Bu doktor beni katil edecek

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve msxx tarafından 2 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün doktora muayene gittim tabikide ilk işim kalp ritmi ölçtürmek oldu çünkü çok kasılmalarım başladı doktora gittim bozukluk var ekg çekilcek çekildi sinir stres sıkıntı çok çay ve kafein kullanımı falan filan uykusuzluk dedi ama düzelir dedi tamda gidiyodum geri çağırdı sen sporcumusun tshirt yırtılcak nerdeyse dedi small ve fit giyerimde giydiğimdede göğüsler omuz falan baya taşıyor:D şu halimle bile gülüyorum yakafa_ hasta alımını kapattı ne kullanıyosn dedi protein tozu creatin dedim diğerlerini söylemedim doping testinde belli olmuyomu onlar dedi allahım kafamdan kaynar sular indi creatine bile doping diyosan doktorluk falan yapma kardeşim sonra dedimki bunlar doğal sporcu ürünleri kesinlikle ilaç değil dedim yanımdada 1 poşet animal pak 1 poşet animal pump vardı idmana gidicektim sonra çünkü gözü önünde 11 tabletli pakı içtim bakın bişey oldumu dedim olum sen manyakmısın kendini öldürcekmisin kas yaparken göz çıkarıcaksın bu ilaçlar kas yapar sonra seni söndürür sanki steroid ya diğer cepteki pumpı çıkardım verdim doktora dedim alın yollayın labaratuvara içinde yasaklı madde varmı araştırın dedim sonra doktor dedki pazartesi gel tahlil yapacam sana doping çıkarsa ailenle konuşcam babama anlattım sana alma demişltim kendini öldüreceksin başladıda başladı ilaç değil diyorum

1.5 senedir bu sporu yapıyorum dedim amatörsün bilinçsiz kullanma diyor yahu supplement bilinçsizce steroid alınmasın diye üretilmedimi zaten ! kimse haftada kaç gün çalışıyosun demiyor direk ilaç aldın kas yaptın diyor böyle bir toplumdayız işte ya

böle ülke olduktan sonra bırka 2023 hedef olsun 2223 hedef olsa bile akıllanmaz bu toplum !

Son düzenleme: 2 Temmuz 2011
  2. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    bi doktor gibi okumuş, belirli bi birikime sahip birisi bile boyle bişeyden bahsedebiliyorsa diğer insanlara kızmamak gerek..
    sitenin adını verseydın de bos vakıtlerınde bıraz bılgı edınseydı :)
    ayrıca anımal pump'ı aldı mı laboratuvara gondermek ıcın ?

kaka bunu beğendi.
  3. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    aldı dostum almazmı utanmasa kanser olucan dicek

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben doktora bazı testlerı yaptırmak ıcın gıttgımde asla solemıyorum sadece et ve pılav dıyorum

gecen gub cıldımde kızarıklıklar olustu bende o ara yenı bır supplemente baslamıstım (bır arjının turevı aakg ) neyse gttım dedım bakın bole kızarıklık var falan tahlıl yaptı falan bılmem ne baya ılgılendıler ssk hastanesı olmasına rahmen dedı gunes sebeblı alarjık bır durum ve bana yuksek faktorlu koruyucu bır krem onerdı ve 1 ılac yazdı krem ama 10 gun gecmedı ben de tekrardan gıttım bu kez de bır cok tahlıl adını elıme verıp yolladı neyse getrdım sonucları baktı aslında pek bırsey yok aynı dedı bana sen vucutmu calısıosun bu ne al dedı bende anlattım evet yarısmaya hazrlanıorum falan bıde ben sole bır urun kullanıyorum dedım arjınını gsterdım adam bana demzmı kesın ondan sen nasıl sporcusun falan dopıng kendınızı olduyosunuz sonra buraya gelıp bızden yardım ıstıyosunuz falan tabı tartıstım cıktım

4 gun once yenı bır doktra grundum adam cıldımdekı kızarıklıgın keısnlıkle supplement kaynaklı olmadıgını zaten bole bır syeın mumkun olamıyacıgını soledı kendısıde bu sporu yapan bır hekım . bana bır krem onerdı 4 gundur kullanıyorum kızarıklık namına bır sey kalmadı sadece cıldım hassasmıs okadr

