bu göbek nasıl gidecek?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve patos64 tarafından 16 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. patos64

patos64 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba herkese.
    İyice okursanız çok sevinirim, çünkü şu meselenin hallolacağına inanmam lazım.:) sorlarım vs var, ilgilenen olursa sevinirim, mesajda yazacak hepsi.
    Şu anda 1.81 boy, 72-73 civarı kilolardayım. 1 aydır vücut geliştirmeye başladım ancak ilk amacım direk kaslanmaktan ziyade göbek eritmek ve sıkılaşma yapmak. zaten o sırada ağırlık falan kaldırıyorum, bildiğimiz hareketler işte, bench press vs.

Dediğim gibi, amacım direk ilk etapta geliştirme olmadığı için yemek yeme olayında çok yemiyorum, zayıfım boyuma göre ya da ideal ancak göbek sorunum var başlıkta dediğim gibi.

Şuan beslenmem şöyle,

Spordan önce sabah:
    1 dilim ekmek,
    Domates,
    Peynir(tam yağlı ancak yarım yağlı vs çok mu farkeder yani tam olması çok da mesele değil mi?)
    Zeytin,
    Bazen yumurta,
    Salatalık,
    Kahvaltılık sos vs bazen 1 yemek kaşığı bal gibi ama kahvaltım böyle standart her zaman düzenli.
    ----------

Sporda, 5 dk hızlı koşu, 5 dk bisiklet, 150 civarı mekik, sonra ağırlık kısmında güne göre bacak, göğüs vs

-----------

Spordan sonra gelince,
    Yarım saat 40 dk sonra falan 1 muz, 1 elma, 1 mandalina yiyorum.Bu yediğim meyveleri yaklaşık saat 1 gibi yiyorum,

------------
    Öğlen yani akşama doğru yediklerim:
    Üstte yazdıklarımdan 2-3 saat sonra okulda verilen günlük yemekten yiyorum saat 4 gibi. işte ana yemeği, pilavı, salatası, tabldot gibi, bazen fırın tavuk oluyor, bazen balık, bazen fasulye yani karma şekilde...
    Bu öğünde hiç ekmek yemiyorum.

Akşam:
    bu öğünden yaklaşık 4 saat sonra da işte burada ne yiyeceğimi tam bilemedim, yağsız da yemek istiyorum, bazen tavuk falanda bilemedim, öğrenciyim pek imkan olmuyor bazı yemekler için birde üşengeçlik var.

sizce (ekmeksiz hepsi)
    -bazen konserve kuru fasulye nohut gibi şeylerle ekmeksiz salçalı yapsam yesem,
    -bazen de kutu dönerlerden ekmeksiz biraz yesem,
    -bazen yumurta yağda,
    -bazen menemen,
    -bazen bir tabak makarna...

gece 11 gibi de BAZEN sütle mısır gevreği.

Bu tür beslenme ve spor ile göbek gider mi?
    çay ve kahvede şekeri kestim, ekmek eskiden 1 ekmek yerdim, şuan günde 1 bazen 2 dilim. illa koşu ve kardiyoyu arttırmam gerek mi? kilomda yok, buna çok abanırsam bu sefer kiloda düşebilir, az da yediğimden ağırlıkların bir manası kalmaz.

tam karışık durum.

2. orhan kesik

orhan kesik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim ben sana şunu söyleyim başta yağsız beslenemeye çalış daha doğrusu az yağlı beslen peyniri sütü yoğurdu az yağlı ye yumurtayı artık alışman lazım yumurta hem seni tok tutar hemde protein deposudur şekeri kes yaklaşık 70-75 kilosun ortalama 5 litre kana sahipsin bunun için günlük 1 çay kaşığı yani 5 gr şeker yetecektir sana antremandan sonra sadece 1 muz ye mandalina elma yeme bunlarda şekerdir hatta sabah kalkınca yarım muz ye 2-3 bardak su iç sonra kahvaltı yap kalan yarım muzu da antrremandan sonra ye göbek bölgesinde yağlanma olması büyük olasılıkla karaciğerinde yağlanma olduğunun belirtisidir emin olman için bir doktara başvur ultrasonla bakılsın karaciğerinde yağlanma var mı yok mu temel yağlar alman da gerek omega 3 en önemlisi balık ceviz fındık fıstık ye elma mandalin yerine bu işin %80 ni beslenme geri kalanı spor bunu unutma

Cem34 bunu beğendi.
  3. robbancs

robbancs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Kilo verme sürecinde " İnsanity Workout " u öneririm. Ben şuan 2.ayı yapıyorum ve şunu söyleyeyim vücudum hiç sarkmadı deri büzüşmeleri felan olmadı ama daha 1.aydan 7 - 7,5 kilo civarı verdim. 84,5 kilo idim şu anda 77,7 ' yim. Diyet olarakda karbonhidratı tam kesmesemde beyaz ekmeği kestim , kızartmayı , colayı vb. Protein takviyesini hep doğal yiyeceklerden aldım benim favori yiyeceğim " Kıymalı Yumurta " :D Hiç yağ koymadan yapıyorum spordan sonra yiyorum tadıda hoşuma gidiyor yanında biraz ayran uff :) Kolay gelsin.

4. Ahmet SERKAN

Ahmet SERKAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende sporumu evde yapıyorum en çok Vücut Geliştirme Hareketleri sitesinden faydalanıyorum sende vücut geliştirme hareketleri için burayı kullanabilirsin gayet iyi paylaşımlar yapmış adamlar görseli de baya kuvvetli

5. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    kahvaltıda uyurken bitmiye yakın olan glikojen depolarını doldurman ardından yeteri kadar protein alman gerek bunu da peynirden,yumurtadan sütten karşılaman gerek az yağlı veya yağsız ürünleri tercih etmelisin.Örnek kahvaltı 3 yumurta 1 sarı 3 beyaz omlet veya haşlama 2 adet dana jambon 2 adet hindi jambon ,domates,salatalık,az yağlı süt,5-10 tane yeşil zeytin tam buğday ekmek
    spora yemek yedikten 1.5 2 saat sonra gidilecek spor öncesi karbon hidrat ve protein içeren komplex yapman önerilir. spor çıkışı 40 dk içinde değil hemen meyveni ye spordan 1 saat sonra yemeğini yemelisin.(protein agırlıklı birazda karbon hidrat) gün içersinde kendine ara öğünler koyman gerekli. Gece yatmadan 2 saat önce yemeğini yemiş olmalısın

Sayfayı Paylaş