Bu kadar da yetti artık nedir bu insanların derdi?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 13 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bu belki 100. konu olacak ama yazmadan da rahatlayamam. Yaşım 15 benim, şanlıurfa da yaşıyorum, bu güne kadar okulda şöyle böyle demsinler diye tek birine bile v.g yaptığımı söylemedim, ama geçnlerde supplemente başladığım için gelip sormaya başladılar nedir o zararlı değil mi falan filan oturdum bende sanki anlayacaklarmış gibi anlatıyorum sen misin anlatan, yok dostum zararlı bunlar babma diyor ki şöyle yaparmış, herkes diyor ki v.g yapanın boyu kısa kalırmış, benim amcam gitti bunlardan kullandı hiç işe yaramadı. sanarsın bunu diyenler hep 10-20 yıllık v.g şampiyonları, böyle dediklerinde çok feci sinir oluyorum, okulda astığım astık biri değilim sessiz içine kpanık tiplerdenim, geçen beden eğitimi dersinde, kolsuz tişört giydim onu bile büyüttüler hava mı atıyorsun diye, sanki işim yok sana kendimi kanıtlayacağım, vallahi yeter artık yahu ailem bile birşey demezken bunlar böyle hergün salak salak konuşunca sinir oluyorum bar içimi dökeyim şuraya dedim,biliyorum böyleleri hiç bitmeyecek ama ne yapalım, unutmadan birde duruş olayı var spordan dolayı göğsüm ileride benim yani doğal olarak, gelen geçen; "düzgün dur lan hava atacam diye kasma kendini" bu nedir? çok oluyor böyle olaylar, genelde takmam ama 1 yılın birikimini kustum sayılır.

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    urfa gelişiyor..neyse şimdi biri çıkar ortaya hiç çekemem bu saatte..:)...neyse...ben urfalıyım..seni tanımak isterim..

o lafların hiçbiene aldanma...sen devam et azimle çalışmana..ilerleyen zmanaalrda sendeki gelişimi ve değişimi görünce vay be diyecekelr..ama bunu dışa değil içlerindne diyecekler...

çekememizlik,kıskançlık ,içgüdüleriyle hareket eden insanlar onlar....

sen aldırma..aynen devam et..yaşın henüz genç..ama son olarak keşke bu yaşta başlamasaydın suplement olayına...

kolay gelsin...

Son düzenleme: 13 Ekim 2011
    sultanmehmed bunu beğendi.
  3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    15 yaşındasın ve boy uzaman devam ediyorsa vücut geliştirmede hafif çalışman lazım gelir.

Supplement kullanımındaysa 15 yaş sınır kabul edilebilir, bilinçli ve ihtiyacın olduğu kadar kullanabilirsin. Wheye ihtiyaç duyuyor musundur? Bunu ben bilemem ama pek zannetmiyorum.

Her sohbet de herkesle yapılmaz. Lafının dinlenmeyeceği biliyorsan hiç haysiyetini çiğnetme.

İçine siniyorsa da para verip kullanmaya devam et. Kimseye hesap vermek zorunda değilsin. Sana o supplementin parasını veren ebeveynlerin hariç diyorum elbet.

Dipnot: Benim çocuğum olsa vitaminler, mineraller, antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri dışındaki takviyeleri alması için hiç bir türlü destek çıkmayıp karşı çıkardım.

Son düzenleme: 14 Ekim 2011
    Azi, mtcinar, Berkthagar ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Belki biçok kişi tepki göstericek ama birisine bahçenin ortasında dersini verirsen bidaha kimse gıkını çıkaramaz. Kendim denedim gördüm dostum insanlarla en iyi iletişim yöntemi bu. Vücut geliştirme yapmamın bu kadar acıya katlanmamın tek nedeni haddini bilmeyenleri cezalandırmak.

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    1- sende belirtmişsin çok kişi karşı çıakcak ilk söylemim o yönde...kesinlikle şiddet önermeyelim..

