeter..

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle!!!
    Bu spor icin gerekli besinleri "yapmayı öğrenecek" birşey yok.
    Tavada tavuk göğüs, ya da antrekot-biftek pişirmek, 2-3 yumurtadan omlet yapmak, hatta makarna yapmak yemek yapmak bile sayılmaz.
    Yemek yapma özgürlüğünü kazanmak için, arkandan kirli bulaşık bırakmaman, yemek yaptığın tavaları güzelce temizlemen en temel kural.
    Tavuğu hazırladıktan sonra arkana bakmadan mutfağı temizleme işini annene bırakırsan, bu işi günde 3-4 sefer yapacağını da düşünürsek annenle papaz olman kaçınılmaz olacaktır.
    Pahalı olayına gelince, sanırım hala öğrencisin, harçlığının bir bölümüyle tavuk göğüs alırsan ailenin üzerindeki yük hafifleyecektir.
    Öğrenci olan arkadaşlar bu dediğimi özellikle dikkate alsınlar, eğer öğünlerinizin büyük bir bölümünü evde yeme fırsatınız var ise, ve yemek masrafınız ailenize batıyorsa, mutfak giderlerinin bir bölümüne ortak olun.
    Bir kilo tavuk size iki gün yeter, bu da 6-7 ytl. her ay, 40 ytl. ayırıp tavuk alsanız, bu sizin 2 haftalık tavuk ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir.
    Yumurta olayı da aynı şekilde, gidin kendiniz alın, böyle bu işi sevdiğinizi ve istediğiniz şey için onlara yük olmadığınızı göstermiş olursunuz.
    Tavaları rezil etmemek ve etrafı yağ yapmamak için bir çözümde sunayım size, eski bir ilaç spreyiniz mesela "tantum verde" isimli ilacın boş sprey kutusunu güzelce yıkayın, bir gün su içinde bırakın.
    Sonra bunu zeytinyağı ile doldurun.
    Bu sayede etrafı yağ içinde bırakmadan omlet yapabilirsiniz, tavuklarınız tavaya yapışmadan çok az yağ kullanarak yağsız etlerinizi pişerebilirsiniz.
    Ben bunu yapmadan önce, her omlet yaptığım sabah annemden laf işitirdim," etrafı yağ içinde bırakmandan bıktım!!!" şeklinde.
    İnanın bu olayı keşfettiğimden beri, omletlerim üzerine bir kere bile laf duymadım.
    En büyük sır, temiz çalışın, maddi olarak az yük olun, kendi işinizi çok temiz şekilde halletmeye alışın.
    Sorun büyük oranda ortadan kalkacak...

5. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Diğer arkadaşlarda sağolsun güzel yazmışta Karasan'ın bi ayrı güzel olmuş çok sağol eminim işime yarar bunlar. züğürtüm ama ben sürücü kursudur okuldur hastanedir heryere para saçtım. onu ne şekilde halledicem bilmiyorum.

6. ironpump

ironpump Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenciyim daha
    Yer:
    istanbul
    hiç masraflı spor deil hemde hiç ne yiyosan 1 tabak daha fazla ye yada pilav varsa tavuk

Sayfayı Paylaş