Bu iki seçenekten hangisini seçmeliyim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve akif2780 tarafından 11 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. akif2780

akif2780 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Üstün tecrübelerinize dayanarak bazı şeyler hakkında sizden tavsiye almak istiyorum.

Öncelikle 1.70 boy 68 kilodayım.

Vücudum şu an en sağdaki görüntüde.

http://imgim.com/7631incig6564978.jpg

En şikayet ettiğim nokta karnımı germeden ve aşağı doğru çekmeden karın kaslarımın görünmemesi. Yani göbek bölgesinde istemediğim yağlarım var ve motive olmamı engelliyor.

Şimdi asıl sorum ise şu:

Şubatta yurt dışına çıkacağım. İyi bir vücut ile gitmek istiyorum.

Okul açılana kadar olan 1 Ay boyunca evdeyim ve bu süreyi kardiyo yapıp yağ yakıcı ile istemediğim yağları atarak değerlendirmek istiyorum. Eylül itibari ile de şubata kadar hacim yüklemek istiyorum. Bu bir ay sadece yağ yakar definasyona girersem vücut ortaya çıkacaktır ve daha iyi motive olup hacim yükleyebilirim diye düşünüyorum.

2. seçenek ise:

Fazla kilolu olmadığımdan ve yağ oranım aşırı olmadığından özel bir define programı yapmadan yarın itibari ile hacime başlamak. Duruma göre aralık ocak gibi define olup şubata iyi bi vücut çıkarmak.

Yani kararsız kaldığım nokta şu ki önümde boş bir ay var. Sonrasında ise 5 aylık okul dönemi var. Önümdeki bir ayı definasyona girerek mi yoksa vakit kaybetmeden whey ile hacime başlayarak mı değerlendireyim. Vücut ölçülerim ve fotoğraflarım mevcut tecrübenize güveniyorum.

2. colonel xeno

colonel xeno Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    günde 3 gün HIIT cardio ile beraber bulk olabilirsin. iyi bir beslenme ve supplementasyonla şubata kadar müthiş sonuç çıkabilir. 2-3 kilo kas kütlesi olarak ekleyebilirsen tabi

3. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    Bende ogrenciyim yag oranim da 15 civari misal 3 gun agrlik iki gun kardiyo yapiyordum diyette dahil taki yaz okulu finallerim
    Gelene kadar yeniden iki haftaligina kardiyoyu ve diieti biraktim.okuyan adam icin bence yapilmasi ideal olan 3 gun agirligini calisip yeyip ictigine dikkat etmek.en iyiisi memur olup six pack cikarmak :)

4. akif2780

akif2780 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yarından itibaren tam olarak nasıl programa başlamamı önerirsin?

Öğrencilik daha uygun bence. Yaz biraz sıkıntılı geçti ama 1 ay sonra sağlam bir program uygulayabiliriz. Benim sorunum şu 1 ayı nasıl değerlendirmem gerektiği. Eylül itibari ile zaten hacim yapacağım.

Sayfayı Paylaş