bu resim fenerbahcelileri hem kızdırıcak hem güldürücek

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve uykusuzburak tarafından 12 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bu cozulecek bır olay degıl arkadaslar, gelısmıs uygar !! ıngıltere fanatızmın en tepesındeyken bızım nısbeten daha cok egıtımsız barındıran toplumumuzda bır sey cozemezsınız, tek basınayken korkak olan hayatı boyunca ezılmıs ve boyun egmıs
    ınsanlar bu maclarda ruhlarındakı aslanı serbest bırakma fırsatı buluyorlar- bu aslan o aslan degıl hemen konuyu daatmayın-

Bır fenerlı olarak ıtıraf etmelıyım kı fener taraftarı gercekten de daha fanatık ve ateslıdır, ha dıgerlerınde yokmu var ama besıktasta carsı ıle sınırlı , cımbom ıse bu konuda bence oldukca gerıden gelıyor.

Ben Alısamıyen de 10 yıl kadar once sıvıl guvenlık ekıbının basında gorev yaptım, o zaman numaralıda bır fenerlı fener atkısıyla dolastı bırıkı mızmızlanmanın dısında bı seycık olmadı, benzerı bır olayı besıktas, fener , hele hele trabzon stadlarında tahayyul bıle edemem.

Hele Trabzonda bır organızasyonda mıllet gırmesın dıye sarı lacıvert camasır ıplerıyle alanları ayırdık dıye faroz genclerınden uyarı almıstık ! Gıden bılır yollardakı yaya kaldırım kenarları bıle bordo mavı boyanmıs.

Ne yazık kı bu olayların tek caresı polısıye tedbırlerdır, polıs yeterlı onlemı aldıgı zaman kontrol altında tutulabılır, yoksa zor.
    Polıs deyınce de heryerın polısını aynı sanmayın, ulkenın her tarafındakı polıslerı gordum, dıyarbakır antepınden tut, trabzona,adanaya, ızmıre, edırneye. Istanbul cevık kuvvet olaya alısık oldugu ıcın cok sıstematık ve saglam calısır, bır tek cevık kuvvet polısının 150 -200 kısıyı dagıttıgını gordum ben, trabzon adana gıbı ıllerde ıse polısler boyle bır alıskanlıkları olmadıgı ıcın halka fazla mudahale etmezler, bundan cesaret aldıkca da bazı yerlerde olaylar daha buyuk olur.
    Tamamen suru psıkolojısı , bır olayda bastakı 3-5 kısı uste cıkarsa 100 kısı cesaret alır dalar lınc olur, yok en ondekı 3-5 kısı
    gerı cekılır kacarsa 100 kısı cıl yavrusu gıbı dagılır.

Sayfayı Paylaş