2- bahsettiği şehir de o şeyler kolay dır ancak sonuda önemlidir..arkadaşımız,kardeşimiz daha 15 yaşında ve tam deli çağları...

Önerim ; kulakalrını tıka idmanını yap ,besleneme dikkat ve estetik fenomen'in de dediği gibi herkes ile muhabbete girme(v.g konusunda) çünkü bu konuda gerçekten herkes herşeyi biliyor yaahu ;)

Azi, sultanmehmed, ysn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben vg konusunu kımseyle konusmuyorum hatta kımseye hıcbır konuda fıkır dahı vermıyorum

gecen gun gıttıgım salonda her antrenman sonrası tavuk pılav yıyen 2 genc gordum bende ıyı nıyetımle uyarım dedım . gıttım anlattım bu yaptıklarının yanlıs oldugunu cunku antrenman sonrası gereksız yere hem mıdelerı yorcaklarını hemde gereksız yere mıdeye kan akısı olucagını anlattım . bayada bılımsel anlattım hatta onerıde bıle bulundum antrenman sonrası ıcın . ama aldıgım cevap hanı sınırlendım dıcem ama o bıle yetersız kalır gercekten kalp kırıcı 2 sıde bana donup sanane sen ne karısıyon yaptıgımza dedıler . bende ıyı sız bılırsınız deyıp uzaklastım yanlarından

yanı spor salonuna gelen dısardan gorsen ne kadar da ıyı calısyor aferım ya deyıp konustugun bırı bıle sacma sapan bırı olabılıyor

o yuzden ole herkesle konusmayın her konuyu . cunku ınsanlar cahıl ve bısey anlatamıyorsunuz

j.claude.er, sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.
  7. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    insanların agzı torba degilki büzesin demiş ya adamın biri çok dogru söylemiş , genç arkadaşım bu tür insanlar her zaman hayatının bir bölümünde olacak maalesef , yapabilcegin fazla bişey yok , ben 27 yaşındayım cocukluktan beri böyle saçma sapan laflar duymaya alıştım her konuda , özelliklede biraz sessiz sakin biriysen hemen üstüne çıkmaya , egolarını tatmin etmeye çalışırlar , onun için takma fazla kafana herşeyi......ben bu duruma tek çareyi insanlarla fazla muhattap olmamakta buldum , özellikle çok samimi olmadıgım kişilerle fazla muhabbet etmem , soguk insan derler benim için cogu kişi zaten..... bunun iyi bişey oldugunu kesinlikle söylemiyorum ama beni kendilerinin bu hale getirdiklerini bilmiyorlar , hayata karşı her an gard almış durumdayım , çok rahatsız bi durum ama naparsın işte bizimde kaderimiz böyleymiş demek

demircan256 bunu beğendi.
  8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben amatörüm, bu spora amatörce yaklaşıyorum, sağlığımı korumayı ve kaslarımı güçlü tutmayı amaçlıyorum. müsabık değilim, müsabık olmayı da düşünmüyorum.

ben eğer ilerde çok ciddi biçimde müsabık olunmayı düşünülmüyorsa, 15 yaşında BB antremanlarında vücudunun çok güzel tepki verdiği görülmüyorsa, yani özetle kişi gelecek hayatını BB üzerine kurmuyorsa protein tozuna bile karşıyım...yumurtanı ye, peynirini ye, sütünü iç, tavuğunu etini kıymanı ye, yeri gelir kuruyemişini ye, ama o yaşta protein tozlarından medet umma...

15 yaşında kaç kg ağırlığı kaldırıyorsunuz da kaslarınızın çok yıprandığını ve hızlıca kendini tamir etmesi için wheye ihtiyaç olduğunu düşünüyorsunuz? garip.

Azi, bravehearts, j.claude.er ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    15 yaşta supplement? bence de gereksiz...
    onun dışında söyleyebileceklerim, kafanı takma o tip insanlara. çoğu insan moralini bozmaya çalışarak üste çıkmaya çalışır. çok çok sıkıntı olursa bir dövüş sporuyla da uğraşmaya başlarsın olur biter :D

sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.
  10. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Sizler bu sporu dövüşmek ya da birilerine diş geçirmek için mi yapıyorsunuz?İnsanları şiddete yönlendirmek nekadar doğru? Sizlere geçmişte yaptığım bir sporla ilgili bir yazı paylaşmak istiyorum. Adı Kendo...

Kendo kelimesi Japonca’da “Kılıç Yolu” anlamına gelmektedir. Japonya’da olduğu kadar genel olarak Asya, Avrupa ve Amerika’da da en yoğun ilgi gören budo (savaş disiplinleri) dalıdır. Kökenleri samurai sınıfının esas silahı olan Japon kılıcı katana ‘nın kullanımına dayanmaktadır. Modern Kendo, yaklaşık üç asır önce shinai (bambu kılıç)’nin ve bogu (antrenman zırhı)’un Japon savaşçılarının çalışma aracı olmaya başlaması ve geleneksel kılıçla savaş sanatının bu sayede güvenli ve serbest çalışımıyla bugünkü şeklini almıştır.

Kılıç sanatının o zamanki temel amacı rakipleri en etkin şekilde öldürmekti. ?Bushi? savaşçılarına düşmanlarına gereksiz acı çektirmemeleri amacıyla anında öldürmek öğretilirdi; bu düşünce ?Bushido? yani Savasçının Yolu’na ait bir gelenekti.

Kendo, fiziksel gücün olduğu kadar zihinsel ve ruhsal gücün de kullanımını ve gelişimini öngörür. Cesaret, hızlı ve sakin karar verme, ekip bilinci gibi yetenekleri, saygılı ve kibar olmak gibi belli davranış kalıplarıyla birlikte çalışanlarına yansıtır. Barındırdığı binlerce senelik geleneği ve kişisel gelişime dayalı olan kendine özgü amaçları, Kendo‘nun spor olmak ötesinde farklı bir öğreti olduğunu kanıtlamaktadır.

Kendo Çalışmanın Amacı;

Zihni ve Vücudu birleştirmek,
    Dinç bir ruhu işlemek,
    İnsan nezaketi ve onurunu saygın tutmak,
    Diğerleriyle samimi olmak,
    İnsanlar arasında barış ve refahın desteklemesini sağlayacaktı.

Görüldüğü gibi rakibine acı çektirmeden öldürücü darbe indirilmesini sağlayan "Kendo" adlı bu sporun amacı bile güç gösterisi yapmak değildir, belirli bir felsefesi vardır. Bu sporun da amacı bu olmamalı, insanları yanlış yönlendirmemelisiniz.

sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.
  11. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Ben boxa destek olarak ağırlık yapıyorum. Üstte bi arkadaş ta demiş sessiz sakin gördümü hemen tepene çıkıyolar ne kadar sabırlı olursan o kadar üstüne geliyolar. Beni kimsenin üzmeye hakkı yok beni üzeni ben de üzerim.

12. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    böyle insanlara diyecegin teş şey sizle muhattap degilim. size benle muhattap olabilme şansını dahi vermiyorum.
    bu insanlar ciddiye alınıcak kafa yorulacak insanlar değil. ne demişler cahil dostun olacagına alim düşmanın olsun...
    şahsen benim tartışacagım insan boş insan olamaz. insanlar cahil olabilir ama hem cahil olup hem de bilmedigi kulaktan dolma bir takım şeyleri görmüş geçirmiş gibi savunuyorsa karşıma alıp birşeyler anlatmaya çalışmam onu kendi cahilligiyle başbaşa bırakırım...

ayrıca protein tozuna bu yaşta gerek yok. senin takviyeye ihtiyacı olacak kadar kas kütlen yoksa paranı boşa harcamış olursun
    savaş abinin dediklerini dikkate alırsan çok iyi olur.

13. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Vücut istiyorsa elbette gerekir günümüzde ABD 'de 13 yaşa kadar kullanımı düştü fakat 18 yaş üstü tavsiye ediliyor..Yorumlarda ki yazılar gayet normal :)

Ben 16 yaşındayım ve bilinçli şekilde antremanlarımı,beslenmemi ve protein tozuda kullanıyorum haftada belli günler ağır antremanlar yapıyorum o günlerde özellikle protein tozunu kullanıyorum..Benim boy uzamam 2 sene önce durdu 1.79'da kaldım :)

SAVAŞ74 elbette dediğiniz doğru fakat 16 yaşında olup iyi ağırlıklara girilemez diye bir şey yok bir tek o dediğinize katılmıyorum genellemede %90'ı dediğiniz olsa da %10'luk kısımıda söz konusu..

Bu forum hariç yaşamımızda herkes bir şeyler söyler boy uzatmaz,şöyle olursun böyle olursun demeleri gayet normal fakat Arnold vücut geliştirmeye başladığı boy ile 2-3 senedeki boyu aynı mı..Boy uzamasını engelleyen hareketler de var ve fazla ağırlıklarada girmek elbette boyu etkileyecektir :)

Ebeveyn konusun da anne babaya saygı duymak lazım ben öyle yapıyorum anne baba olmayınca belki biz anlamıyoruz ben gayet normal karşılıyorum ve fazla tepki vermeden bilinçli halde sporumu yapıyorum

Toplum da,salonda ve okulda vücut geliştirme hakkında hiç bir şey bahsetmemek en iyisi ben öyle yapıyorum moralini bozma eğer severek yapıyorsan motivasyonuna devam edersin :)

Not:Elbette yazdıklarımda hatalar olabilir benden fazla bilgisi de olan mutlaka vardır yanlış bir şey dediysem özür diliyorum :)

14. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Kafana takma diyecem ama moralini bozuyorlar bence bir süre sonra birşey demeyi bırakırlar cevap verme hiç spor hayatında başarılar umarım istediğin noktaya ulaşırsın. Supplement konusunda hap yazmışsın ama amino asit ise protein tozu al bence gene kendi kararın ama

15. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    konu uzamış genel bir cevap vereyim;

öncelikle bir urfalı daha varmış olmasa özelden konuşuruz,

supplemente gelince whey kullanmıyorum sadece gainer onu da hiç kilo alamadığım için kullanıyorum çünkü kilo alamayınca bir yerde gelişim tam olmuyor vucut toparlanmıyor falan onuda sürekli kullanacak değilim ama protein tozu falan kullanmıyorum.

evet zaten insanları çok dinleyen birisi değilim ama içimi boşaltayım birikmesin dedim ve rahatladım, benim mesela göz bozukluğum var ama salonda asla gözlük,lens kullanmam neden? çünkü etrafa dalmayayım falan filan işte dikkatimi bozmasın diye,zaten bu sporu hiç bir zaman kavga için yapmadım mesela artık gelip sık kolnu falan demeye başladılar onu bile yapmıyorum çünkü bu sporun sadece kolu sıkıp al bak bu kas demek olduğunu sanıyorlar,

son olarak supplement olarak gainer kullanıyorum onuda fazla uzatmam, ağırlıklara gelince hiç bir zaman kısa kalırım korkusuyla bu sporu yapmadım çünkü biliyorum ki belirli hareketler dışında bu spor boyu kısaltmaz, kulağımı da bu süreden sonra tamamen kapatıyorum, oh be rahatladım.

16. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    güzel demişsin ama kilo alamıyorsan ya metobolizman çok hızlıdır yada karbonhidrat ağırlıklı beslenemiyorsundur ayrıca protein tozu kullansan daha iyi olur bu arada ben kavga için yapıyordum :)

17. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    böyleleri sustukça, cevap vermedikçe daha çok üzerine gelirler. sen onları kaale almadığını ima etmeye çalıştıkça onlar başka anlamlar çıkarır. bende senin yaşında başlamıştım vg ye. okulda sessiz takılıyorum ağzım değil vücudum konuşuyor. daha çok; nasıl yaptın? ne zamandır gidiyorsun? soruları ve etkilenmiş bakışlarla karşılaşıyorum. gücümü denemek isteyen tabikide oluyor sanırım senide denemek istiyorlar sende onlara bu şansı vermelisin bence.

bu konuyla ilgili bir anımı anlatayım. 10. sınıfta bir arkadaşım vardı. çok yakındık ama biraz kıskanç bir çocuktu. sürekli ortam içinde body nin boş bir spor olduğunu savunurdu, şişirme gibi tabirler kullanırdı bende tabiki rahatsız olurdum ama aramız bozulmasın diye uzatmazdım tartışmaları. sürekli beni bilek güreşine çağırırdı günde 5 defa 10 defa yaptığımızı hatırlarım ve artık bileklerim çatlayana kadar gelirdi karşıma. bilek ağrısından antrenmanları aksatmaya başlayınca bida yapmamaya karar verdim. okulda yine beni çağırdı uzun tenefüste bende yapmicamı söyledim açıklamada yaptım salak gibi. o alaycı uslup, benim gibi sakin bir çocuğu deliye çevirdi o an oturduğum yerden kalkıp kafasını tahtaya vurdum. o sene hiç konuşmadı benle ama herkeste ayağını denk aldı. şuan son sınıftayım geçen sene 2-3 olay daha yaşadım ve şuan sakince sınava hazırlanıyorum sporumu yapıyorum oh miss...

18. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    metabolizmam çok hızlı demişti doktor, yani hergün 2 ekmek yesem ay sonu yağ almam o derece ve protein tozu kullanmıyorum neden dersek zaten kilom 55 yeteri kadar protein alabiliyorum ve şu ana kadar belki vucudum daha da iyi olacaktı ama kilo alamayınca çok güzel durmuyordu vucut, protein tozuna başlarsam tüm paramı ona vermem gerek, aileminde ayda 100-200 lira vereceğini hiç sanmam kendi paramla ancak 5 ay idare derim çok etkisi olacağını sanmam.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:10 ----------

benim yapımda kavga etmek yok, yani şöyle söyleyeyim bende öfke kontrol problemi var yani çok çabuk sinirlenirim ama bunu kontrol etmeyi başardım kendimi tutuyorum artık ama olur da bırakırsam işte o zaman okul hayatım biter büyük ihtimal, çünkü bazen öyle sinirleniyorum ki okulda arkadşlar elim ayağımın titrediğini görmüşlerdir,hayatımda 1 kez kavga ettim, belki galip taraf bendim ama hiçbir zaman hep ben olurum diye de düşünmedim, sporumu yaparım kimseyi takmam isterse herkes güçlü,en büyük olduğunu iddia etsin...

19. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    o kadar şey duyup görceksin ki daha yolun başındasın denilebilir.birazda arkadaş cevresi ile ilgili böyleleri kıskanır birde gerçek arkadaşlar var güzel vucut diyenler .kavga konusunda bişey diyemem lisede kavga bildigin gibi olmaz.olay hiç görmedigin yerlere gelir

20. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38

arkadaş seçiminde çok dikkatliyimdir, zaten arakadaşım dediğim adam beğeniyorsa beğendim der beğenmiyorsa beğenmedim der sürekli bahaneler üretmez, ama kıskanç adam her dakika birşeyler yaparak üste çıkmaya çalışır, kavgaya gelince hiç işim olmaz sokakta o kadar çok laf yemişimdir ki dönüp bakmam bile.

Sayfayı Paylaş