Bu Kadar Zamanda Bu Gelisim Mumkunmu???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gymnast tarafından 22 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.swt.bz/entrainement/entrainement-haute-intensite-arthur-jones.php

dostlar, linkte karasan'ın adamı casey viator var. nece olduğunu dahi anlayamadım ama iki tarih vermiş. aralarında 28 gün var. ve bu kısa dönemde hem hacimlenmiş hem hatlanmış. bu kadar ileri seviye bir sporcu için bu mümkünmüdür. dop olsa bile??? ki olay 73 te geçiyor.

birde şu linkteki muhterem şahıs neyin peşinde. üzerinden renault 12 toros geçiren adam bile cesaret edemez buna.??
    http://www.swt.bz/exercices/index.php

2. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,
    Ilk resımlerdekı tarıhler kesınlıkle fake, bu ıkı vucut arasın fark her turlu takvıye ıle bıle en az 4-5 ayda saglanır.

Ilk resım sısko fakat olculu olsa , ıkıncı resım ıse daha parcalı ama bıraz kuculmus olsa anlarım, bulk donem ıle defınısyonun
    farkı ılacla 3-4 haftada ınanılmaz bı fark ortaya cıkarabılır, ama ılk resımdekı kas kutlesı zaten az.

Ikıncı lınktekı salak makıne leg press bulamamıs bu acayıp hareketı yapıyor, ama bu hareketın yapılması mumkun degıl cunkubasarken denge ılla bozulacaktır, kafayı gozu yarar adam, dostum sen bu sıteyı nereden buldun bılmem ama bır daha arkana
    bakmaksızın uzaklas bence o sıteden .

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Fransızca, alttaki yazıda da açıklıyor üstteki fotoyu. Anladığım kadarıyıla çeviriyorum.
    1973 yılında; Casey 1.78 boyunda 90 kg. iken bir iş kazası sonucu işaret parmağından bir parça kopuyor, bu yüzden tetanoz aşısı oluyor ama aşıya alerji sonucu ölüm tehlikesi atlatıyor bu arada 4 ayda 90kg. dan 75kg. a düşüyor.
    Mayıs 1973te haftada 2 kez 30ar dakika olmak kaydıyla Arthur Jones gözetiminde, Nautilus makineleriyle çalışmalarına yeniden başlıyor. 28 günde 28 kg. kas alıyor ve 8 kilo yağ yakıyor. Sayılar o kadar sıradışı ki Mike Mentzer bile Heavy Duty II kitabında konuya şüpheyle yaklaştığını belirtiyor ve Casey'nin Jones'un güdümüyle, steroid aldığından şüphe ettiğini söylüyor. Daha sonra ortaya çıkıyor ki, Casey makinelerle yaptığı çalışmanın yanı sıra her gün uzun saatler boyunca serbest ağırlıklarla çalışmış. Son tahlilde de belirtilen o ki; gerçekler ne olursa olsun, fotograflarda göründüğü kadarı da Arthur Jones efsanesine yeterli katkıda bulunuyor.
    Umarım mümkün olduğunca doğru çevirmişimdir. Oldukça ilginç bir hikaye, 28 günde 28kg. kas, kas hafızası da olsa, steroid de olsa imkansız göründü bana.

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Masteer, oldu mu simdi, o makine, seninde sevdigin HIT yöntemlerine en büyük katkılardan birini yapmış olan Arthur Jones'in geliştirdiği, Natilius Pullover makinesi.
    Resimdeki görüntüler, 30 senedir tartışma konusu, daha önce forumda Colorado deneylerinden bahsetmiştim.
    Arthur Jones, vücut geliştirme merakı kadar ilginç hobileriylede tanınıyordu.
    Mesela resimde fil yavrusuyla ilgilenirken görünüyor.
    Bu resimde görülen, orta yaşlı ve oldukça kaslı adam, aynı zamanda dahi bir iş adamıydı ve zamanında dünyanın en zengin işadamlarından birisiydi (milyar dolarları var yani)
    Bu adam natilius aletlerini geliştirmenin yanında, HIT yöntemine büyük katkılar yapmış bir adamdı.
    En has öğrenciside, Casey Viator idi.
    Casey Viator onun gözetiminde, tarihin en genç Mr. Americasi oldu.
    Şimdi Colorado deneylerine gelelim.
    Arthur Jones, içinde timsahlar gibi vahşi hayvanlarla dolu olan, devasa bir çiftliğe sahipti (adamın hobilerinden biriside bu, parasi bol olunca istediğini yapıyor amcam)
    İşte bu Colorado'daki çiftliğinde Casey Viator'u özel olarak çalıştırıyor.
    veeeee,
    Hala tartışılan ve birçok insanın doğal olarak inanmadığı bu efsanevi deneyde,

Casey Viator'un , 28 günde, tam 63 pound, yani 28.5 kilo kas yaptığı iddia ediliyor.
    Kilosu 63 pound artmiyor, 45 pound artiyor, 18 pound'da yağ kaybetmiş olduğu için, toplamda 63 pound kas kazanmış sayılıyor.

Bu deneyde hatırlanması gereken birşey, Casey Viator'un o deneye girmeden öncede çok baba bir vücutçu olması ve sanırım zaten uzun bir aradan sonra, yani kas kaybetmiş ve yağlanmış haliyle o deneye girmesi.
    Yani işin içine, muscle memory denen, kas hafızası devreye giriyor.
    Alt yapısı muazzam olduğu için, kısa zamanda eski haline gelmiş olması olası.
    Ancak toplamda 63 pound kazandığına bende inanmiyorum (kas hafızasıda bir yere kadar!!!)
    Zaten adam, büyük iş adamı, belli ki, bu deney, onun bir pazarlama hilesi.
    ama şu kesin, bu adam iyi bir antrenördü, HIt yöntemine büyük katkıları oldu.
    ve ben, ilk kez vücudunu görüyorum, denir ki, bu adam 3-4 saat uyurmuş ve junk food dışında bir şey yemezmiş buna rağmen, 44 santim kolları varmış, yani iş adamı deyip geçmeyin, kaslı bir moruk Arthur Jones, ne yaptığını biliyormuş.

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Fransızcana sağlık Blitz, senin çevirin ve benim tarih bilgimle (vücut geliştirme tarihi :lol: ) olayı açıklığa kavuşturduk.
    Son tahlilde, şarkıdaki gibi, biraz gerçek biraz rüya...

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada Arthur Jones'un yasadigini bilmiyordum, 1986 yilinda Natilius sirketini satmis ve Colorado'daki ciftliginde huzur ve zenginlik icinde yasiyormus.

40'li yaslarinda cekilmis bir resmi...

Biceplerinin cok iyi oldugunu gosteren bir resim (genetik olarak bicepleri cok kuvvetliymis)

Enteresan bir adam, bu adami tanimadan oncede dusundugum bir sey.
    Cok zengin bir adam olup, hobilerimin tadini cikarmak isterdim, bu adam bunu basarmis bir insan, gercekten dunyada ilginc insanlar var, bu da onlardan birisi...

7. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İkinci linkteki adam DELİ tek açıklaması bu .Hem deli hem de çocuğu olamayacak bir deli :lol: :lol:

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kendisi 60'li yillarda Amerika'nin en iyi deadlift yapan adamiymis, sanirim o resimde, açıdan dolayı öyle görünüyor, cünkü bir yerde baktım, bu resmin altına Wilber Miller, ağır kiloyla leg press yapıyor deyip geçiştirmişler, sandığımız gibi, halteri pressliyor olsaydı, eminim daha bir üzerinde dururlardı :D

Sayfayı Paylaş