Bu ne oluyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve -buRak. tarafından 16 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. -buRak.

-buRak. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Yaşım 17
    kilo 65
    boy 176

body e yeni başladım çok istekli gidiyorum ama vücuduma baktığımda gelişim zaman alacak gibi
    Bize hocamiz bir program verdi ve kilo almam gerektiğini söyledi 2. gün gittiğimde vücudumun yağlı olduğunu kilo almam gerekip gerekmediğini sordum baktı ve gevşek kas sistemin var dedi verdiği yemek listesini yememin gerekmediğini söyledi bu gevşek kas sistemi ne oluyor fazla kilomda yok fakat yağ var aşırı olmasada.
    Birde bize 15 günlük çalışma programı verdi ısınma koşu yapmadan direk çalışmalara geçiyoruz bu ne kadar doğru. Tam isimlerini bilmiyorum fakat kağıtta yazdığına göre
    3x8 olmak üzere:
    -Bengpres
    -tek dumble triseps
    -omuz pres.
    -bunu tam okuyamıyorum fakat UAT a benziyor(YAT ta olabilir)
    -BARBER KÖRL
    -DİPS
    -ÖNKOL
    -Mekik
    Kağıtta yazan bunlar 15 günlük programımız.

Ne kadar doğru salona bakınca herkez iri yarı kaslı bu hareketler buraya bakınca yanlış gibi geliyor tam anlam veremedim + olarak bu program ve sayı haricinde hiçbir hareket yapmamamızı söylüyor. Bu hareketler 1 saatimi bile almıyor. Son olarak ısınmadan başlamak ne kadar doğru az da olsa koşu yapmamız gerekmezmi şu an 3-4 gün oldu hamladığımdan dolayı kollarımı zor kaldırıyorum
    .

Son düzenleme: 16 Mart 2012
  2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    hocana ingilizcenin yazıldığı gibi okunan bir dil olmadığını söyle önce.

sana bu programı verip salona bıraktıysa bunların nasıl yapıldığını göstermediyse üyeliğin bitsin ayrıl ordan.

15 gün içinde hamlığını atıp hareketlere ısınmanı istiyor hocan.fakat bacak hareketi hiç yok.

uat dediğin şey lat büyük ihtimalle.lat pull down diye aratırsan görürsün.

-buRak. bunu beğendi.
  3. -buRak.

-buRak. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl yapıldığını gösterdi hocamız yaklaşık 40+ yaşlarında ve kasları filan bayağı var tecrübesi olduğunu düşünüyorum çalıştığımız salonda yıllardır var. salonda çalısanlardandan 1. olan çok herkez doğru olanı vereceğini söylüyor yazıları dediğim gibi tam okuyamıyorum çok karışık belki yanlışı ben yazıyorumdur bu hareketleri oranın uzun süredir gelenlerine söyledi onlar gösterdi fakat 1 seferlik zaten 2 antreman yaptım toplam. Bacak hareketi yok diyorsun fakat bacakların ağrısından zor yürüyorum yazmadığım bir hareket olabilir :)

Son düzenleme: 16 Mart 2012
  4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    hocamız çok kaslı o yüzden herşeyin doğrusunu biliyor demek yanlış.kendini geliştirene değil öğrencisini geliştirebilene hoca denir.belki hocan çok bilgili.ama bu vücutla anlaşılmaz.

tekrar tekrar baktım bacak hareketi yok bu programda.

-buRak. bunu beğendi.
  5. -buRak.

-buRak. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doğrusunu bildiğini söylemiyorum bu kadar yaşa kadar bu sporla uğraşmış birisinin yalan yanlış şeyler öğreteceğini sanmıyorum. 3-4 yıl önce aynı salona bir tanıdığımız gidiyordu geçen sene 1. olmuştu benim merak ettiğim gevşek kas sistemi derken neyi kastediyor vücudumda yağ cok olmamasına rağmen var birde ısınma esneme gereklimi gerekliyse neden yapmıyoruz 1-2 konuda yapılması gerektiğini okudum aklıma takıldı. bu 15 günlük hazırlık programı fazla birşey etkı etmıyor sanırım sadece bodyi azda olsa tanımak amaçla yaptığımız birşey. + bu sabah kahvaltısında yumurtanın beyazı - beynir - süt ne amaçla verilmiş mutlaka bunu uygula dedi ilk başta kiloda almalısın dedi sonra bakınca gerek yok dedi. Bu ürünler kilomu aldırır kahvaltıda yemelimiyim ? çok soru soruyorum galiba fakat aklıma takılıyor :)

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    uat yazan sey squat ıste :)

-buRak. bunu beğendi.
  7. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    ve danny boy kriptexi çözer :D bence lat daha yakın gibi.

omuzlarında bar varken eğil kalk yaptın mı ?

Danny Boy ve -buRak. bunu beğendi.
  8. -buRak.

-buRak. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet yaptık ilk hareketimiz o zaten 3x8 defa onu yapıyoruz daha sonrasında barı omuzumuza koyup kaldırıp indiriyoruz vücut sabit kalıyor

Sayfayı Paylaş