Bu nasıl bir triceps :S

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mjacksonwithus tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Buradaki tum yazilari okuduguna emin misin ben ozellkile herseferinde konuyu resimlerin sahibine getirmeye calisiyorum LUTFEN TEKRAR OBJEKTİF olarak okumayi dene ... Yanlis yorumladigini dusunuyorum

Benim uye fotolari bolumunde
    hoca maliyeti
    spor salonu maliyet
    kullsndigim supplementlerin maliyeti( hatta korkulmasin diye azalttim:))

hepsi mevcut lutfen bu konuyu buraya tasima sorularin dogrudan sor cunku aradan cumleler alip gordugun resimlerin yorumlarini es gecmissin ....

Son bir soru bu da benden sana gelsin lutfen cevabi bana yaz burada millette kendi dusundun cevabi

bu forumda steroid kullandigini beyan eden ve isimlerini kullanma sekillerini yazanlar var....
    Bu forumda supplementler le boyle oldugunu iddia eden neler kullandigini tek tek yazan hatta bazi markalari ise yaramaz bu marka hepsinden iyi gibi yorumlar kullananlar var( ben dahil)
    bu forumda gittigi spor salonunu ovenler var ....

Simdi ben sahsim adima gelisimimde yardimci olan supplementleri yazmisim destek olan hocanin ismini yazmisim ayni bu supplementi kullanin dwmek gibi hocayi da yazmisim nasil seni gelistirecegini dusundugun peynir alti tozuna ( whey protein) ovuyorsam hocayi da ovmek cok dogal
    bu gelisimi kendime mal edip ukalalik yapip hocayi es mi gecseydim...... ????????

Lutfen bu basliga bagli kalarak ve resimlere bakarak yorum yap begenirsin begenmezsin kendi yorumun ama aradan tek satir alip alayci bir tavir uzucu ve kirici oluyor.....

cıddırık bunu beğendi.
  2. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Belki okuyorsun ama anlamiyorsun ben yardimci olayim fotolar yusuf kardesimin ... Rifki hoca sadece yol gosteren kisi... Bu konuda yusuf un genetigi , anatomisi uzerine konu disi bolumunde acilmis bir baslik ....

3. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Konuyla ilgli degil ama Rifki Karatas 2001 yilinda doping yuzunden spor musabakalarindan men cezasi almis. google aratinca gordum:)

petsy bunu beğendi.
  4. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Ya ben hala anlamiyorum sen uye fotolarinda bu sorunun cevabida var ..sana defalarca baska sorularinada ozelden veya uye fotolarindan da cvp yazmama ragmen hala sende ( ki universitede ogrenci oldugun yaziyor daha iyi okumali ve yorumayabilmelisin bence)
    sen uye fotolarinda da bana ayni soruyu cevabi okumadan 2-3 kere sordun herbirine cvp yazdim hatta buyuk ihtimalle doktor oldugumada inanmadin gel hastaneye cay ismarlayayim diye cep telefonumumuda ozelden yazdim... Lutfen
    1- okumadan soru sorma cevap vermek yoruyor artik
    2- cevaplari okumadigin o kadar bellki eger iyi niyetli olsan sana bu kadar ozelden sabirla cvp yazmis birinin yazdiklarin bu sekilde konuyu degistirerek yazacagina bana ozelden de yazabilirdin

Artik hic bir sorun icin beni arama lutfen , bu sorunun cevabi zaten var bunu buraya yazman art niyetten baska bir intuba uyandirmadi bende kusura bakma

ve son olarak bu baslik RİFKİ hoca adina mi acilmis ben mi anlayamiyorum benmi okutamiyorum ya inanilacak gibi degil ...... Ya su son yazdigim 3 mesaji oku bence ben buraya bunu niye yazdi
    diye kendi kendi kendine bir sor ... İnanin kimsenun kalbini kirmadan cvp yazmak cok zor oluyor

LUTFEN BASLİGİ OKUYUN VE KONUSU GECEN RESİMLERİN SAHİBİ İCİN YORUM YAPİN .....konu ucmus gitmis
    yazik oldu guzelim konuya ....

5. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    hala anlamak ıstedıgın gıbı okudugunu dusundugunun farkındasın degılmı? ben hayatımda Rıfkı Karatası gormedım. Hic bir maddi alis verisimizde olmadı. Ancak nezaman soru sorsam cevaplıyor yardımcı oluyor. Arada 2 tane Rıfkı Karatas kelımesı gecıyor. Oda Yusuf suluyu calıstırdıgı ıcın. Nasılda cımbızla cekıp alıyorsun hayret ya.

Birde su st reoid kullanmıs diyenler var. ne onemı var acaba kullansan yada kullanmasan. Sende kullan senınde olsun. yanlıs anlasılmasım Yusuf Sulu nun kullanıp kullanmadıgı hakkındada bır bılgım yok. Sende kullan yatmadan once sabah kalktıgında 60 cm damarlı kolun olsun. o mantıkla dusunuyorsunuz ya.

6 sene kendısı 2 sene pro trainerle calısmıs ve bu hacme ulasmıs oldugu ıcın ayakta alkıslarım ben. toplamda kayda deger 2 sene gecırmıs bu vucut. 6 sene kımbılir ne yanlıslıklara dustu. Yakındada yarısması varmıs umarız derece yapar. yapamasa bıle bu vucut ılerıde , sporu bırakmazsa , kendını ıspatlar.

ßarskan bunu beğendi.
  6. ßarskan

ßarskan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Sende kullan yatmadan once sabah kalktıgında 60 cm damarlı kolun olsun. Ciddi değilsin değilmi ?

7. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Göktan msn'den eklemişsin gördüm kabul ettim buradanda sana söyleyeceğim son şey şudur karşındaki insana 2.sınıf insan muamelesi yapma bilgi eksiği olan yada yanlış bilen adam 2.sınf insan değildir ayrıca benim vg hakkında ne bilip bilmediğimi bilmeden "ben bu işin eğitimini alıyorum seninle tartışmam bile" gibi bir laf etmişsin yine tarzına veriyorum çünkü her lafına cevap versem yine uzayacak konu ben kendi adıma burada kapatıyorum kolay gelsin.

Rıfkı karataş ismini burada duydum mitokondriden mr.perfect yarışmasını izlemiş olmama rağmen dikkatimi çekmemişti ama sonra biraz araştırdım sordum soruşturdum büyüklerimden ve adam gibi bir adam olduğunu duydum zaten burada bu insanlar bu adı bu kadar telaffuz ediyorsa vardır bir şey.kendisinede öğrencilerinede başarılar diliyorum son formunu resimlerden gördüm o yaşta böyle bir definasyona bu kısa zamanda ulaşması zaten nasıl kaliteli bir sporcu olduğunu gösteriyor kimseyle kıyaslamaya gerek yok zaten kıyaslayanda yok gördüğüm kadarıyla.

cıddırık ve mjacksonwithus bunu beğendi.
  8. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    anlattığın rıfkı hoca profili sana suplement etkisi deil GH etkisi yapmış gibi konuşuyosun.bu forumda kimse beni bu hale suplement getirdi demiyo.sen adete rıfkı hoca beni bu hale getirdi diyosun.birisi bişe sorsa hemen rıfkı ismi geciyo.ben samimi bulmuyorum sizi.

burdan insanlarada sunu tavsiye ediyorum;bu spor için gerekli bütün bilgi burada mevcut.kimse size buradakinden daha fazla bişe sunamaz.reklamlara aldanmayın.okuyun bilinçlenin foruma sadık kalın.size yetecektir.

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
    umur35 ve SCHWARZXXL bunu beğendi.
  9. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    seni kim yarattı? Allah diye inandıgın degilmi? ona tapmıyormusun? bır sey olsa Allah tan geldıgıne ınanmıyormusun??????

mitokondri nin de boyle. cogu seyi ondan orenmıs ona minnetkar. Bu da cok normal. daglara taslara sıgdıramaz. benım ıcınde Rıfkı hoca oyle. Zaten Rıfkı hoca kaliteli bır karakter. Ben senın gıbı ınsanlara bırsey anlatmak bıle ıstemıyorum. cunku hayata at gozluklerıyle bakıyorsun. gorus acın sabit. sadece gelecegını gorebılıyorsun fazlasını degıl. yanındakı ınsanları goremezsın. onların nerede oldugunu ve ne yaptıklarınıda bılemezsın devam et supersın. bizde Rıfkı hocanın reklamını yapıyoruz. sende yap. sanada bır banka hesabı verelım ayda ne kadar para ıstıyorsan yollasın!

