Bu hareketlerle ne kadar olur?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Leomessi tarafından 16 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Leomessi

Leomessi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaşım 16 boy 1.65 kilo 48.Gün içinde sıklıkla barfiks,mekik,şınav ve pazu için dumbell ile çalışıyorum(1 haftadır başladım).Bulunduğumuz yerde spor salonu olmadığı için gidemiyorum.Forumda araştırırken bu hareketlerin barfiks haricindeki hareketlerin boyu durduracağını gördüm.Bu hareketler ile çok fazla ilerleyemem fakat ne kadar faydası olur?Ben çok cılız ve zayıf görüntüye sahibim:(.Bu görüntümden kaybolup boyumun uzamasını(1.75 olabilir mi?) istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

2. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle merhaba,

Kısacası şöle söleyeyim Body building'de normal ağırlık ile çalışıyorsan boyda herhangi bi kısalma ve durma olmaz. Sen barfiksini,mekiğini,şınavını yapmaya bak takma kafana :) düzgün beslen günde 1 bardak süt iç yaşın daha ufak önünde 8 sene var uzamak için...Ben kimi insanlar gördüm 14-15 yaşında 1.55-1.60lardı ama şimdi 1.80-1.85 =) vede neredeyse hepsi bu yaptığın hareketleri yapıyordu.

3. Leomessi

Leomessi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Valla iyice araştırdım bu konuyu hatta forumdada gördüm uzatmaya etkisi olmaz diye ama bir konuda aynı anda 3-4 kişi olumsuz etkiler deyince biraz korkup bu konuyu açtım.Resmen içimi rahatlattın.Ben mesela atıyorum önümüzdeki 1 sene içinde ne kadar uzarım.Tabi her sene uzamam azalacak ama 1 seneye ne kadar uzarım.

4. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Açıkcası 1 yıl içersinde tam olarak nekadar uzayacağını bilmiyorum ama sana tavsiyem basket oynaman ve ip atlaman

5. Leomessi

Leomessi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.Resmen 16 yaşındaki birini andırmıyorum.Tek isteğim boyumun artması, kalıp ve kas.

Sayfayı Paylaş