Bu programa bi bakın bence..!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve teomanonur tarafından 8 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. teomanonur

teomanonur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 2 ayım bitti. Artık hacime yönelik bi program uygulamak istiyorum ve baya bi araştırdıktan sonra bi arkadaşım aşağıdaki programı önerdi ama hangi bölgeleri beraber girmem konusunda ve kaç set kaç tekrar konusunda sıkıntılarım var yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada boy: 1.92 kilo:86 kol:40 omuz:131 göğüs 108
    göğüslerim fazla gelişmemiş durumda bunu belirtmektede fayda var.

Göğüs:
    1-bench press
    2-incline press
    3-incline dumbbell fly
    4-pullover

Biceps:
    1-Ez bar curls
    2-Concantrantion cul
    3-scott curl

Triceps:
    1-dumbbell extension
    2-alnımıza doğru barı indirerek yaptığımız hareket(kafatası kırıcı) ez bar extensions olabilir emin değilim isminden
    3-pushdowns

Bacak:
    1- squat
    2-leg press
    3-bacak uzatma

Omuz:
    1-enseye military press
    2-oturarak dumbbell yana açış
    3-bar çeneye çekiş-upright row

Kanat:
    1-barbell rows
    2-enseye kablo çekiş
    3-kürek çekme

*Arkadaşlar hacim için uygun bi program mı..? çünkü kilo vermemem lazım.

**En büyük katkınız bu idmanı günlere nasıl yayacağım hangi bölgeleri birlikte gireceğim set sayısı ve tekrar sayısı anlamında olacaktır bu sebebten bunu çok açıklayıcı yazmanızı rica ediyorum.

2. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    iyiki bakmışım haklıymışsın dumbelllls

Forum u biraz araştırmanı tavsiye ediyorum çünkü sana yazılan bu program gayet temel bi program . Sitede biçok başık bulabilirsin

3. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
  4. teomanonur

teomanonur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bak her program arasında fark vardır ayrıca programın temel olması değil bana uygun olup olmadığı ve nasıl uygulamam gerektiği konusunda yardım istedim arkadaşım. Ayrıca ben belirttiğin linki zaten inceledim. Şunu belirteyim ki kesinlikle aynı program değil ve sade orda hareketler gösterilmiş. hangi bölümlerin kombine edileceği, kaç set kaç tekrar girileceği açıklanmamış. Ben ise özellikle hareketleri yazıp hangi bölüm kaslarını aynı gün çalıştırırsam daha iyi olacağını ve hacim için kaç set kaç tekrar yapmamın faydalı olacağını öğrenmek istedim ve bunun için ölçülerimi verdim. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    peki seni gormeden nasil bir program verebiliriz veya sana uygun oldugunu bilebiliriz.

6. teomanonur

teomanonur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu an fotoğrafım olmadığı için ölçülerimi yazarak yardımcı olmaya çalıştım.

7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sen yardimci olmaya degil,bizi yardimci olmaya cagirdin.

8. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Her program arasında tabiki fark vardır ve en iyi program kişiye özel yazılmış programdır , ancak bu sporda ikinci ayında oldugunu söylemişsin ve benim şahsi fikrim kişide herhangi bi fiziksel özür , obezite veya spor yapmasını kısıtlayan herhangi bi hastalık yok ise ikinci ayındaki birine özel program yazılmasının bi gereği yoktur .
    Kaldıki sadece boy kilo kol ölçüsüyle ( görmeden ) sana özel program yazılmasını beklemiyorsun herhalde. Fotoğraf koysan bile normal birine ( 2. ayındaki ) yazılacak " özel " program çok da özel olmaz . Yoksa flexor neden öle sabit bi başlık açsın yeni başlayanlar için değil mi ?
    "Ben ise özellikle hareketleri yazıp hangi bölüm kaslarını aynı gün çalıştırırsam daha iyi olacağını ve hacim için kaç set kaç tekrar yapmamın faydalı olacağını öğrenmek istedim"
    demişsin ; bu sordukların hakkında bi yığın başlık var . Biraz forumu araştırmayı dene

9. teomanonur

teomanonur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaa bu kadar cevap yerine ve forumu araştır demek yerine.. arkadaşım bence göğüs ve biceps aynı gün çalış set sayın 3 ya da 4 olsun tekrar 10-8-6 yapman iyidir vb şeklinde bildiğin bişey varsa ukalalık yapıp forumu araştır demek yerine fikir belirtsen çok daha fazla yardımcı olurdun.

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    teoman cok acelecisin,ben sana cevap atarken 2.ayinda oldugunu atlamisim,ben ve bir cok arkadasimda senin gibiydik ama senin verilen temel programlar la devam etmen senin icin cok daha iyi,vucudun suan adaptasyon surecinde buyuk programlar ozel programlar yapmaya calisman gereksiz olur,bence herseyden onemlisi temel hareketler,hocanin sana 2 ayinda verecegi programi uygula ve temel hareketleri cok duzgun calismaya calis.

11. teomanonur

teomanonur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol saydam teşekkür ederim ilgin için.

12. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    acele etmene gerek yok eger vücut çalisacaksan ömür boyu yapacaksin ben hocamin verdigi baslangic programini 4 ay uygulamistim 2.aydaki biri için bu program biraz agir gibi

Sayfayı Paylaş