Ayrıca offtopic yaptın ellerıne saglık. ADMINlerden konun kitlenmesini istiyorum lutfen. Gidisatı forum kurallarını asıyor bazı uyeler tarafından.

mitokondri ve cıddırık bunu beğendi.
  10. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    Rıfkı hocayı bende çok takdir ediyorum mitokondrinin spora ara verdigi zaman nasıl bir göbek yaptıgını resimlerınden görebiliyoruz :D
    rıfkı hoca ne ögretti nasıl spor yaptırttı bilemem ama spora karşı acayip motive ettigini görüyorum
    benim için en önemliside budur
    Anlamadığım şey rıfkı hocanın neden reklamı yapılsın kitapmı çıkartıyor :D kasetmi yapıyor adam :D herkez ankaralımı burda spor salonuna yazılacaklar
    yapmayın allah aşkına ya
    takdir etmesini ögrenemedik gitti .....
    ben başta mitokondirin doktor olduguna bile inanmamıştım :D işi gücü yokta burda yazımı yazacak diye düşündüm yanılmışım işte
    yoğun hayatının yanı sıra gelmiş kopyala yapıştır düzenini bozmuş hatta çeviriler yapıp bilgilendirmeye çalışıyor bizleri biz o kadar garip insanlarızki
    bunu takdir etmemiz gerekirken bazılarımız hakaret ediyor bazılarımız reklamla suçluyor ...
    atalarımızın çok güzel bir sözü var bu konuda en çok uyan ata sözüde bu deve ile diken ilişkisi sanırım

kırıcı olmayın yazıların hangi bölümü sizi tatmin etmiyorsa,neresi size samimi gelmiyorsa sorun açıklasınlar ....

Takdir etmesini bilmedikçe ,takdir edileçek konuma asla gelinmez ......

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
    mjacksonwithus, ßarskan ve mitokondri bunu beğendi.
  11. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

tamam haklısınız belki bende aynı şekilde çok ismini duydum bir anda rıfkı hocanın sanki hoca durdu durdu birden patlattılar. ama şurada katılmıyorum bir personal trainer nerden baksanız aylık 250 300 euro karşılığında trainerlık yapıyor( kişisel antrenör ) istediğiniz kadar okuyup uygulayın, karşınızdaki bir hocanın işi aşmış başarılı aynı yollardan geçmiş bir adamın ağzından çıkan sözle bir olamaz.

en basitinden jay cutler mr olympia bu adam bir şey bilmiyormuda kişisel antrenörü var??? tabiiki hayır. parası olan herşekilde bu sporda önde götürür gerek supplement, gerek antrenör, gerekse beslenme. hepsi paraya bakar.

mjacksonwithus, petsy, ßarskan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Genetiğin bittiği yerde streoid devreye girer.....Bence iki insan aynı antrenmanı aynı hoca eşliğinde a yapacak vede steroid kesinlikle kullanmayacak işte ozaman kimin daha üstün olduğu ortaya çıkacaktır.....
    Bu arada üstünlükten kasıt kas yapısıyla ilgilidir mesela gelipte coleman bir powerlifting şampiyonundan daha üstün genetiğe sahip diyemeyiz değil mi neyse bu alakasızdı zaten.:)
    Dediğim gibi sonuçra colemanın aldığı ürünleri rakipleride alsada genede tamamen naturel olduğunda o kişinin gernetik yapısını görürüzaten benden bukadar der ve dopingi basar..

Bu arada genetik tabiki bencede fiziğin güzelliği için en önemli faktör bir adamın fiziği kötü ise 10 yıl çalışsada hiç çalışmamamış bir adamın fiziği daha estetik durabilir bu Allah vergisidir ona bir laf yok ama işin içerisine doping girdimi kardeşim ozaman işler karışıyor..

13. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bu Önemli Arkadaşlar Lütfen okuyun.....