ıkı hekım bırı anlayıslı arastrmacı bılgı ve yol gosteren . dıgerı ıse yol kesen bır syeden haberı olmayan bırı

Emiroa ve Azi bunu beğendi.
  5. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    hayır onuda geçtim her ay spor salonu masrafımı ve supplementi karşılayan bir babam var bir sporcunun ailesinni bu denli maddi ve manevi destek vermesi çok iyi bir moralken babam kendine mezarmı arıyosun kullanmıcaksın dedi yahu senelerce bilgisayar başında oturmuş bir insanın bodye başlaması kalp ritminde düzensizlik yapar herşeyi bu supplementlerden buluyorlar çamur atıyorlar yurtdışından almayı yasaklıyorlar almayalım diye 4 kat daha fazla fiyata satıyoralr

bugün salona bi alman geldi olayı anlattım gülmekten kendini tutamadı antrenman yapmadı cddiym:D

bide sordu animal pak kaç para dedi 110 lira dedim u haa dedi öyle konuşurlarya:D:D oha değilde uhaa :D orda kaç para dedim 22 dolar dedi şaka gibi

6. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum sende benim gibi bunları aldığını kimseye söylemeyeceksin, yoksa işin içinden çıkamıyorsun insanlar bilgisiz ve önyargılı, imkanı yok anlatamazsın.

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kalp ritminde bişey çıktı mı?
    ben 1998'den beri AF hastasıyım da, merak ettim.

8. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Benden size tavsiye kesinlikle söylemeyin arkadaşlar..
    İki ay kadar önce tansiyonum yüksek olduğu için ailemin zoruyla ssk endokrinolojiye gittim kadın tutturdu protein tozu kullanmayacaksın niye diyorum peynir altı suyu tozundan üretiliyo diyorum, neymiş içinde kimyasal olurmuş yazmazlarmış.. Sonra ekstradan kalp doktoruna gittim orada da annemler günde 2 yumurta mevzusunu açtılar o da ne gerek var sanki bodyci mi olcaksın zararlı bu tür şeyler 2-3 günde 1 yumurta ye çok istiyorsan dedi!! 80 çeşit test yaptılar hepsi de normal çıktı anlaşıldı ki genetik bir durum fakat doktorların bu saçmalıkları yüzünden her supplement alışımda aileme karşı zor durumda kalıyorum. Tansiyonum da hala yüksek hastalığıma çözüm bulamadıkları gibi saçmalayarak insanların moralini bozuyorlar. Bu durumun sebebinin de diğer meslek dallarında da olduğu gibi bizim doktorlarımızın bile kendini geliştirmemesi, kalıplaşmış bilgilerle hareket etmeleri diye düşünüyorum...

9. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ritim 97 bozukluk varmış ritimde sinir stres uykusuzluk kafein dedi bugün kan testi yaptırdım sabah 7de kalktm gittim aç karnına

sonuçlarda protein kreatin falan çıktı:D doktor izinliydi aile hekimine götürdüm tanıdk başladı niye kullanıyosun ölüceksn böbrek karaciğer çürücek yahu ne bu düşmanlık supplementlere proteine bile zararlı diyorlar yumurta ye dedi yiyorum günde 5 beyaz 2 sarı diyorum sen kendini öldürmekmi istiyosun diyorlar yahu ne bu durum ya bi almanların cüsselerine bak bide türklerin sıska vücutlarına....

10. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    aslında boyle durumlarda kreatin kullanmadıgın donemlerde ve yuklu proteın mıktarı alımını bıkac gun bırakıp doktora gıtmek lazım.

birde animal pump'ı teste gondermek ıcın aldı demıstın, ona ne dedi? merak ettım sımdı :D

11. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ne gerek var bunlara doğal beslensene hergün sütünü yumurtanı ye kalp krizi yapar bu maddeler dedihyper_

kreatin bundada varmış bu gidişle böbreği çürütcen dedi bide :D

12. scarface77

scarface77 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Vitamin ilaç protein her neyse bunları kullanma amacınız daha çabuk bir vücuda kavuşayım kaslarım daha belirgin olsun diyemi düşünüyorsunuz.

Ne aceleniz var yavaş yavaş gelişssin vücudunuz kaslarınız.

Ergenlerde çok olur bu hemen çok çabuk vücut yapayım mantıgı.

13. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0

seninle aynı odada olsam çık dışarı derdim anladın sen onu

Danny Boy ve occaner bunu beğendi.
  14. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    Ben olaya şöyle bir yaklaşım getireyim...

Vücut geliştirmede bir sürü farklı yöntem var.. Genelinde... Kimisi diyor ki kol için 3-4 hareketten fazlasını yapma gelişemezsin.. Kimisi diyor ki çok çeşit yapmadan kaslarını şekillendiremezsin (büyütmekten bahsetmiyorum), Kimi diyor ağırlıktan sonra kardiyo yapılmaz kimi ağırlıktan sonra kardiyo yapın... Elbette hepsi özünde birleşiyor ama kalıba baktığınızda sizi bir şekilde yönlendiriyor...

Bu konuda doktor'un bildiği sağlıklı yaşam için standart bir vücut yapısı; ortalama vücut değerleri ve haftada 2-3 gün yürüyüşü spor sayan insan profili.. Oysa bizim amacımız kas ve kemik yapımızı güçlendirmek.. Bu amaç uğruna çalışmamız, beslenmemiz ve değerlerimiz doktorun kafasındaki standart insandan farklı...

Doktorun bildiği şu; Vücuda alınan her madde bir şeyleri bozmadan başka şeyi düzeltmiyor... Olay kar-zarar dengesi... Besinler de buna dahil... Bilinçli kullanmazsanız zararlarını çekiyorsunuz, supplementler de keza... Elbette supplementler karaciğerimizi yoruyor ama zararımız 1 ise kazancımız 100.. Biraz fazla çalışan karaciğerin zararı yanında, kan basıncının yükselmesi, metabolizmanın hızlanması, kemik ve kas yapısının güçlenmesi bu eksiyi unutturuyor... Kaldı ki karaciğeri yormak için sadece supplement'e de gerek yok... Şeker ağırlıklı beslenenler karaciğeri basit supplement kullanandan daha fazla yoruyor (performans arttırıcı bir kaç ürünü bir arada kullanan kişiler hariç) ...

Ayrıca doktorun aklında şöyle bir şey daha var; Her şey zehirdir,mühim olan dozdur... Basit örnek;Su yararlı günde 20 litre içmeyi denesenize...

Doktorun bildikleri
    Doktorun bilmedikleri
    Sizin bildiğiniz ve uyguladığınız
    Sizin yanlışlarınız..
    Toplumun genel bakış açısının,kıskançlığının ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma alışkanlığının doktora etkisi..
    Bu olayda çok girdi var...

Olayı bir de bu açıdan düşünün...
    Bence bu konuya da fazla kızmayın...
    Elbette bu konuda cahil olanın konuşmasının canınızı sıktığı doğru

Ama,
    Kişileri tenzih ederek örnek maksatlı söylüyorum,
    Köpek size havladı diye siz de ona havlamak zorunda değilsiniz...

Son düzenleme: 6 Temmuz 2011
    Danny Boy ve scarface77 bunu beğendi.
  15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    offtopic yapmayınız..ayrıca kullandığınız üsluba dikkat ediniz.kuralları okuyunuz.

16. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim ne biçim bir üslubdur mesajı silmişler ama diğer mesajı daha berbattı yazın heves eden ergen çocuklar dedi 11 aydır bu sporu yapıyorum hiç böylesine rastlamadım ilgilendiğiniz için teşekkürler

17. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    SCARFACE77.. vücut geliştirme sporunda spor geçmişinizi söylermisiniz? bu şekilde konuştuğunuza göre bu sporla ilgili hiç birşey bilmiyorsunuz!

18. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    dostum heveslenen ergen dedi boşver takma:D

Sayfayı Paylaş