Bu konuda bilgisizim yardımcı olabilecek birileri varmıdır ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kzmcl35 tarafından 29 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kzmcl35

kzmcl35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba öncelikle kendimden bahsedeyim ben Kazım foruma ara ara girip bakıyordum dün üye oldum. daha önce spor salonuna gittim ama gittiğime pişman oldum acayip soğuttular beni program yazılcaktı nezaman yazcaksınız dediğimde bir kağıda adımı soyadımı yazıp geri oraya koyan biri vardı orda doğru düzgün göstermiyordu bile ilk gun şuna şuna şuna sıratla 3x12 binceksin ağırlıkları kendine göre ayarla dedi ve sonraki 1 aylık süreçte sana gösterdiklerim sana gösterdiklerim diye devam etti haliyle bende bıraktım. Gerçekten hevesim vardı halada var ama salona gidebilecek zamanım yok bende ne yapayım derken birtane ağırlık sehpası aldım baş tarafında ağırlık tutma yeri olmayan tamamen yatıp mekik sehpası olabilen bacak hareketi + arm curl dedikleri hareket varmış tam bilgim yok hareketler hakkında ürün resmi bu : http://images.hepsiburada.net/assets/Spor/300/Spor_1445412.jpg
    ağırlık tutma yeri olmayan birini almamdaki amaç sağlam değiller sallanıyor arası çok dar dedikleri için. kendim yaptırıp ya da uygunsa hazırını sağlamını almayı planlıyorum.
    konuya gelecek olursak
    17 Yaşımdayım
    boyum 172
    kg 53
    zayıf yapılı biriyim tüm aile evlilik sonrası tabiri caizse halk arasında (yarma) dedikleri tiplere dönüşmüş

Ben boyumun biraz daha uzamasını en azından 180 olmak istiyorum
    Bu bölümdeki sabit konulardan Yeni başlayanlar için program yazısını inceledim
    Beslenme yazısını inceledim ama kendime göre olanını bulamadım

Ben gelişmek (kas + irilik ve boy anlamında) istiyorum

Bench sehpasının yanı sıra neler almalıyım bilemediğimden bar vs daha almadım

Nasıl bir çalışma programı belirleyeceğimide bilmiyorum sanırım birde barfiks barı almam gerekiyor lat barı dedikleri ürünü almam gerekiyormu eğer alıcak olursam gelecek ay alabilirim bu ayki bütcemi plakalar ve bar lar ile baya aşmış olacağım
    yorum yapıp öneride bulunacak herkese teşekkür ederim saygılarımla

2. qwaxs

qwaxs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hoş geldin kardeşim. Bütün salonlar kaliteli olmayabiliyor bende ilk salona gidişimde problemler yaşadım sonra değiştirdim
    5 ay devam ettikten sonra artık evde çalışıyorum. Beklentilerin hakkında şunu söyliyim sana
    boyun vg ile uzamaz genlerinde olması lazım. Kas irilik kalıp vs olur onu dert etme. Sehpa ayarlamışsın
    ama dumbell olmadan anca karın çalışabilirsin dumbell alman şart. Dumbell ile sırt göğüs kol omuzlarını
    çalıştırabilirsin salondaki aletlerin yerini tutmasada alt yapıyı oluşturursun.
    Birde sana kapı barfiksi almanı öneririm fiyatı çok fazla değil ben geçen sene aldım sabitlediğim yerde duruyor hala 25 lira bişey.
    Dumbell da ayarlanabilirlerden olsun flanşları tak çıkar yapıp zamanla ağırlıkları arttırırsın.

3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş