Bu Kürde Ortalama Kaç Kg Alırım?

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve BlackPhanter tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. BlackPhanter

BlackPhanter Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce küre girdim fakat bu kürde susuz tuzsuz ortalama kaç kg alırım bunu merak ettim ve bilenlere danışmak istedim şimdiden teşekkürler

1. hafta kick start 600 mg deca 750 enanthate
    2-8 hafta 300 mg deca 500 enanthate
    1-8 hafta günlük 20 mg anabol

2. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yapılan araştırmalara göre bulk kürlerde 80 kg ağırlığında sağlıklı bir sporcunun, gereken tüm beslenmeleri olması gerektiği gibi yapması durumunda, genetik yapısına bağlı olarak ortalama 10 ila 15 pound arasında kazanım sağladığı söyleniyor. buda 4.5 - 6.8 kilo arası bir değere tekabul ediyor.

3. BlackPhanter

BlackPhanter Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    ayrıca kilom 80 kg boy 175 kol 39cm günlük 500 gr tavuk whey protein glutamine de alıyorum

4. BlackPhanter

BlackPhanter Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    bu 4.5 - 6.8 kg susuz tuzsuz kütle mi?

5. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Tuzsuz ne demek anlayamıyorum.

6. BlackPhanter

BlackPhanter Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    vücut kür esnasında aldığın ilaçlara bağlı olarak su ve tuz tutar. yani demek istediğim bu yazdığın rakamlara su ve tuz dahil mi yoksa sadece adele kütlesi mi?

7. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    vücut kür esnasında aldığın ilaçlara bağlı olarak su ve tuz tutmaz, sadece su tutar hep tuz tutmuş olsaydı bile herhalde 1-2 kilo kadar tutmazdı :D
    Ayrıca bu her AAS için geçerli değildir, sadece bazıları aromatize olmalarından ötürü su tutumuna neden olur ve bunun gibi ilaçlar yarışma öncesinde kaçınılması gereken ilaçlardır, bunların başında testosterone enanthate ve dianabol gibi anabolizanlar gelir.
    Su tutumu ve östrojenik etki beraberinde güç artışını getirir, ilaçlar bırakıldıktan sonra bu su vücuttan atılır.
    Konuya dönersek evet kas kütlesi artışı bu oranda oluyor ama dediğim gibi bulk kür için geçerli ve beslenme için gereken herşeyin tam anlamıyla kitabına uygun yapılması gerekli.
    Her ne kadar 15 pound densede bunun için bile genetik bir harika olman lazım ben 6.8kg saf kas kütlesi elde edilebileceğine inanmıyorum hiçbir zaman bir kürde.
    4 kg saf kas kütlesi elde edebilirsek kendimizi şanslı saymamız lazım. 4 kg saf kas ciddi bir hacim demek.

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    8 hafta deca gibi uzun esterli bir ilaç için bana göre yetersiz bir süre.ayrıca anabol başından sonuna kadar gereksiz olmuş.ilk 4 hafta uzun esterliler vucutta maksimize olana kadar kullanılsa yeterli.dozu ise düşük verilmiş.

umutn bunu beğendi.
  9. BlackPhanter

BlackPhanter Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    belirtmek istedim bu benim ilk kürüm.

10. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Ben açıkçası bu kür nasıl olur demediğin için sadece soruna cevap verdim ama şunları eklemek isterim.
    1. uzun esterli ilaçlarla yapılan kürler 12 hafta yada üstünde yapılır.
    2. ilk kür için deca pek uygun bir ilaç değildir.
    3. kick start için ilaç dozajını artırmak yerine hocamında dediği gibi anabol ilk 4 hafta kullanılıp bırakılsa daha iyi olur karaciğere yapacağı baskıdan ötürü. çünkü ilaçların etkisini göstermeye başlayacağı 4. haftadan sonra anabol'ün verdiği güce ihtiyacın olmayacak.
    80 kg, boy 175, ve kol 39cm ise yağ oranın %20 civarında ve bb geçmişinde çok fazla değil gibi,
    bana kalırsa biraz daha spora devam edip yağ oranını %12-15 ler civarına çekip ardından bir bulk kürü yapman daha uygun olur.
    Yani ilk kür tercihi olarak definisyon kürü pek düşünemiyorum ben.

11. deniz21

deniz21 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ilk kür tercihi olarak definisyon kürü? burayı anlamadım ben. hedefinden bahsetmemişsin, bb geçmişin bu konuda önemlidir, sen 39 cm define kol istersin, geçmişinin pek önemi yoktur bile diyebiliriz, zaten body e kimse kürle başlamaz, en az 5-6 ay geçmiş olur çoğu kişinin, ha sen 41+kol istersin, 40 a gelmeden kür yapmaman gerekeiblir. zor plato dönemlerinde kullanılması daha iyi olur büyük hedefleyenler için. kürün baya düzensiz olmuş, en az 12 hafta olayı diyede birşey yok , kürler 6-16 hafta arası değişebilir, 12+ haftalar profesyonel olmayanlar için uygun olmadığından ve testisleri falafoş a çevirme ihtimalinden dolayı tercih edilmez. 10 hafta uygunudur. bu aslında birazda senınle ilgili, mesela ilk haftalarda direk etki bekleyneler direktman etki göremeyeceği için pek hakkını veremezler kürün, sonraki haftalara da yansır bu, iyi konsantre olman şart, ilaçların etkisi efektif doza ulaşmadan önceki sürede bile. kick startları testo propionatla yapmanızı tavsiye ederim her zaman. tek ve uzun esterli kürlerde aslında kickstart yerine lastkick yapılsa daha iyi olabilir kas muhafazası açısından :) pronto söyle bir de ilk kür için hangi ilaç uygun, öğrensin bodyforum. ostrojenik yan etkiye açık vücutlar ıcın boldenone daha uygun olur ama aksi durumlarda deca da gayet kullanılabilir. ( sakatlıklarda da deca iyi gelebilir, bizzat denedik, etki kalıcımı değilmi yakında öğreneceğiz)

12. onurelibol

onurelibol Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    deca 8 hafta için çok az bence en az 12-14 hafta olmalı ayrıca kickstart için anabolu ilk 4 hafta kullanman yeterli olurdu testonun etkisi gelene kadar yani

13. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Anlatmaya çalışayım, ilk kür olarak definisyon kürü düşünememem sporcu arkadaşın özelliklerine baktıktan sonraki düşüncem.
    175 boyundaki 80 kilo bir kişinin eğerki VG ile uzunca bir dönemdir ilgileniyorsa define bir halde yaklaşık 42 43 cm kolu olması gerekli orantısal olarak bakınca,
    yani ben 70 kiloyum 8 aydır VG yapıyorum ve kolum 39.5 cm şu an. oldukça da defineyim.
    Tabiiki arkadaşın geçmişini bilmediğimizden ötürü -henüz- farazi konuşuyorum belki de yanılıyorumdur ama yaklaşık VG geçmişinin 3-4 ayı geçmediği ve yağ oranının yaklaşık %20 ler civarında olduğu kanaatindeyim.
    Bu düşünceler ışığında bulk bir küre girmesinin yanlış bir tercih olacağını belirtmek istedim ve eğer kür yapılacaksa bunun sporda daha geliştikten sonra ve vücudun sporsuz dönemde kazandığı yağlardan kurtulduktan sonra hacim kazanmak amacıyla küre girmesi gerektir dedim (tabii ki kendi görüşüm katılmayanlar da olacaktır).
    en az 12 hafta olayı diyede birşey yok , kürler 6-16 hafta arası değişebilir, demişsin, uzun esterli ilaçla 6 hafta kür yapılır diyorsan sana söyleyecek başka bir sözüm yok. ama demeyeceğine emin olduğum için yukarıda yazdığımı tekrar ediyim uzun esterler 5. hafta itibariyle vücutta maximize olduğu için ideal kür süresi 12 hafta civarındadır, 10 hafta olmaz demiyorum ama (bana göre ve okuduğum araştırdığım kaynaklara ve buradaki hocalarımızdan aldığım tavsiyelere göre) kısa kalır. dünyada uygulanan şekli genel olarak 12 haftadır.
    pronto söyle bir de ilk kür için hangi ilaç uygun, öğrensin bodyforum demişsin teşekkür ederim öncelikle beni bu kadar yüksek bir mertebeye çıkarttığın için ancak ne yazık ki forumda buna ait bir başlık var zaten gerekli bilgiler çok daha deneyimliler tarafından layıkiyle verildi ve malesef aralarında decanın sözü bile geçmiyor deniz.
    Kullanılmaz mı kullanılır gayet ama tavsiye edilir mi ? açıkçası burda kimse kimsenin östrojenik duyarlılığını metabolizmasının kaldırıp kaldırmayacağını, kan testi, idrar, karaciğer vb gibi testlerinin sonuçlarını bilemediği için ilk kür için deca tavsiye etmek ve kullanmak cahil cesareti olur. çünkü senin de çok iyi bildiğin gibi ağır bir ilaçtır farklı esterler bir aradadır ve yüksek oranda estrojeniktir. Bir endokronolojist tarafından vücut gözden geçirilir gerekli tetkikler yapılır vücudun steroide olan tepkisi yaklaşık olarak öngörülür sonra tamam kullanabilirsin denir.
    Ama tedbir olarak hiçbir hocamız ve yurtdışı forumlarda da hiçbir deneyimli kullanıcı decayı ilk kür için tavsiye etmemiştir.

14. BlackPhanter

BlackPhanter Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    2 yıllık bb geçmişim var. yağ oranımda %10 larda. genetik olarak güçlü bi yapım var buna şöyle karar verdim aynı yaşta ve aynı kiloda olan ve arkadaşlarla kıyastladığımda kondisyon ve güç oranım diğerlerine göre daha fazla.

15. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kusura bakma o zaman BlackPhanter, yanılmışım özelliklerin hakkında,
    ama merak ettiğim 2 yıllık bodybuilding geçmişi bu denli define bir vücut 80 kg ağırlık ve kolların 39cm sanki biraz az gibi geldi bana, beni yanıltanda bu oldu sanırım, tekrar özür diliyorum.

16. BlackPhanter

BlackPhanter Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    ayrıca ben ilk 8 haftada sonuçları görmek istedim duruma göre uzatabilirim yetersiz kalırsa. ve ayrıca şu zamana kadar hiç steroid kullanmadım ama etkileri ve yan etkileri konusunda bilgi sahibiyim.

17. BlackPhanter

BlackPhanter Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    yukarıdaki sizin cevabınız
    : Merhaba Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce küre girdim fakat bu kürde susuz tuzsuz ortalama kaç kg alırım. buda benim sorum herhalde sorumun cevabı bu olmasa gerek.

18. deniz21

deniz21 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ilk küründe deca +testo yapan birsürü insan gördüm bu 1. östrojenik duyarlılktan kastım ise, çok zayıf kişilere yada daha doğrusu açlık kası mevcut olan kişilere deca daha uygundur boldenone a göre. ikincisi kürler dedim, uzun esterli ilaç kürleri demedim. ayrıca genellemek gerekirse bir kişinin vücuduna baktığın zaman ne olduğunu anlarsn ektomorph, endomorph , ekto mezo vesaire gibi. kürlerde buna göre verilebilir. okuduğun kaynakları ve yabancı forumları bizimle paylaşırsan sevinirim. forumda başlık var diyip bırakma, madem güncel takip ediyorsun, bize güncel bilgilerden bahset. sürekli başka ağızlarla konuşuyorsun, senınle herhangi birşey tartışmayacağım bir daha :) . yorumlarının tersliğide burdan geliyor.

19. deniz21

deniz21 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    6 kg net kas kalabilir, ( 12 hafta olarak sayarsak) düzenli çalışma + sağlam beslenmeyle, gece boyunca vücudu proteinsız bırakma. herhangi bir beta agonist ekleyip kasları daha fazla şoklayabilirsin. ( ventolin revaçta şu an bozokaydin ısrarla tavsiye ediyor.)

20. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Asıl soruna cevap verdim sanırım ilk olarak ama ardından kürün içeriği ile ilgili bir yorum geldiği için açıklamak için onları yazmıştım ve "Ben açıkçası bu kür nasıl olur demediğin için sadece soruna cevap verdim ama şunları eklemek isterim" diye de antr parantez açtım.
    Kusura bakma kirlettim başlığını bilgi vermeye çalışarak.

Sayfayı Paylaş