bu güne kadar kaç kitap okudunuz?

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve beat me tarafından 23 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bilindiği üzere ülkemizde kitap okumak pek yaygın deil ama ben merakımdan dolayı size soruyorum bugüne kadar kaç kitap okudunuz?ben 3-4 yıldır ağır romanlkar okuyorum sayısıda 100ü aşmıştır

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    350 ya da üzerindedir okuduğum kitap sayısı, kulağa fazla gelmiyor aslında, ancak toplamda yüzbin sayfaya yakın bir rakam olduğu düşünülünce fenada değil :D

3. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    odamın bi duvarı komple kütüphane benimde 300-400 civarındadır

çok değer veririm kitaplarıma arşimciyimdir hatta arkadaşlara verdiğim zaman tedirgin olurum kenarına köşesine bişey olcak diye :D çoğuda orjinaldir ayıpdır sölemesi korsan kitap olayınıda pek sevmem

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sen tam abim gibisin, onun odası tavana kadar kitap dolu,ve kitapları konusunda inanılmaz hassastır.
    Odasında şu anda en azından 1500 kitap var , ve çoğunu da okumuş olması, inanılmaz ama gerçek bir olaydır.
    Kitaplarının altını çizmeye, sağa sola ödünç vermeye kıyamaz, ben ise cok farklı bir anlayıştayım, kitapların içeriğine çok önem veririm, okumaktan müthiş keyif alırım, ancak hiç acımadan altlarını muhakkak çizerim ve notlar alırım üzerlerine, ki bence en güzeli bu, insan okuduğu kitaba kendinden birşeyler katınca çok daha güzel oluyor.
    Tabii bir istisnam var, Arnold'ın büyük bir tesadüf eseri, çok temiz bir şekilde elime geçen, vücut geliştirme ansiklopesine not almayı bırakın, bir sayfasını kıvırmaya bile kıyamıyorum, ama dostlarıma ödünç vermek konusunda tereddüt etmiyorum, ne olursa olsun kitap bir araçtır benim için.

5. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    kitabı çizmekmii!! :D ben duygusal olarak seviyorum kitaplarımı sanırım
    bi arkadaşım monstarus manual imde 10 cm lik bi yırtıga sebep oldu az daha dövüyodum :D

kitaplara benimkadar itina ve özen gösteren arkadaşalrıma vermekden cekinmiyorum tabiiki bilgi paylaşıldıkca büyür

bikaç kere okuma huyumda vardır mesela aradan bikaç yıl geçdikden sonra acar bidaha bakarım hatırlarım bazı şeyleri hoşuma gider benim.mesela okumaya başladıkdan sonra hiçbişey alı koyamaz beni nekadr kalın olursa olsun 3 bilemedin 4 günde bitirrim

erkan7 bunu beğendi.
  6. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    mrb...

*ben de kitapları severim, ben, kendime, kitap-ilaç manyağı derim... :)
    *benim odamda da kaç raf kitap dolu, onlarca, bir kaç yüz tane... çoğunu tam okumadım ama neden?
    *çünkü, çoğu roman değil, roman pek sevmem, çünkü, ara vermedi mi unutuyorsun her şeyi, yeniden başlıyorsun, düzenli okumam... ayrıca, filim yeter...
    *ama, spor-BB, beslenme, taocu seks ve taocu egzersiz, motivasyon, kişisel gelişim, nlp gibi tür kitaplar okurum... işte, bazen, bir kaç gün 1-2 sayfa, bazen hiç, bazen de 10-20 sayfa okurum, boş vakit vb. olduğunda...
    *ayrıca, ben de kitaplarımı başkasına vermeye kıyamam, çünkü, ben de, altlarını zevkle çizer, yanlarına not yazarım...

saygılar... ;)

*ayrıca, gazete de okumuştum, ortalama birkaç Türk'ün, okuduğu aylık kitap sayısını, bir japon bir hafta da okuyabiliyormuş, tam istatistiği unuttum ama buna benzer işte... :? :( :shock: :)

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben pek sanmıyorum, ortalama bir Türkün ayda okuduğu kitabı bir japonun bir haftada okuduğunu, zira ortalama bir vatandaşımız ayda 0.001 kitap okuduğu için, bu Japonların hızlı trenle işlerine giderken okuduğu kadar bir şeye denk geliyor, adamlar günde 50-60 sayfa okuduğuna göre, bu denklem, pek zor bir hal alıyor, en iyisi "biz bize benzeriz" diyerek işin içinden zeytinyağı misali çıkmak :)

8. tonymontana06

tonymontana06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    düzenli olarak 4 yıldır okuyorum romanlardan nefret ederim genelde politik_siyasi,biyografi,araştırma ve komplo teori kitapları okurum yaklaşık olarak 280 kitap fln sanırım :roll:

9. kılıç_pınar_58

kılıç_pınar_58 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sık sık okuyorum diye yalan söylemeyeyim ama ara sıra okurum.
    canakkale savası-babaların dünyası-bir vucutcunun egitimi-modern vucut gelistirme
    calıkusu-mehmetcikler(güneydoguda vatani görevini yapanlar)-nutuk-che nin mektupları
    küba emperyalizmi yargılıyor(hepsini bitirmedim yarıda bıraktım)-atatürkcülük ve ulusal sol
    kuvai milliye-
    10 gün öncede su cılgın türkler kirabına basladım.her türk ün okuması gerekn bir kitaptır.

bu zamana kadar aklıma gelmeyen bir kac kitap haric,bunları okudum iste bu zamana kadar.
    gercekten hic bisey,denilecek kadar az
    yıllardır bukadar kitap :oops:

günde bir kitap bitiren MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN EVLATLARIYIZ....

10. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    valla bende her türk gibi ara sira okurum :) ama insanin vakt olsada hep okusa insan cok sey ögreniyor ama okuyamiyoruz iste :(

11. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Aldığım kitabı haşat ederim, benden sonra kimse okuyamaz :D aynı kitabı 2-3 kere okurum ayrıca bir deftere notlar alırım, o kitapla bağlantılı başka kitapları da okurum okuduğum kitabı üzerine aldığım notlar okunmasın diye kitabı yakarak imha ederim (takıntım var).

Oturarak kitap okuyamıyorum dolaşırken iş yaparken kaçamak kaçamak kitap bitiriyorum.

Şimdiye kadar 309 kitap okudum. Teknoloji, din siyaset, ekonomi içerikli kitaplar hoşuma gidiyor, en gıcık olduğum yazarlar Ahmet Altan, Duygu Asena, Orhan Pamuk.

En sevdiğim yazarlar Alev Alatlı, Dostoyevski, George Bernard Shaw, Dan Brown. Favori kitaplarım Latin Amerikanın Kesik Damarları ve Dijital Kale.

İkinci kalite baskıdan nefret ederim birinci kalite ve dayanıklı olmasına özen gösteririm yoksa benim şiddetime dayanamaz parçalara ayrılır.

E-book istiyen varsa özelden pm atsın, yüzlerce e-book um var :D

12. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    türkce e-book un varsa ne olursa olsun talibim :D bi rapid share linki yaparsan süper olur

13. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    kreodaites çok iyi paylaşım hepsini cektim :lol:

hiç türkce e-book um yokdu sayende okuycak büssürü kitabım oldu saol

14. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Biz işe gidebilmek için ya otobüs, minibüs gibi araçlarda savrulmamaya çalışırız, yada saatlerce araba kullanırız. Bu yüzden fırsat eşitliği yok diyorum ben :badgrin: :badgrin: :badgrin:

sir_ bunu beğendi.
  15. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Biz işe gidebilmek için ya otobüs, minibüs gibi araçlarda savrulmamaya çalışırız, yada saatlerce araba kullanırız. Bu yüzden fırsat eşitliği yok diyorum ben :badgrin: :badgrin: :badgrin:

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Fırsatı insan kendisi yaratır, ben işe 1.5 saatte gidiyorum, vapur ve minibus kullanarak.
    iki hafta icinde sadece yolda okuyarak 886 sayfalik bir roman bitirdim.
    Hızlı okumuyorum, ama düzenli bir şekilde yolda gecen süremi okuyarak değerlendirdiğimde 2 haftada devasa bir roman bitiyor, ki bu sürede 5 ortalama kalınlıkta romanda bitirebilirdim.
    Bahane üretmemek herşeyin başı...

17. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şaka bir yana, dediğin çok doğru. Niyet olmalı önce yoksa bahane üretmek çok kolay.

Bende en çok yolculuk yaparken kitap okuyorum. Yolculuğun nasıl geçtiğini anlamıyorsun ve can sıkıntısı diye bir problemin olmuyor.

Birde ben, okuda ne olursa olsun fikrine karşıyım. Okuyacağın kitap sana birşeyler katmalı.

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kitap okumayi severim ama o günlerde okonuda ihtiyaç hissediyor olmam gerekiyor..mesela gecenlerde arnold:bir vücutçunun eğitimi adlı kitabı sipariş ettim..kargo gelene kadar rüyalarıma girdi..geldiği gün (öğle üzeriydi) büyük bir heyecanla bir başladım gece yatakta kitap bitmişti..tam 286 sayfa..hayatta heves etmediğim bir konuda okuyamam..buarada bu kitaptan önce 3 body building kitabı bitirmiştim 1 haftada..

19. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    normalde kitap olarak 100 civarı roman okudum
    e-book olarak kaç tane okuduğumu saymadım ama normal kitaplardan çokdaha fazla ilgimi çekiyor sanal kitaplar uzun bir zamandır ders kitapları ve dergiler hariç kitap okumuyorum.

aylık olarak takip ettiğim bütün dünya adında başkent üniversitesi yayını bir dergi var herkese tavsiye ediyorum.

800 mb lık e-book arşivim var toplamda 900 üzeri kitap oluyor.Ekleyecek yer buldum sonunda yakın bir zamanda ekleyicem..

20. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    allah derim :lol:

kotayı geçmek pahasına bile olsa keyifle indiririm :D

Sayfayı Paylaş