Bu sekilde beslenmem kilo aldırırmı ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve yska tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yska

yska Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Spora başlayalı 1 ay oldu yaşım 20 boyum 177 kilom 60 hedefim 70 kilo kadar olmak beslenme programimi yazcam bunu kendim olusturdum elimden geldigince eksiklerimi tamamlamam yardımcı olursaniz sevinirim. Sabah ilk öğün 2 su bardağı süte 5 yemek yasağı yulaf ve 1 yemek kasigi bal sıcak sekilde süt 2 saat sonra 3 tam yumurta sarisiyla haslanmis 1 haşlanmış patates domates salatalık peynir 3 saat sonra tavuklu pilav veya makarna veya sadece haslanmis tavuk 2 saat sonra antreman ve antreman sonrası protein tozu bir ölçekte 24 g protein whey optimum gold 1 kac saat sonra aksam yemegi ve yatmadan önce tekrar sütlü ballı yulaf

2. umut_ozkan50

umut_ozkan50 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum öncelikle foruma hoşgeldin.Söze eksiklerinle başlayayım.Dostum bence sabah yulaftan hemen sonra patates domates yumurta karışımını yesen daha faydalı olur.Çünkü vücudun proteine ve karbonhidrata en aç olduğu zaman sabah uyandığımız zamandır.bu açlık yulaf ve sütle giderilirmi bilmiyorum.İkinci olarak yumurtanın tamamını yemen sağlık konusunda rahatsızlıklara yol açabilir.Beyazını yemeni tavsiye ederim.Patatesi de günde iki taneye çıkarabilirsin.Ayrıca dostum 1 aylık sporcu oldugunu söylemişsin.Supplementt kullanıyorsun buna hiç gerek yok.Paranı tamamen tuvalete dökersin.Suplement kullanımı 4-5 aylıık sporcularda başlar.Bu süreden önce kesinlikle tavsiye etmiyorum parana yazık olur.

3. yska

yska Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Mayıs 2014 ---
    Öncelikle teşekkür ederim iştahlı bi insan degilim zorla yemek yiyorum ve günlük protein ihtiyacimi yemeklerden alamiyorum protein tozunu bunun icin kullaniyorum

Son düzenleme: 26 Mayıs 2014
  4. Cryptical

Cryptical Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    protein tozunun yerine arı poleni ve bal al daha iyi
    ben 1 kg bal ile yarım kg polen aldım sabah / akşam 2 yemek kaşığı polen 1 yemek kaşığı bal karıştırıp yiyiyorum acayip tok tutuyor tavsiye ederim bi insan su ve polen ile uzun yıllar yaşayabilir diye bir yerde okumuştum :)

5. yska

yska Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amac tok tutması degil gerekli proteini vücuda sağlaması bal yiyorum zaten acilen kilo almam lazım aynada kendime bakınca moralim bozuluyo :D

6. umut_ozkan50

umut_ozkan50 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum kilo almak istiyorsan yiyeceksin başka caresi yok bunun.Hiç bir protein tozu doğal besinlerden aldığın proteinin yerini tutmaz.Ayrıca günlük ne kadar proteine ihtiyacının olduğunu neye göre hesapladın bilmem ama 1 aylık bir sporcunun protein tozu kullancak kadar protein tüketmesi imkansız.Çoğu arkadaşımızın yaptığı hataya sende düşüyorsun.Supplementler hiç bir zaman mucize yaratmazlar.Yani sen düzenli yemek yemiyorsan yada çok yemek yemiyorsan ne kadar protein kullanırsan kullan düzenli kilo alamazsın.

7. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş