bu kadar hızlı kilo verirsem sarkma vs. olurmu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve halogong tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    programımla ilgili konu açmıştım.

başlayalı 5 gün oldu galiba tam hatırlamıyorum.ağırlık çalıştığım günler 0.5 kardiyo günleri 1 kilo veriyorum.

ilk tartıldığımda 94 tüm bu akşam tartıldım 90,4 çıktı.1,5-2 haftaya 80 e inerim gibime geliyor.zorlarsam 1 haftada inerim ful kardiyo ile ama korkuyorum kötü bi görünüm olur diye.

bu program ile devam etsem başlıkta belirttiğim sorunu yaşarmıyım.

edit: programımın linki https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-baslayanlar-bolumu/programim-dogru-mu-yanlis-mi-80772.html

tekrar sayısını yükselttim
    göğüs ve kol x20
    omuz x20 arka kol ise 15 arka kol baya zorluyor
    sırt ve karın ise barfiks mekik şınav ile çalışıyorum
    .

Son düzenleme: 26 Eylül 2013
  2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Hızlı kilo veriminde bu tarz problemler olacaktır.

3. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    peki 2 hafta da versem buda mı erken olur.veya bunu engellemenin bi yolu yokmu.

4. Rash4ever

Rash4ever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben şimdi anlamadım sen 5 günde 4 kilo verdin, Kardiyo çalıştıgın günler 1 kilo veriyosun vede zorlarsan 1 haftada 10 kilomu vermeyi planlıyosun yanlışsam düzeltirmisin?

5. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    senin dediğin doğru ben biraz eksik yazdım.1 saat kardiyo yapıyorum ve 1 kilo vermiş oluyorum.3-4 saat bisiklet sürüp indikten sonra 10dk yerine 30dk koşsam 10 kilo rahat verebilirim ama kötü bişe olmasından korkuyorum.

6. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Engellemenin yolu düzgün beslenme ve spordur.

7. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
  8. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Çok az besleniyorsun bunu artırman lazım.

9. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    hmm.ne gibi yiyecekler ekleyebilirim.dolapta baya sucuk duruyor içim gidiyor ama yiyemiyorum :) sabahları biraz yesem bi problem olmaz sanırım.

10. Rash4ever

Rash4ever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ya gece oldu ben ne okuduğumu anlamıyorum yada sen sallıyosun kardeş hiç kusura bakma ama. Normal bi insanın günde 1 kilo veya haftada 10 kilo vermesi imkansızdanda öte bişey Hulk gücünde falan olman lazım. İstersen 3-4 saat bisiklet değilde(ki bunu yapmak imkansız gibi bişeydir) 3-4 saat hiç durmadan koş yakacagın maksimum kalori 4000 olur ki bu imkansızdan öte bişeydir 4000 kalori yakıp üstüne bide ayakta durabilecek adam tanımıyorum ben yada sen paralel evrenden yazıyosun ben tamamen farklı bi dünyada yaşıyorum. 1Kg=7770 Kaloridir yani senin günde 7770 kalori yakabilme yetenegin var(hiç yemek yemediğini düşünürsek böyle) hatta zorlayıp 1 haftada toplamda 77.770 kalori yani günlük 10.000 küsür kalori yakabilme yeteneğine sahipsin ben bu sonucu cıkarıyorum burdan yanlış anlamadıysam? Ben 9 ay kendimi öldürdüm nerdeyse her gün spor yaptım günde 20 dk koşup 20 dk bisiklet sürdüm çok sağlam ve sıkı diyet yaptım 45 kilo verdim sen ise 1 ayda 40 kilo kendini zorlasan verirsin öyle mi?

Anlamadıgım nokta shaq kardeş sen nasıl olurda farketmedin bu saçmalığı benim hala kafam almadı okuyorum 10 defadır yanlışmı okuyorum acaba diyede?

11. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    İlk zaman hızlı verecektir sonra yavaşlayacağını bildiğim için o dediklerine yorum yapmadım. O konuda haklısın zaten öyle birşey imkansız. Kilo olarak benim günde 2 kilodan fazla değiştiğim olmuştur ama referans alınan saat önemli. Benim burada düzeltmeye çalıştığım temel yanlış yani beslenmeyi düzeltmekti.

12. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    Istedigini soyleyebilirsin seninle tartismaya girmeyecegim.programa baslamadan once konu actim nasil diye iyi dediler.o gun 93,8 kiloydum.aradan belli bi zaman gecti.aksam gittim tartildim ve 90 yaziyordu.kimseye yalan borcum yok.banada sacma geliyor ama veriyorum iste ne yapayim.

13. Rash4ever

Rash4ever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tamam o konuda haklısın ilk başlayınca fazladan verilir dediğin doğru çünkü onlar su kaybıdır. Günlük kilo değişimindede haklısın yeme içme durumu ağır kardiyo gibi etkenlere bakılarak bu olabilir fakat arkadaş su kaybını kilo vermek sanmış büyük gaza gelmiş önümüzdeki günlerde beklediği sonucu almazsa hayalkırıklığına uğrayabilir bence. halogong kardeşim senin o kadar kiloyu vermen imkansız keşke o kadar kolay olsa ama öyle bir dünya yok açıkçası..

Su kaybın tamamen bitmiştir diye tahmin ediyorum bitmediyse bile 1-2 kilo daha max. verirsin ondan sonra haftada 1 kilo verirsen çok şanslı say kendini moralinide bozma 8-9 ay gibi sürede 45 kilo verip 8 kilo kas inşa ettim ben en azından kendimi küçük derecedede olsa tecrübeli sayarım bu konularda. Tek tavsiyem gaza gelip sonra hüsrana uğrama sabırlı ol acelede etme kilonu verip öyle kasta yapabilirsin yağ yakımına devam et benim tavsiyem bu umarım istediğine ulaşırsın.

14. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Neyse sonuç olarak beslenmeni düzeltmen senin için iyi olacaktır.

Konu karşılıklı atışmalara dönüşmesin derim.

15. Rash4ever

Rash4ever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeş ben sana vermedin demiyorum ben başladıgımda 110 dum 6 gün sonra 106 a düştüm ama ben araştırmıştım su kaybı olacagını biliyodum daha sonra 107-108-109 a çıkıp tekrar inmeye başladım vede şu anda tam 65 kilo 600 gramım kilo vermede bilgiliyimdir yani o dediğin şey imkansızdanda öte 5 günde 3-4 kilo verdinmi ? Verdin eyvallah ona itirazım yok ama günde 1 kilo veyahut haftada zorlayıp 10 kilomu vermek? Kusura bakma ama öyle bi insan yok bu dünyada ben sana gerçekleri gör diye söylüyorum bunları.

16. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    Hmm suyu hic dusunmemistim.2 hafta olmasi sart degil 2 ayda yeter.2 aydan fazla ugrasamam cunku vaktim azalacak ilerde.80 olsam yeter de bu kadar zor mu 10 kilo vermek :S

17. Rash4ever

Rash4ever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Vede lütfen yanlış anlama kardeşim bu konularda hiç bir zaman ne alay ederim nede insanların heveslerini kırıcı şeyler söylerim fakat ne yaptığını bilde ona göre davran diye yazdım bunları ilk başta dalga geçiyosun sandımda öyle değilmiş ama dediğim gibi ilerde istedigini alamayınca moralin bozulup, sıkılıp bırakabilirsin sporuda diyetide bunu yapma diye yazıyorum bunları.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:34 ----------

Kardeş 10 kilo çok bi kilo değil aslındada sen sağlıklı sarkmalar oluşmadan vermek istiyosun ki buda 2.5 aydan kısa bir sürede vermemeni gerektiren bir durum maximum kilo verme haftada 1 kilo olmalı ki bundan fazlası zararlı olabiliyor sen sarkmalar olmasın istiyosan 2.5 ayda düzenli diyet + spor ile 10 kilonu verip + kas inşa edip sarkmayan bir deriyede sahip olabilirsin keşke daha kolay yolu olsa ama yok malesef.

18. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    Hmm neyse ben programa devam edeyim de shaq beslenmen yetersiz demisti ne ekleyebilirim ki hic aklima gelmiyor.

19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    "Kilo veremiyorum :(" başlıklı konunu bekleyip orada mı "oku" yazayım, şimdi mi müdahale edeyim bilemedim.

20. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bence beslenme bölümünde yazılan başlıkların çoğunu okuyarak baştan program yapmak daha iyi olur.

Acelem var hemen vermem lazım tarzı düşünceler yanlış.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş