Bu normal mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve darbe1995 tarafından 7 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. darbe1995

darbe1995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam arkadaşlar,

Dün spora başladım ve yürüyemez hale geldim antreman sonunda, dün normaldir dedim, bugün uyandığımda da kanat sırt ve kol bölgemde ağrılar var gene mesela kolumu tam açamıyorum kaslarım hala sert bu normal mi?

2. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dün spora başlamışsın anladığım kadarı ile vücudun ve en önemlisi ise ilk günden fazla yüklenmişsin . Bu spor sabır isteyen iştir birden yüklenme ile birşey elde edemezsin .

3. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    ağrın varsa doğru yolsasın demektir ;) Arnold un bi yazısı vardı. ve şöyle diyordu; "spor salonundan çıktıktan sonra eve bisikletle dönüyordum ve her döndüğümde kollarımı ve bacaklarımı hissedemez haldeydim ve bazen bisikletten düştüğüm oluyordu. kaldırımda oturur uzanırdım ama doğru yolsa olduğumu her zaman biliyordum". anlatabilmişimdir umarım

4. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    @sibequ dediğin doğru ama darbe1995 arkadaşımız yeni başlamış ve ilk başlarda böyle yüklenmesi yanlıştır ilk olarak hareketleri ısınmalı vücudunu tanımalı diye düşünüyorum .

sibequ bunu beğendi.
  5. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    tabi söyldiğiniz çok doğru bişey. ilk başlangıçta dikkat etmesi lazım sizinde bahsettiğiniz gibi ısınması gerekiyor hatta antrenmana başlamadan önce bi 15 dk boyunca ısınma germe açma hareketleri yapması lazım. benim bahsettiğim sadece sporda bu tür ağrılar normal sporu bırakmaması amacıyla bi motivasyon olsun istedim :)

unknown00 bunu beğendi.
  6. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  7. ORJİNALKarizma_

ORJİNALKarizma_ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Şu an geçirdiğin dönem 'HAMLİK' olarak adlandirilan acili bir donem, sakin gozunu korkutmasin, kaslarin su an hayirdir ya bize noluyor bu adam napmaya calisiyor diyolar, saskin vaziyetteler, cunku ilk defa calisiyorlar :) SAKİN FAZLA Yuklenme, liflerini yirtabilir tendonlarin hasar gorebilir tedavilik olabilirsin, 3x10 calis sakin zorlama

Sayfayı Paylaş