bu konuya çözüm bulamıyorum yardımcı olun lütfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hector90 tarafından 26 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar. evimde 60 kg agırlık setim kısa ve uzun barım var bicepslerimi asagı dogru yaymak istiyorum Preacher curl hareketini evde yapamıyorum baska bi hareket varmıdır?? bide tricepste at nalı cıkarmak icim cable **** gibi bi hareket vardı tam hatırlayamadım onun evde yapabilicek baska bir versiyonu varmıdır şimdiden sagolun

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Biceps' i aşağı doğru yaymak derken ? Acaba benim tahmin ettiğim şeyden mi bahsediyorsun ? Biceps'lerini sıkarak bir poz resmini gönder. Eğer biceps'ler ile dirsek arasındaki boşluktan bahsediyorsan, bu genetiklerinle alakalı. Biceps'te Yüksek bağlantı noktası. Yapabileceğin bir şey yok.

Pressdown-Pushdown ve versiyonlarından bahsediyorsun sanırsam. Bunların yerine, Dips, kickback deneyebilirsin.

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Eğik sandalye kullan

4. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    en yakın zamanda yükleyecegim..anlatmak istedigim pazularımı sıktıgım zaman omuz tarafına kayıyor ve dirsek kısmı cok boş görünüo buda hacimsiz gösteriyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:42 ----------

egik sandalye derken neyi kastettin kickbody biraz acarmısın... genetikle alakalı oldugunu düşünmüyorum cunku zamanında calısırken hareketin en alt noktasına inmiyordum yani fazla indirmiyordum barı yada dumbell ı bu yüzdende oldugunu düşünüyorum biraz

5. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    genetiklerle alakalı olduğunu düşünmesen de aklının bir köşesinde bulunsun. Full Range of Motion iyidir tabi ama bence sorunun çözümü o değil. Çünkü bu tip sorunların % 90' ının cevabı genetikler. Örnek ;

hector90 bunu beğendi.
  6. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    genetikse o zaman en iyi duruma getirmeye çalışacagız baska caresi yok... full range of motion nedir forumda arattım bulamadım

7. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    kısacası eklemin tam açıda çalışması. Örneğin, Squat' ta kalçalar paraleli geçip mümkün olduğu kadar yere indiği zaman hareketi tam açıda yapmış oluyoruz. Örneğin, Barbell Curl' de dirseklerin kilitli olduğu en aşağıdan - en yukarıya kaldırışı icraa ettiğimizde tam açıda çalışmış oluyoruz. Senin bahsettiğin gibi, barı yarı yolda yahut da tamamen inmeden geri-yukarıya kaldırdığımızda eksik açıda çalışmış oluyoruz. Hangisi daha iyi ? Sürekli Full Range Of Motion'da mı çalışmamız lazım ? Sürekli bu şekilde çalışmanın eklemlere zararı olur mu ? Ayrı bir konu ve belirsizlik...

8. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hmmm...o zaman surekli full range of montionda calısmak lazım cunku ben öle yapmayınca alt taraf fazla calışmıo suan tam anlamıyla calısıyorum alt taraftayken kaldırırken cok zorlanıyorum yukarı kaldırdıkca kol alısık oldugu için rahatlıyorum...preacher curl alt bölge için cok iyi diyorlar ama evde bunu yapabilicek alet diyeliim o zımbırtıdan yok sırf bu yüzden bile salona yazılmayı düşünüyorum

9. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Flexor hocanın evde çalışma programına göz at. Orada scott curl var koltuk altını sandalyenin sırtına dayayarak yapabilirsin.

hector90 bunu beğendi.
  10. hector90

hector90 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aynen buldum az önce iyiymiş valla denicem hemen :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:29 ----------

bişey daha sorucam cable*** die bi hareket vardı adını unuttum şimdi tricepste at nalı yani dış bölgeyi cıkaran hareket yanılmıyosam onu yapma imkanımız yok dimi evde

Sayfayı Paylaş