Bu spor acayip kondisyon yapıyor.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve simple tarafından 9 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Basket oynarken 30 dakkayı zor çıkartırdım bu spora başladığımdan bu yana 2 saati rahat çıkartıyorum. Koşmadan nefes açıldığını ve dayanıklılığın arttığını ilk defa tecrübe ettim. Ben futbol oynadığım zamanlarda sahanın etrafını deli gibi 15 20 tur koşardık nefesimizi açabilmek için. Bileydim uğraşır mıydım o kadar:p

Bodyyci bunu beğendi.
  2. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Aynen öyle bench_O Baskette ve halı sahada fena değişiklikler oldu bendede kondisyon olarak

3. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu muhteşem kondüsyonla 2 yıl önce çapraz bağlarımdan oldum.
    arkadaşlar maçta sık sık uyardı sakin ol bu kadar press yapma diye.
    ağır bacak çalıştığım günün ertesi günü sabah 1 saat koştum.
    eve gittim kahvaltı yaptım.
    öğleden sonra arkadaşlar maça çağırdı.
    gittim birde maçta kendimi kaybettim 60 dakikanın 50 sinde plase atacam diye kop diye bir ses geldi.
    bilek burkuldu zannettim.
    fakat hayatımın en ağır sakatlığını geçirdim.
    ameliyat oldum
    şimdi çok şükür iyiyim.
    futbolu bıraktım.
    sonuçta bana milyon eurolar kimse vermiyor.
    sağlık apayrı.

AMAN KARDEŞİM DİKKAT ET....KONTROLSUZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR.
    KONDÜSYONLUYUM DİYE BENİM GİBİ ÖLÜMÜNE MAÇ YAPMA.

simple bunu beğendi.
  4. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ah birde sigarayı bırakabilsem neler olacak hayal bile edemiyorum.

5. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    kondisyon ağırlık çalışarak olur mu hiç ya :) hadi koşu bandında koştum filan ya da ip atladım desen neyse de..kaslı insanlar çabuk yorulur diye sık duyarım çünkü her ne kadar inanmasam da

loveofbody geçmiş olsun benzer bi olayda benim başıma geldi
    ağır bacak çalıştığım ertesi günü ağrı varken arkadaşın ısrarına dayanamadım ve havuza gittik neyse yüzerken ısınmayla birlikte ağrı geçti gibi oldu tabi ben arkadaşla yarışırken havuzun yarısında ayak bi gitti ama iyiki seninki kadar ciddi değildi kramp filan dediler ama 1-2 hafta geçmedi acısı

DİNLENME önemli derler ya artık akıllandım.

6. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Dostum inan ağırlık kaldırmak nefesi açıyor. Ben ağırlık konusunda limitlerimi zorladığım setlerde 3 - 4 dakika kendime gelemiyorum nefes yönünden. Nefes nefese kalıyorum. Yani bende şimdiye kadar tecrübe etmemiştim bilmiyordum çünkü daha önce bu sporu yaptığımda birlikte yaptığım başka sporlar vardı o yüzden etkisini test edemedim hiç. Hatta bu konuda şimdi farkettiğim vay be dediğim şöyle bir anımı paylaşayım.

Aşağı yukarı 17 - 18 yaşıma kadar futbolda 90 dakkayı zor çıkartırdım nefes yönünden. Perişan olurdum. Omzumda ki atardamarlar fırlayacak gibi olurdu. Eve gelirdim 2 günde kendimi zor toparlardım. Ayaklarım yerden kalkmazdı beton dökülmüş gibi. Benim sağ bek oynadığım bir sezon hoca daha güçlenmen gerekiyor dedi bütün sağ kanadı bana verdi çoğu maçta. Bende baktım olacak gibi değil haftada 3 gün takımla antrenman 2 gün salonda vücut çalışması ki hacme yönelik bir programdı çalıştığım ve birde oynadığım takımdan bir partner bulmuştum kendime. Aynı antrenmanı yapıyorduk onunda kondisyonu çok yeterli değildi. Biz bu şekilde antrenman yapmaya başladıktan sonra yemin ediyorum 2 maç birden çıkartacak duruma geldik. Hatta bir maç günyamaç sahası İstanbulda saha çok ağır top çok zor zıplıyor. Futbol oynayanlar bilirler toprak sahada yağmur yağdımı 2 - 3 kat fazla efor sarfetmek gerekir. İnan o maçı ayakta bitirdik ki maçtan sonra bir maç daha olsa yine yapardım öyle bitirdik maçı. Bende arkadaşımda aynı duruma geldik. Tabi o zaman ben vücut geliştirme sporunun buna bu kadar etkisi olduğunu hiç düşünmemiştim.

Nefes konusunda pozitif anlamda etkisi olduğuna emin olabilirsin.

7. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Olay gene kırmızı kas,beyaz kas olayına döndü anlaşılan ben açıklama yapmıyorum forumda konuları var bilginiz olsun istedim.

Sayfayı Paylaş