Ankaranın sıradan beypazarı ilçesine emekliliğini geçirmek için milli güreş hocası taşınır...
    Canı sıkılır ve oradaki liseye gider beden eğitimi derslerine girmek istediğini söyler mevcut beden hocasıyla beraber derslere girer...
    Zamanla o lisedeki gençler spora aşırı ilgi duymaya başlarlar okul sonrası bie antrenmanlara devam ederler Atletizmin her dalı yapılır bu küçük sıradan ilçenin sıradan bir lisesinde......
    Ve Türkiyenin gençlerde Atltizm dalındaki madalyaların %90'ını toplarlar gülle koşu daha bir çok dalda...

Aklımdan çıkmayan cümle güreş hocası şöyle der o sokata süper futbol oynayan o pistte herkesi geçen kişiler değil aslında en iyi genetiği olan asıl iyiler evlerde babasından dayak yiyen boyacılık yapan çocuklarda selpak satan kızlarda asıl sporcular evlerde......
    Bu TRT 3 te izlediğim bir programdı....Gözlerim doldu İşte hoca farkı yönlendirme istek azim çok etkilemişti beni..

Usein bolta demişler ki sen leylek gibi uzunsun senden koşucu olmaz hatta araştırısanız eskiden yenilgilerini görebilirsiniz ozaman kısacası bu adamın genetiği müsait değil denildi ancak şimdi herkes dönmüş tam bir koşucu fiziği üstün genetik bolt.....

Elvanın rakipleri at gibiyken ve yenilgiler alırken senin fiziğin müsait değil çubuk kreker gibi bacakların var çat diye kırılır diyenler şimdi zaten uzun mesafe koşularında kısa ve zayıf olmak daha önemli demeye başladılar......

Sinan şamil sam'ada aynen kazanınca zaten boksta kasa gerek yok kazanamayınca bu fizikle bukadar yani anlamak zor ne diyeyim......

"... Ve her bilgi sahibinin üstünde daha iyi bir bilen vardır." (Yusuf Suresi, 76)

mitokondri ve ßarskan bunu beğendi.
  14. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Birçok spor dalında olduğu gibi bu sporda da genetik en önemli noktadır. Tabi bu durum yaptığı sporun gereklerini yerine getirenler için geçerli. Eğer bu işler steroidle gh kürleriyle kolayca halledilebilseydi günümüzdeki supplement firmaları jay cutlere, dexter jacksona, ronnie colemana tonla para dökmezler onun yerine sokaktan birini alır bol bol küre sokup çok daha az paralara anlaşma yaparlardı.
    Bu konuya en güzel örnek Markus Rühl - Kevin Levrone kıyaslaması olur herhalde. Madem genetiğin pek bir önemi yok olay kürlerde bitiyor, o zaman neden Markusun tricepsleri Kevininkiler gibi olamadı asla?
    Markus'un triceps genetiği o kadar kötü ki, forumda da paylaşılan bir videosunda karısı onunla "benim tricepslerim seninkilerden daha büyük" diye dalga geçiyordu.
    Ya da Dennis Wolf, neden Joel Stubbs'unki gibi bir sırtı bir türlü inşa edemiyor?

mjacksonwithus, mitokondri ve cadocx bunu beğendi.
  15. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    bence çok güzel olmuş bravo hocamıza..

mjacksonwithus ve mitokondri bunu beğendi.
  16. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Başka bir msjımda yazmıştım tekrar yazma ihtiyacı hissettim.Bu sporda kim ne yaşta nasıl başlarsa başlasın herkez herkezi bi çizgide yakalar belli bi sürede.İşte o anda kimin bir adım daha ileri gideceğini genetik,doping ve maddiyat belirler ama bu çizgide dağlar kadar boyutlara sahip değildir.Ulaşabileceğiniz limit noktalar günümüz kimyası ile beş aşağı üç yukarı bellidir.

Şahsen 10 sene içinde rusların bu sporda yıldızının parlayacağını düşünüyorum eğer alexey de bi problem çıkmaz ise.

17. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bir sporda başarı Ülkenin o spor dalına vediği önemle ölçülür...Eskiden Boks şampiyonları hep zenciydi şimdi ise Rusları ve yakın ırkları görüyorsunuz domine etmişler...
    Türk futbolu eskiden neredeydi şimdi ise çok daha iyi yerlerde yanlışmıyım...

Sayfayı Paylaş